Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    Porsche geçtiğimiz günlerde her zaman olduğu gibi GTS modelinin ardından makyajlı yeni modellerini tanıttı. Aracın dış tasarımında çok minimal değişikliklere gidilmiş. Tasarımda en çok dikkat çeken şey arka difüzor ve egzozlar. S modeli artık sağ sol 4 egzozla değil birbirlerine daha yakın ve daha büyük çift egzozla geliyor.

Zaten konuşulacaklar aracın tasarımından çok kaputunun altında. Porsche bekleneni yapmış ve atmosferik üniteleri yeni 3.0 turbolularla değiştirmiş. 911 Carrera 3.4 350PS ünite yerine 3.0 turbolu 370PS, S modelleri ise 3.6 400PS ünite yerine 3.0 turbolu 420PS ünite ile donatılmış. Hem yakıt tüketiminde hem de hızlanma sürelerinde belirgin bir düşüş olduğuna dikkat çekilmiş. Porsche'nin iddiası S modeli için 0-100km/h hızlanmasının PDK + Sport-Chrono paket ile 3.9sn olduğu yönünde.

İç tasarımda ise en çok dikkat çeken şey kuşkusuz yeni direksiyon

Araca ait görseller;

Daha fazla ve ayrıntılı bilgi için: http://www.porsche.com/germany/model...911-carrera-s/
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    Şimdi bunda o efsane porsche sesi yok mu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Sanirim bir alt vergi dilimine giriyor. Fiyatlar ne olur dogus indirir mi dersiniz?

Hayatta düşürmezler

Senior Member
    Motorlu taşıtlar vergisinde düşüyor

Ötv de 2000 motor üzeri olduğu için %145 birşey değişmiyor yine ama senelik verilen vergi düşüyor
    O yüzden fiyatları etkilemez
    Eski kullanıcı adı: Bodygym

Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sanirim bir alt vergi dilimine giriyor. Fiyatlar ne olur dogus indirir mi dersiniz?
    Yok kanka söyledikleri gibi ÖTV değil MTV farkediyor S için 2 alt vergi dilimine (13küsürden 5e) Carrera için de bir alt (8küsürden 5e) dilime iniyor yıllık MTV.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı Trooper Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yok kanka söyledikleri gibi ÖTV değil MTV farkediyor S için 2 alt vergi dilimine (13küsürden 5e) Carrera için de bir alt (8küsürden 5e) dilime iniyor yıllık MTV.
    Evet kanka bizim o taraklarda bezimiz olmadigi icin bilmiyorum 3.0 in ustunede de bir dilim var saniyodum. Mtv hatri sayilir derecede dusmus ama.

Aksine Almanya fiyatları bile atmış Doruk

Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet kanka bizim o taraklarda bezimiz olmadigi icin bilmiyorum 3.0 in ustunede de bir dilim var saniyodum. Mtv hatri sayilir derecede dusmus ama.
    Hahahahahahaha belki yakında yaparlar 3.0 üstü %185 vergi Evet 13ten 5e bayaa iyi düşmüş

Member
    Şu egzosu orta olan araçlar bence görsel açıdan çok kötü duruyor, arka silüeti olduğu gibi hem daraltıyor göz açısını ortaya topluyor. Bu sebeple hiç olmamış aracın zaten havasını sportifliğini sonuna kadar hissettiren (özellikle spor araçlar için) yeri kalçaları ve arkası iken bence efsane hırçın 911 gitmiş yerine mütevazi görünen sanki 1,6 motorlu bir araç gelmiş.

Şahsen alacak olsa idim sırf bu sebepten almazdım , o kadar kötü olmuş bence.

Senior Member bimmer Üyenin Avatarı
    Saka maka atmosferik motorlu araba kalmadı