Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    En son ekledigim cla vs 3 serisiydi galiba sonucta o da kralin oglu prens

Saka yapiyorum tabiki ama bu arka cye gitmedi zevk isi ama ben begenmedim, birde ic trimler cizilmeye cok musait. Gelsin A4 gorelim bakalim donanim goruntu surus nasil olacak o zaman daha saglikli olur degerlendirme

Sent from my iPhone using Tapatalk
    2F2F Mazisi..

Senior Member MOT Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sizce Dogus 5 bin tl farkla dolu arac verirmi. MB fiyatlari revize etmesine ragmen c serisi hala sinifinda kral, ister kabul edin ister etmeyin. Herseyi gectim ic dis tasarimi yeter.

Sizle burda tartisacak zamanim yok, siz bi 5 konu daha acin halki aydinlatmaya devam edin ben arada gelir okur aydinlanirim sizin icin.
    Bende C200d AMG var (premium + burmester+siyah mat doğal ahşap). Yani hallice dolu.
    Eşime geçen yıl Martta 2014 model 316i Sport Line almıştım, TR pakedi.

C'nin gerçekten içi daha premium hissi veriyor. Özellikle ön dashboard dizaynı, mat doğal ahşap görüntüsü, deri kaplı dashboard ve deri kaplı pervazlar yüzünden. Ancak bunun dışında, BENCE, her konuda F30 daha iyi bir araba. Şanzımanı daha iyi, motoru daha iyi, süspansiyon ayarı daha iyi, dış çizgisi daha kallavi duruyor (belki sıkıcı gelebilir ben hatlar ve proposyon olarak söylüyorum), bagajı daha büyük, arkası daha geniş (diz mesafesi olarak değil enden).

Bir arkadaşım geçen hafta 166bin TL'ye makyajlı 320i (1.6 170hp) 40. Yıl arabası aldı. Arabada bizimkine ek olarak orjinal dakota deri, M paket, elektrikli koltuk ve hafıza, koltuk ısıtma, Harman kardon, LED far, büyük boy Navi + Connected drive var (geri vites kamerası, park mesafe, katlanır ayna, sunroof falan gibi artık olağan gelen aksesuarları yazmadım). Bence bu paraya alınabilecek en iyi araba.

Audi'nin A4'te 1.4 COD motorunun güçlü versiyonundan bahsediyorlardı. Şayet o araba 180 veya 190 hp gelirse o güzel olabilir.
    Şöyle bir durum da var; Annemde yeni kasa A3 Sportback 1.6 TDI var (105 hp). Bendeki 136 hp C200 ile daha iyi olmasa bile en az onun kadar gidiyor. Mercedeslerde malesef 3.0 litreye çıkılmadıkça büyük bir motor özrü var. Şanzıman uyumları da güzel değil.

Bende C200d'den önce de makyajlı E180 vardı. O da felaket bir araba idi. Benim Mercedes için yorumum; daha doğrusu Mercedesin müşteriye yaklaşımı: "S almıyorsan öl"
    Bu arada ikame araç olarak 2,5 ay A180 CDI AMG paket de kullandım bu sene başında. Uzun zamandır hayatımda bu kadar kötü bir araba da kullanmamıştım.

Tüm bu fikirlerim şahsi olmasına rağmen tamamen objektif olarak söylüyorum. Sonuçta benim marka fanatikliğim yok; evde 4 Almandan da var. Ama aralarında bence en kaliteli iç mekanı Audi yapıyor (S Klası ayrı tutuyorum). Şu an bizde makyajlı A6 2.0 TDI de var. Bundan önce E180'; ondan önce de F10 520d vardı. Bu segmentteki 3 arabayı da kullanmış biri olarak en çok A6'yı beğendim. En kötüsü de E180'di.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    @MOT C200 ile 316i yi bence motor anlaminda karsilastirmak haksizlik. C180, 320i den kotu 316i ve makyajli 318i den daha iyi performans sunuyor. Sanziman konusunda haklisiniz benim favori sanzimanin zf.Sizin suspansiyonunuz benimkinden farkli oldugu icin yorum yapamiycam ama yol tutusu olarak f30 dan benim arabam daha iyi ikisinide kullandigim icin soyluyorum. E180 de asiri hantal bir araba onuda 2.0tdi a6 ve 520d ile karsilastimak da dogru degil. Ic kalite konusunda a6 bencede f10 dan bi tik daha kaliteli ama beni a6 aldiracak kadar yeterli bir unsur degil. Ben sahsen premium bir aracin on ceker olmasini kabul edemiyorum. A6-E-5 araclarindan hic birini karsilastiracak kadar uzun sure kullanmadim yorum yapmak dogru olmaz. Fakat bizdeki B8-W205-E90 arasindan en hissizi Audi, sanirim bu yuzden audiye bir turlu isinamiyorum. En kaliteli ic mekanida Audi degil bence Mercedes sunuyor.

