Member quattro35 Üyenin Avatarı
    Ellerinize sağlık, çok güzel ve kullanışlı olmuş.
    Cenk Tuzun
    ------------------
    Karşıyaka - İzmir

Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Çok işlevsel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim. Aynı araçtan bende de var ve bundan yaptırmak isterim. Ankara'da Şaşmaz sanayiide bunu yaptırabiliriz sanırım.
    Bu arada bizde bir de Q5 var ona da benzer bir şey yapılabilir mi acaba diye düşündüm şimdi. Gerçi onun bagaj kapağı epey ağır da.
    AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Senior Member EB710 Üyenin Avatarı
    Alıntı Andromeda Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok işlevsel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim. Aynı araçtan bende de var ve bundan yaptırmak isterim. Ankara'da Şaşmaz sanayiide bunu yaptırabiliriz sanırım.
    Bu arada bizde bir de Q5 var ona da benzer bir şey yapılabilir mi acaba diye düşündüm şimdi. Gerçi onun bagaj kapağı epey ağır da.
    Çok teşekkürler. Yayı temin ettikten sonra kendiniz bile rahatlıkla halledersiniz. Bizde de Q3 var. Onun üzerinde denemedim ama dediğiniz gibi bu yay yetersiz kalabilir. Ya daha güçlü bir yay ya da daha fazla destek aparatı gerekebilir.

Ayrıca genel bir not geçeyim; bagaj 4-5 gün hiç açılmazsa yay işlevselliğini kaybediyor ve yarıda kalıyor kapak. Yani sistemin sağlığı için arabaya her binişte bagajı bir kere açıp kapamak gerekiyor.
    •M. Enes Buyukkilic•

BMW F20 ///M | Audi A6 3.0 TDI Quattro | Audi Q3 2.0 TDI Quattro

Alıntı EB710 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok teşekkürler. Yayı temin ettikten sonra kendiniz bile rahatlıkla halledersiniz. Bizde de Q3 var. Onun üzerinde denemedim ama dediğiniz gibi bu yay yetersiz kalabilir. Ya daha güçlü bir yay ya da daha fazla destek aparatı gerekebilir.

Ayrıca genel bir not geçeyim; bagaj 4-5 gün hiç açılmazsa yay işlevselliğini kaybediyor ve yarıda kalıyor kapak. Yani sistemin sağlığı için arabaya her binişte bagajı bir kere açıp kapamak gerekiyor.
    Plakadan anladığım kadarı ile Kayseri'lisiniz. Ben de Kayseri'liyim yani hemşehriyiz. Ama ben Ankara'da yaşıyorum. Zaman zaman Kayseri'ye geliyorum ailemin çoğu orada yaşıyor. Q5 için olmasa da 116 için bu uygulamayı mutlaka yapmak isterim. sizin videoyu ve kullandığınız parçaların fotoğraflarını kaydedip Şaşmaz sanayiine uğramak farz oldu. Bu arada bir iki sorum olacak size: Aracınıza yazılım ve kapalı olan fonksiyonların açılması için bir işlem yaptırdınız mı? Benim istediğim bir iki şey var. Birincisi daha fazla HP diğeri ise multimedya ve navigasyon özelliği.

Plakadan anladığım kadarı ile Kayseri'lisiniz. Ben de Kayseri'liyim yani hemşehriyiz. Ama ben Ankara'da yaşıyorum. Zaman zaman Kayseri'ye geliyorum ailemin çoğu orada yaşıyor. Q5 için olmasa da 116 için bu uygulamayı mutlaka yapmak isterim. sizin videoyu ve kullandığınız parçaların fotoğraflarını kaydedip Şaşmaz sanayiine uğramak farz oldu. Bu arada bir iki sorum olacak size: Aracınıza yazılım ve kapalı olan fonksiyonların açılması için bir işlem yaptırdınız mı? Benim istediğim bir iki şey var. Birincisi daha fazla HP diğeri ise multimedya ve navigasyon özelliği.
    Evet Kayseriliyim ben de çok sevindim forumda bir hemşehrimi daha tanımış oldum. İsmim Enes, Erciyes'te tıp okuyorum. Geldiğiniz zaman ben de beklerim inşallah. Aracımda yazılım ya da özellik aktifleştirmesi yok henüz. Kayseri'de yaşamanın handikapları bunlar malesef. Daha fazla hp kim istemez ki zaten Forum genelinde birkaç konu var yazılım ile ilgili. Benim şahsi görüşüm "az ve öz" olduğu sürece kesinlikle yapılmalı yazılım. Kısmet olursa garanti bitimine doğru İstanbul'a gidip yazılım işini halletmek istiyorum. Parça değişimi olmadan soft denebilecek 170-180 bg diliminde bir yazılım düşünüyorum. Diğer özellikler konusunda da Ankara'da birçok adres bulabilirsiniz forum üzerinden. Benim bildiğim @eray abimiz kendi çapında uğraşıyor bu tarz işlerle, kendisine danışabilirsiniz.
    •M. Enes Buyukkilic•

Bu uygulama ile ilgili bir sorum olacak Enes. Yayı her iki amortisör'e mi yaptınız yoksa birine yapmak yeterli oldu mu?

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Bu uygulama ile ilgili bir sorum olacak Enes. Yayı her iki amortisör'e mi yaptınız yoksa birine yapmak yeterli oldu mu?
    Enes gorunce yazar ama bence tek kaldirmaz yada kapagin kasmasina neden olur. Ikisine yapilmistir diye dusunuyorum.

Doruk'un dediği gibi simetrik bir şekilde iki tarafa da yapılıyor işlem. Tek taraflı yaparsanız bagajın şakülünü bozarsınız ve kapağı kaldıramazsınız.
    •M. Enes Buyukkilic•

Ben de öyle düşünmüştüm. Yine de sorup bir teyit alayım dedim. Yanıtlar için teşekkürler.

Merhaba Enes Bey, Ankara'da Şaşmaz sanayinde bu yayı BMW parçaları satan bir yere sordum "Nereden bulabilirim" diye. Tesadüf o anda orada bu amortisörleri tamir vb eden bir kişi de vardı Sizin sistemin hem fotoğraflarını hem de videosunu gösterdim. Ama yayı bulmak konusunda onlar da pek bir şey diyemediler. Kayseri'de nereden aldığınızı tam olarak hatırlıyorsanız ben oraya ulaşıp almak isterim.