Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Sadece Kasaya bakıp yorum yapmayın aracın teknolojisi şuan çağ atlamış resmen,İçi sınıfının en kaliteli olmuş audi gene işçilikte mercedes ve bmwyi geride bırakmış, TT RS ve R8 harici audi zaten normal modellerde spor tasarım yapmaz bu markanın imajı.

Ekran mercedes kadar sırıtmıyor, ama keşke içeri girseydi, araç baz motoru 1.4 TFSİ 150 Hp olacak 2.0 değil tahminen 125bin tlden başlar ve bu hali ile türkiyede çok ciddi satışını arttırır, ayrıca avantı çok beğendim

Daha önce yazdım ama ilk çıkan Motorlar:

1.4 TFSI: 150 PS (110 kW) 250 Nm
    2.0 TFSI: 190 PS (140 kW) 320 Nm
    2.0 TDI: 150 PS (110 kW) 320 Nm
    3.0 TDI: 218 PS (160 kW) 400 Nm

1.6tdi sonradan gelecek

öne çıkan noktalar:
    A4ün rüzgar direnç katsayısı 0,23 Cdye düşürülmüş. Bu değer an itibariyle orta sınıf sedan arenasının en iyisi
    4,72 metrelik boyuyla güncel nesilden 2,5 cm daha uzun ve 2,82 metrelik aks mesafesi de yine güncel nesilden daha fazla.
    1,4 litrelik TFSI. 7 vitesli çift kavramalı S tronic ile de sunulacak olan motor, A4ün 0-100 km/s hızlanmasını 8,9 saniyede tamamlamasını, 210 km/s hıza ulaşmasını ve 100 kmde 4,9 litre tüketmesini sağlıyor
    2,3 inçlik TFT ekran ve hemen konsol kısmında Audi MMI sisteminin bulunduğu 8,3 inçlik ana ekran standart, Navigasyon desteği veren yeni nesil Audi MMI sistemi Wi-Fi ve LTE bağlantı özelliklerine sahip. Otomobilde aynı zamanda 755 watt gücünde 19 adet hoparlörden oluşan Bang & Olufsen imzalı 3D ses sistemi yer alıyor. Audi A4ün Apple CarPlay ve Android Auto sistemlerine de araçta olacak

2F2F Mazisi..

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    2.0 TFSI motorlarda güç mü kısılmış yoksa verilerde bir yanlışlık mı var?
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member jubahakan Üyenin Avatarı
    Youtubeda yeni videolara baktım ekran sanırım içeri girmiyor, bahsettiğim o düğme ise ekranın görüntüsünü kapatıp açmaya yarıyor sanırım.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Icini incelediniz mi? Nasil en kaliteli oldugu kanisina vardiniz? @Ümit

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Doruk makyajlı 3 serisinin clanın iç resimleri çıkınınca ortalık yıkıldı da audi olunca neden şaşyorsunuz

Bu resimden belli oluyor kalite..

Mert bey sanırım emisyona göre 2 çeşit 2.0 TFSI olacak
    2F2F Mazisi..

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doruk makyajlı 3 serisinin clanın iç resimleri çıkınınca ortalık yıkıldı da audi olunca neden şaşyorsunuz

Bu resimden belli oluyor kalite..

Mert bey sanırım emisyona göre 2 çeşit 2.0 TFSI olacak
    Resimden kalite nasil anlasiliyor hala onu anlamadim. Tasarim hakkinda yorum yaparsiniz tamam. Ki a nin dizayni cok guzel, biraz malzeme kalitesi dusuk.

Senior Member omco Üyenin Avatarı
    Hayalet gösterge dışında (hayaletli kaç araç gelir o da ayrı) iç mekanda C'ye göre üstün olduğu hiçbir şey yok bana göre. C'nin tek kusuru bence ekranı, A4'e de şekil olarak hemen hemen benzeri ve kapanmayan bir ekran koyup aynı hatayı yapmışlar. Ekran içeri girmedikten sonra kapansa nolur ortada koca bir siyah ekran duracak bu sefer. Avant'a bayıldım, Türkiye'de çok tutmasada Audi'nin bence en iyi yaptığı şey avant modelleri

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Başka markalar içerdeki havalandırma ızgaralarını küçültüp, güzel şekillere sokmaya çalışırken audi torpidoyu bile havalandırma ızgarası şeklinde yapmaya başladı

Araba güzel ama heralde C ile aynı fiyata satılsa hepimiz C alırız, dürüst olalım

Eski kasa c sahibi olarak yeni C yi kötülemem gerekir ama çok beğeniyorum. Bir tık üste çıkardılar gerçekten.

A4 şu anki kasanın bir tık üstüne çıkmış mı bence çıkmamış.

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Ben dışını beğendim de içini, özellikle direksiyon ve klima ayarlama ekranını hiç beğenmedim. 1.6 dizeli gelmezse çok zor işi C ve 3 karşısında. Yine de geldiğinde bi test edip fiyat aralığına göre yorum yapmakta fayda var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    c serisi bile gerekli donanimlar eklendiginde 150 bin bandindayken a4 u 150 bin altinda beklemek hayal olur..
    ne yazik ki 2.0 motor eski kasalarin 1.6 motorlulardan pahali satildigi bir doneme girdik 2 sene once..
    bunu da a4 devam ettirecek bmw ve c class tan sonra..
    vergi dilimini vs gectim..resmen tuketiciyi soymaya basladi markalar bu tur 1.6 arabalari 2.0 dan pahaliya satarak..herseyi hukumette aramamak lazim bu fiyatlardan dolayi..
    kimse kusura bakmasin ama 150 bin c class a a4 e vermektense sahsi fikrim 50 daha koyar s3 alirim..
    ayrica daha once de yazmistim bu tablet ekrana gecis yaparsa audi satislari cok duser..
    cunku insanlarin mercedes almama sebebi vardi..simdi o sebep ortadan kalkacak..