Senior Member
    Ben dün esenyurt doğuşta a4 ve superb inceledim. Açıkcası a4 beni hayal kırıklığına uğrattı. Kasada radikal drğişiklikler olmamasıyla ilgili herkesle aynı fikirdeyim. Hatta bazı renklerde makyajlı kasadan faha kötü bir imajı var. Benim en büyük eleştirim aracın iç kısmına. Özellikle dashboardda, vitesin sağında ve ön kapılarda kullandığı o gri ve tırtıklı malzemeyi hiç beğenmedim. İşçiliği öyle kötüki bitiş kısımlarında açıklıklar v.s bence markaya hiç yakışmamış. Sanki kaplamacıdan malzemeyi alıp kendin kaplamışsın gibi basit olmuş. Üst donanımlarda belki farklı malzeme ile daha şık olabilir ama o tırtıklı gri ile olmamış. Direksiyon ve gayalet gösterge arabanın en güzel yeri. Mmi çözünürlüğünü yükseltmişler ama sabit durmasını halrn çözememişler. Klşna tuşlarının arasındaki dokunmatik tuşlar çok şık ve malzeme kalitesi harika. Vites topuzu şekil ve ele oturma bakımından çok sportif ve çok güzel. Anvak mmi kontrol ünitesinin ve tuşların vitesin önünde değilde arkasında olması kullanım açısından daha ergonomik olurdu. Bu konum kolu kısa arkadaşlar için kullanımı zorlaştıracaktır. Arabada torpido nerdeyse yok denecek kadar küçük. Arka diz mesafesi maalesef çok kötü. Araba uzamış genişlemiş v.s diyolar ama ben açıkcası bunu göremedim. A4 den önce yeni astra k yı test etmiştim onun arka kısmı a4 den daha ferahtı ve diz mesafesi daha iyiydi. C segment olmasına rağmen. Ayrıca atka kapılara koyduklar o kalın hoparlörler yüzünden zaten 90 derece açılmayan kapılardan inmek çok zor. Ayağınız takılıyor. Benim boyum 183 cm daha uzunlar için ızdırap olur arkaya oturmak. Bagaj yeterli ve yükleme eşiği iyi sayılır.
    Birazda superb den bahsetmek istiyorum. Showroomda bej nubuk koltukları olan füme renkli bir araç vardı. Bagajı liftback ve elektrikli açılıp kapanıyordu. Bagaj devasa boyutta büyük ve aracın iç ambiansı harika olmuş. Kullanılan malzeme ve işçilik sınıfının çok üstünde. Arka diz ve baş mesafesi zaten sınıf lideridir heralde. Arabaya bayıldım adeta premium hissi vermişler arabaya. Görmeyenler inceleme fırsatı bulup baksınlar mutlaka o araca. Adının skoda olması dışında ve 119k lık fıyatı dışında gerçekten 10 numara.
    Naçizane görüşlerimi paylaşmak istedim. İyi forumlar.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    @eray999 Son dedigine kesinlikle katiliyorum. Daha yasimiz cok genc yavas yavas yukseltmek daha zevkli olur. Allah imkan verirse tabi.

A4 hakkinda farkli gorusler cikmaya basladi, en iyisi bende bi gidip test edeyim.

Member smg05 Üyenin Avatarı
    Haftasonu Avek'te siyah bir 1.4 tfsi sline araç vardı. Opsiyon visual kokpit vardı. Fiyatı indirimli 194000 tl dediler. Çok yüksek fiyat etiketine sahip. Satış yapabiliyorlarsa bravo.
    Yollarda da yeni A4 ile 1-2 defa karşılaştım. Çok ciddi bir şekilde rastlamıyorum

Junior Member
    Alıntı smg05 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Haftasonu Avek'te siyah bir 1.4 tfsi sline araç vardı. Opsiyon visual kokpit vardı. Fiyatı indirimli 194000 tl dediler. Çok yüksek fiyat etiketine sahip. Satış yapabiliyorlarsa bravo.
    Yollarda da yeni A4 ile 1-2 defa karşılaştım. Çok ciddi bir şekilde rastlamıyorum
    Satış yaptıkları falan yok.Kayseri'de Aralık ayında fiyat aldığım 1.4 TFSI Beyaz Design LED far ve ön koltuk ısıtma araca 147.800 teklif almıştım.O dönemde çabuk satılıyor gelen gidiyor ayakları çektiler.1 hafta önce gittiğimde araç hala duruyordu.Şimdi sorsanız eminim hala duruyordur.

Ben yolda 1-2 kez gördüm.Aracın tasarımı bence çok güzel genel kanının aksine.Hatta ilk kez gördüğümde önden A8 sandım.Full kromaj ızgara çok değiştiriyor.Yoldaki araçlar da trafikte gözüksün diye müdürlere tahsis edilen ve 2.ele düşen araçlar.

Rekabet açısından fiyatların 15bin TL düşmesinde fayda var.2016 modeller de böyle devam ederse destek kesinlikle gelecektir.

Member
    Premium markalar olumsuz konularda
    Birbirlerini takip ediyorlar,

BMW 3 de en üst donanım olan 40. Yılda bile
    Cruise Control yok, serviste sonradan takılıyor,
    Fiyatı 1.200 Tl civarı.

A4 ün en üst donanımı olan Sport' da bile
    Cruise yok, cruise almak isterseniz opsiyon
    Listesinden ekleteceksiniz.

Bu konu F30 çıktığından beri eleştiriliyor.
    Audi'de koymamış ilginç..

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    194 bine A4 Sline?!?! C180 AMG leri 148'e verdiler be ayip ayip.

Senior Member Cukumenjeros Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    194 bine A4 Sline?!?! C180 AMG leri 148'e verdiler be ayip ayip.
    Bu kafayla giderse Audi yalnızca A3 satar..

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    O değilde hepsi ekranları Mercedes gibi yapmaya başladı. Audi nin daha entegre duruyordu.

Mercedes'te şimdi terse döndü yeni E ile birlikte tekrar gömmeye başladı. Ayarları yok bunların

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Kaç sayfa önce 138bin a4 teklifi koymuştum , doldurursanız 170bine de 190binede c alırsınız, 3almadan opsiyon her zaman pahalıdır.
    2F2F Mazisi..

Senior Member Cukumenjeros Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kaç sayfa önce 138bin a4 teklifi koymuştum , doldurursanız 170bine de 190binede c alırsınız, 3almadan opsiyon her zaman pahalıdır.
    Baz fiyatı hakkında bilginiz var mı a4 1.4 T sline için merak ettim. C180 amg baz 148 bin tl burdan hesabını yapabiliriz.

Ayrıca bilgim yok merakımdan soruyorum, amg'nin baz versiyonu ile sline'ın baz versiyonunda standart gelen opsiyonlar yakın mı birbirine? Sanki bana amg'nin baz versiyonu daha opsiyonlu, dolu gibi geliyor