Ayrica Stronic sanzimanin tek artisi zf ten birazcik daha hizli vites atmasi. Onun disinda kesinlikle spor bir sanziman degil zf kadar yuksek devirlere kadar vites kucultmeme izin vermiyor. BMW 180 binde olmasina ragmen tik yokken audi 45 binde sangir sungur sesler cikartiyor. Mercedesinde sanzimani tamamen konfor odakli oldugu icin bu durumda. Vites gecislerinde kesinlikle hissettirmiyor.

A4 quattronun yol tutusunun evdeki diger arabalardan en kotusu oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Kesinlikle on ceker gibi davraniyor. Suspansiyonlar asiri yumusak tumseklerde avantaj saglasada performansli kullanima hic uygun degil.

Senior Member
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bizim 316 c180 den daha iyi gidiyor denendi
    @summit de tam tersini söylüyor hangisi doğru anlamadım gitti Sence hangisi deseler ben C180 derdim fabrika verisinden dolayı ama bilemedim şimdi.
    Eski kullanıcı adı: TribalEnfenksiyon

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı reckless Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @summit de tam tersini söylüyor hangisi doğru anlamadım gitti Sence hangisi deseler ben C180 derdim fabrika verisinden dolayı ama bilemedim şimdi.
    Yigitin aldigi arabalar en iyileri daha ogrenemediniz mi?

Senior Member
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yigitin aldigi arabalar en iyileri daha ogrenemediniz mi?
    Bilmiyordum ben pardon
    Eski kullanıcı adı: TribalEnfenksiyon

Senior Member
    Alıntı reckless Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bizde de c180 ve 316i var yazın iki aracı da 100km ila 180 km arasında yanyana getirip hızlandırma denemesi yaptık. Mercedesi sport + plus, bmw yi sport modda kullandık... Şöyle söyleyeyim c180 nin bmw 316i ye 1mm üstünlüğü olmadı hatta bmw zannedersem 170-180 civarı 2 boy kadar arayı açtı. Mercedes bmw den 65 kg daha hafif 20 beygir daha fazla, neden olduğunu düşündüm kendimce şu kanıya vardım. BMW nin motorunun 136 hp olduğunu düşünmüyorum. Etraftan duyduğum kadarı ölçümlerde 145 hp geliyormuş. Diğer konu bmw 8 ileri ve şanzıman oranları mükemmel ayarlanmış. Bmw her vites atışta devir göstergesi 5000 ne düşüp takrar hızlanmaya başlarken mercedes ise 4300-4500 lere kadar düşüp çok güç kaybediyor. Bu şartlarda c180 nin bmw 316i ye üstünlük kurması imkansız. Bazı arkadaşlar c180 bmw316i ile 320i arasında performans gösteriyor dese de gerçek değil. c180 nin performansı neredeyse 316i ile aynı. Yalnız bmw şanzıman yapısı ile aracı zorlamaya çok izin veriyor bu ilerisi için bmw için iyi olmayabilir. Mercedes performandan çok aracı yıpratmamaya tehlikeli devirlerde dolaştırmamaya göre ayarlamış herşeyi. Yani 316i 7000 devire kadar çıkarken, Mercedes 6100-6200 e kadar müsade ediyor. İşin ilginç yanı bmw 6000 devirden sonra hiç güç kaybetmiyor turbo olmasına rağmen atmosferik gibi devir çevirmeye izin veriyor. Disiplinli Almanların neden buna müsaade ettiklerine gerçekten şaşırıyorum bmw bir alman markası fakat alman değilmiş gibi kırmızı sınırlara giriyor.

Senior Member Poseidon Üyenin Avatarı
    Arabaların stock olup olmadıklarını yazmamışlar ama @weras ın dediği gibi 316i uzamış buna benzer bir iki video daha var youtube da.
    Link atıyorum ama görünmüyor çok enterean.
    Son düzenleyen Poseidon, 12-Eylül-2015 saat 10:44.
    2015 BMW 116i

Senior Member
    Alıntı Poseidon Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arabaların stock olup olmadıklarını yazmamışlar ama @weras ın dediği gibi 316i uzamış buna benzer bir iki video daha var youtube da.
    Link atıyorum ama görünmüyor çok enterean.
    Yalnız videodaki Mercedes W204. W205 ler w204 lerden biraz daha iyi gidiyor. Şanzıman daha seri ve araç 65 kg civarında daha hafif. Sonuç olarak w205 kesinlikle 316i ye karşı hiçbir hızda ve viteste üstünlük sağlamıyor.

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Araba alınırken en geri planda bıraktığım değer hızlanma zira premiumların hepsi zaten bi standartın üstünde ve Türkiye'nin yol şartları belli.

Yeni A4 gelmeden yorum yapamam ama 3 vs C karşılaştırmasında iç kalite hissiyatı olarak C önde bana göre de. Bmw 1'in konsol dizaynı ve malzemesi 4 serisine kadar hemen hemen aynı ki bu kalite 1-2 serisi için gayet yeterliyken 3-4 için bana göre yetersiz kalıyor. Mercedes'te A'nın genel kalitesi 1 düzeyindeyken; C'nin içi genel olarak daha üstün bence. Dış görünüş zaten yoruma tamamen açık ve zevk meselesi.

Sent from my iPhone using Tapatalk