Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    En guzeli halojen

Led suan en son teknoloji hep bir adim otesi oldugu dusunulurse suan en iyi aydinlatma ledde, ancak aradim bulamadim sizin de sordugunuz bu sanirim auto showun yaptigi bir karsilastirma vardi bazi modellerde aydinlatma ayni modelin ledine gore daha iyi cikmisti
    2F2F Mazisi..

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    siz led fari yanlis anlamissiniz led in olayi mercekli degil.

tum mercekli farlar bildigin normal xenon led headlight diyorsaniz boyle olucak ve aydinlatmasi muthis

Senior Member yavuz364 Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    siz led fari yanlis anlamissiniz led in olayi mercekli degil.

tum mercekli farlar bildigin normal xenon led headlight diyorsaniz boyle olucak ve aydinlatmasi muthis
    Demek istediğinizi yanlış anlamış olabilirim yanlış anlamazsanız konuya genel bir bilgi vermek istiyorum..

Uzunlar haricinde merceksiz led ile far olmaz, uzunlarda bile mercek kullanılması daha iyi olur..
    Ancak burada mercekten kastım eski arablardaki avuç kadar mercek olması gerekmiyor..
    Ufak ufak birsürü mercek koyuyorlar genelde.. Onlar da mercektir sonuç itibari ile..

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    tabiki neden yanlis anlayayim. soyle bir gorsel buldum led in yapisiyla alakali

mercek dedigimiz olay buyutec zaten butun kavisli camlarda bir buyutec olduguna gore buyutecte bir mercektir

uf cok karistirdim ahahha
    Son düzenleyen Yigit911, 28-Ekim-2015 saat 12:13.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Hepsinde mercek var orayi karistirmayin. Audi damla damla tasarlamis baska marka baska sekilde. Xenon ciktiginda nasil halojenden iyiydi led de xenondan o kadar iyi.

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Led xenondan daha iyi diye mi markalar kullaniyo yoksa ledin maliyeti daha dusuk diye mi ? Kafamda deli sorular

Maliyet konusunu pek bilmem de, led opsiyonu ucretli oldugu icin daha maliyetlidir acikcasi. Daha iyi aydinlattigi kesin ama.

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Konuyu daha da netleştireyim.

5 serisi aracım için Led far retrofit düşünüyorum ancak alacağım aydınlatma konusunda soru işareti olduğu için sizlerinde fikrini alayım dedim.

Birkaç kişi, ilk konu açtığımda da yazdığım gibi; bi xenona göre uzunlarda daha zayıf kaldığını sellektörde keskin bir ışık veremediği söyledi( bu sorduklarım bilhassa 1-3-5 lerdeki Led ile ilgili yorumladı)

Bu kasalardaki mercek nasıl ? Işığı yayması falan

Şuan 5 kasada Led farlı araç sahibi bulmak imkansız gibi son gelen m550d lerde var ancak makyajlanan 1-3 serileri sahipleri yorumlayabilir.
    Son düzenleyen designo, 28-Ekim-2015 saat 14:23.

@designo Uzunlarda bence zayif kalmiyor, sadece selektor atarken daha keskin yandigi icin oyle bir dusunceye kapilmaya neden olabilir. Benim on camda 4 numara film olmasina ragmen pek sorun yasamiyorum. Xenon farli olsaydi hayatta yaptirmazdim diye dusunuyorum.

Maliyet ne kadar tutuyor acaba?

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @designo Uzunlarda bence zayif kalmiyor, sadece selektor atarken daha keskin yandigi icin oyle bir dusunceye kapilmaya neden olabilir. Benim on camda 4 numara film olmasina ragmen pek sorun yasamiyorum. Xenon farli olsaydi hayatta yaptirmazdim diye dusunuyorum.

Maliyet ne kadar tutuyor acaba?
    Maliyet konusunda henüz görüşmedim önce teknik olarak burada sizlerle fikir alışverişinde bulunayım dedim. Sahibinden de 4500euro olarak ilan var ancak far harici kontrol eden kart ile bir parça daha var.
    Anadolu yakası Mert elektronik diye bir yer var oradan bilgi almak lazım.

Belirli bir rakamın üzeri ise zaten girilmez bu işe.