Senior Member
    Alıntı bioshock Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araba alınırken en geri planda bıraktığım değer hızlanma zira premiumların hepsi zaten bi standartın üstünde ve Türkiye'nin yol şartları belli.

Yeni A4 gelmeden yorum yapamam ama 3 vs C karşılaştırmasında iç kalite hissiyatı olarak C önde bana göre de. Bmw 1'in konsol dizaynı ve malzemesi 4 serisine kadar hemen hemen aynı ki bu kalite 1-2 serisi için gayet yeterliyken 3-4 için bana göre yetersiz kalıyor. Mercedes'te A'nın genel kalitesi 1 düzeyindeyken; C'nin içi genel olarak daha üstün bence. Dış görünüş zaten yoruma tamamen açık ve zevk meselesi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kalite konusunda bence c serisi göründüğü gibi iyi değil. Mesela para ödeyerek ön konsolu deri kaplı aldık. aracın ön konsolu yan kapı kollarının olduğu bölüm de deri kaplı. Fakat deri kaplı bölümün altı tamamı ile ucuz bakalit plastik kaplı. Evet derinin altını göremiyoruz fakat elle yapılan kontrol de çok ucuz hissi veriyor. Ben açıkcası koltuklarında derilerini beğenmiyorum çok sert. Bmw nin dakota sı gibi durmuyor oysa ki satın alırken gerçek deri demişlerdi. Ön konsolu deri kaplı almadığımız zaman da ön konsoldaki malzemede incelediğim kadarı ile birçok hata gördüm. Yüzeyler hiç pürüzsüz değil. Birde Mercedesin montaj işçiliğinde bir sorun var. Genel olarak 1-2 yıl sonra aracın sağından solundan çok sesler gelmeye başlıyor. Bunu w204 de çok yaşadım. W205 de aynı yolda ilerliyor. Çok ilginç gelecek fakat son 5 gündür araç tam duracağına yakın durma noktasında ön konsolun sağından gıcırtı sesi geliyor hızlanıp tekrar durmaya çalışınca yine aynı ses tekrar geliyor. Açıkcası mercedes eski mercedes değil. İçindeki atmosfer sizi yanıltmasın. Ben iç kaltede yine de audiyi daha önde görüyorum.

Senior Member
    Alıntı weras Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kalite konusunda bence c serisi göründüğü gibi iyi değil. Mesela para ödeyerek ön konsolu deri kaplı aldık. aracın ön konsolu yan kapı kollarının olduğu bölüm de deri kaplı. Fakat deri kaplı bölümün altı tamamı ile ucuz bakalit plastik kaplı. Evet derinin altını göremiyoruz fakat elle yapılan kontrol de çok ucuz hissi veriyor. Ben açıkcası koltuklarında derilerini beğenmiyorum çok sert. Bmw nin dakota sı gibi durmuyor oysa ki satın alırken gerçek deri demişlerdi. Ön konsolu deri kaplı almadığımız zaman da ön konsoldaki malzemede incelediğim kadarı ile birçok hata gördüm. Yüzeyler hiç pürüzsüz değil. Birde Mercedesin montaj işçiliğinde bir sorun var. Genel olarak 1-2 yıl sonra aracın sağından solundan çok sesler gelmeye başlıyor. Bunu w204 de çok yaşadım. W205 de aynı yolda ilerliyor. Çok ilginç gelecek fakat son 5 gündür araç tam duracağına yakın durma noktasında ön konsolun sağından gıcırtı sesi geliyor hızlanıp tekrar durmaya çalışınca yine aynı ses tekrar geliyor. Açıkcası mercedes eski mercedes değil. İçindeki atmosfer sizi yanıltmasın. Ben iç kaltede yine de audiyi daha önde görüyorum.
    Bu biraz şans meselesi bana göre. W205 iç mekan bakımından o segmente çağ atlattı. Sunduğu kalite hissi çok yüksek. Ses-gıcırtı açısından da benim W204'te cam tavan haricinde belirgin bir ses yok.

Junior Member
    Mot un tüm yazdıklarına katılıyorum.

f30 ile c karşılaştırmasında f30 total olarak daha iyi bir kombin, c nin avantajı iç mekan ambiyansı ve kalitesi(kısmen) f30 iç mekanda 40. yıl gibi versiyon seçilirse aradaki fark çok azalıyor.

Bizde 2015 amg c var, süspansiyon çok sert, kalitesi düşükve çalışma sesi yüksek, ayrıca kabin izolasyonuda yeterince iyi değil, zaten yabancı dergilerdede sıkça eleştiriliyor.

Audi yi geçtim yeni Passat bu 2 aracında üzerinde total değerlendirmede özellikle kabin izolasyonunda.A4 ün bunlardan iyi olacağı aşikar, zaten testlerde kabinde mutlak huzurdan bahsediliyor.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    A4 2.0TFSI Quattro avant Manhattan Grey

Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Aracı canlı gören biri olarak, nasıl sizce eski nesile göre yeni A4 ? Bir de fiyat 79.000 Euro mu, 38.000 Euro mu, altta üstte başka fiyatlar var? Veya 38 Eurodan başlıyor da bu araç mı 79 euro? @ingolstadt

tolgasecki06
    Guest
    Şahsi görüşüm biraz aracın donanımıyla alakalı değişiyor. Bir kaç tane görme şansım oldu Ankara'da yabancı plakalı. Açıkcası dusuk donanımlı olduklari icin donup baktırmıyor ancak bu araç gayet güzel geldi bana. Tamamen donanım ve kombinasyon işi.

Bu arada cidden çok güzel oldu avantı. 🏻

Aynen emre bey başlangıç fiyatı 38 lira bu aracın fiyatı 79 lira, B8e göre bu kasayı ben begendim koltukların diz mesafesi benim icin yeterliydi arkaya da oturdum,(1,75boy)daha uzun boylular için bişii diyemem, kapılar vakumluydu,navi ekranının katlanıp katlanmadıgını çözemedim görevlide yoktu sormak için, galiba katlanıyor gibi duruyordu.bagaj kapagı da aynı şekilde tek dokunuşla açılıp tek dokunuşla kapanıyo. cok fazla meraklı insan oldugu için fazla sağını solunu kurcalayamadım, bide yeni nesil vitesleri sanırım aynı olacak, Q7 R8 ve A4 ün vitesleri birbirine benziyordu, Stronicler hariç.
    @Emre52
    Edit:klima ızgaraları aynı Q7 gibi navi ekranının ordan taa sag ayna tarafına kadar boydan boya.
    Söylemeyi unuttum carbon desenli alüminyum trimler cok güzeldi acayip yakışmış ben cok begendim.
    Son düzenleyen ingolstadt, 26-Ekim-2015 saat 20:16.

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynen emre bey başlangıç fiyatı 38 lira bu aracın fiyatı 79 lira, B8e göre bu kasayı ben begendim koltukların diz mesafesi benim icin yeterliydi arkaya da oturdum,(1,75boy)daha uzun boylular için bişii diyemem, kapılar vakumluydu,navi ekranının katlanıp katlanmadıgını çözemedim görevlide yoktu sormak için, galiba katlanıyor gibi duruyordu.bagaj kapagı da aynı şekilde tek dokunuşla açılıp tek dokunuşla kapanıyo. cok fazla meraklı insan oldugu için fazla sağını solunu kurcalayamadım, bide yeni nesil vitesleri sanırım aynı olacak, Q7 R8 ve A4 ün vitesleri birbirine benziyordu, Stronicler hariç.
    @Emre52
    Edit:klima ızgaraları aynı Q7 gibi navi ekranının ordan taa sag ayna tarafına kadar boydan boya.
    Söylemeyi unuttum carbon desenli alüminyum trimler cok güzeldi acayip yakışmış ben cok begendim.
    79.000 Euro Tr fiyatından bile fazla nerdeyse Gerçi açıklanmadı fiyatlar ama tahminim o yönde... Orta ekran katlanmıyor maalesef sabit diye biliyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Rica ederim.

Senior Member
    Manhattan Gri hoşmuş. Ama yine de Daytona kadar değil Bu versiyon ile (2.0 TFSI quattro stronic) baz versiyon arasında (1.4 150 stronic ) tam 11500 € motor fiyat farkı var .