Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben de lastik alacağım. Tavsiye etmiş olduğum Bridgestone T001 modelini zorunda kalmassam almayacağım. Eksik bilgili tavsiye verdiğim için de kusura bakmayın. Memnun kaldım dediğim lastikler yeniyken gerçekten mükemmel ama 3 sene / 40000 km gibi bir süre sonunda okadar titiz kullanıma ve yazları kapalı garajda geçirmeye rağmen yanak ile taban arasındaki yerden boydan boya çatlak içinde kaldı yeni farkettim bunu ayrıca bu çatlamalar başladığından beri de balans sorunu yapıyor. Lastik dişleri baya var ve parçalanma yok ama yanak ucundaki çatlamalar ve genel olarak tabanda da kılcal çatlakllar var. Tabanın rengi de açıldı baya. Ne alıyim karar veremedim fiyatlar çok pahalı ve çeşit çok az ama mevcut lastiğin aynısını almayacağım.
    Bende, kuzenimde 6 sene tavsiye uzerine brid s001 aldik ama taban boyunca olusan catlaklarla gercekten buyuk pismanlik yasadik. Catlaklar oluştuğunda oldukcada dis vardi.
    Ben bundan sonra iyi para verip iyi mal aldigimi zannetmenin verdigi cesaretle risk alip genis taban( 225 40 18 255 40 18) olculerinde oldukca uygun fiyat veren(%40 farketmisti) petlas velox sport pt741 denemeye karar verdim ve cok memnun kaldim. Diger aracada(205 55 16) pt515 aldim ondanda memnun kaldim. Sadece pt 515 velox sporta gore biraz yumusak ve hassas. Parkederken kaldirima surtmem sebebiyle yanakta hasar olusturdum, muayneden gecmeyince onuda pt741 e cevirdim.

Petlas almamda ki en onemli sebep ise simdiye kadar aldigim hicbir lastigi km omrunun sonuna kadar kullanamadan lastik sertlestigi icin atmam oldu.
    Mantik olarak dedim madem sonuna kadar kullanamiyorum, yari fiyatli olan bir lastigi alip deneyeyim, lastik birkac sene icinde ozelligini kaybedip yada erken eriyip yeni takim almam gerekse bile cebimden ayni para cikacakti. Hemde lastikleri yeniyken ust performansinda kullanmis olacaktim.

Bunun disinda ayni paraya 2 takim lastik kullanma ihtimali yolda lastigin basina gelecek yarilma yirtilma olagandisi risklerdeki maddi kaybimi %50 oraninda azaltiyordu.

Ben siddetle petlas pt741 tavsiye ederim size.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kasıtlı olarak lastik 35 binde çatlasın da satışları artıralım dememişlerdir.
    35binde lastik çatlasa hangi akıllı gidip yine aynı markadan lastik alır.

Belli seride yaşanan problemdir.
    Bende de Dunlup var 63 bin oldu.

20-25 bini kışlık olsa 40 bin civar Dunlop yol yapmış oluyor, herhangi bir sorunu yok.
    Fabrika üzerinde geldiler 2017 Nisan çıkışlı trafiğe, yani 2buçuk-3 yıllık lastik.
    Belli seride yasanan problem isede firmaya gonderdigimiz fotograflar sonucunda musterinin magdur edilmeyip lastiklerin değişmesi gerekirdi.
    Benim bridler 6 aylikti 3000kmde yasadim catlak sorununu, ayni sekilde beraber lastik aldigim kuzenimde.

Eski kullanıcı adı: uussff

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kasıtlı olarak lastik 35 binde çatlasın da satışları artıralım dememişlerdir.
    35binde lastik çatlasa hangi akıllı gidip yine aynı markadan lastik alır.

Belli seride yaşanan problemdir.
    Bende de Dunlup var 63 bin oldu.

20-25 bini kışlık olsa 40 bin civar Dunlop yol yapmış oluyor, herhangi bir sorunu yok.
    Fabrika üzerinde geldiler 2017 Nisan çıkışlı trafiğe, yani 2buçuk-3 yıllık lastik.

Enayi çok aslında. Dün itibariyle pirelli cinturatto p7 245 45 17 95w MO (mercedes original) olarak aldım lastikleri 2019 aug üretimi montaj dahil adedi 670 e geldi.

Geçen hafta ön diskler ve ön arka 4 balatayıda ferodo olarak değiştirmiştim, gayette memnun kalmıştım. Bir de motor yağı filtreler v kayışı değişti.

Haftaya bir ara lastik montajı işini halledicem sonra direksiyon hidroliği yağını (Febi 06161) ve şanzıman/diferansiyel yağını (Castrol V Fe 75w80) olarak değişicek.

Şu Aliexpress ten aldığım fren hidroliği pompası geldiğinde onu da değiştiricem. (Liqui Moly Dot 4 olarak aldım fiyat ve Audi'ye uygunluk olarak daha iyisini bulamadığım için)

Geriye antifriz değişimi kalıyor tam 2 yıl 24000km önce Castrol g12 kırmızı olarak değiştirmiştim. Bir de devirdaime bağlı olan minik bir kayış ve dişlisinin altında yağ keçesi var onları da değiştiricem. Bu iki parça değişimini antifrizi değiştirdiğim gün yapacağım bir ara boru var sökülüyor onun oringini bir de alt radyatör oringini her ihtimale karşı doğuştan alıp değiştireceğim.

Uzun yola çıkacağım şu işleri yetiştirdikten sonra bakalım gidişi nasıl olacak.

Alıntı Yusuf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende, kuzenimde 6 sene tavsiye uzerine brid s001 aldik ama taban boyunca olusan catlaklarla gercekten buyuk pismanlik yasadik. Catlaklar oluştuğunda oldukcada dis vardi.
    Ben bundan sonra iyi para verip iyi mal aldigimi zannetmenin verdigi cesaretle risk alip genis taban( 225 40 18 255 40 18) olculerinde oldukca uygun fiyat veren(%40 farketmisti) petlas velox sport pt741 denemeye karar verdim ve cok memnun kaldim. Diger aracada(205 55 16) pt515 aldim ondanda memnun kaldim. Sadece pt 515 velox sporta gore biraz yumusak ve hassas. Parkederken kaldirima surtmem sebebiyle yanakta hasar olusturdum, muayneden gecmeyince onuda pt741 e cevirdim.

Petlas almamda ki en onemli sebep ise simdiye kadar aldigim hicbir lastigi km omrunun sonuna kadar kullanamadan lastik sertlestigi icin atmam oldu.
    Mantik olarak dedim madem sonuna kadar kullanamiyorum, yari fiyatli olan bir lastigi alip deneyeyim, lastik birkac sene icinde ozelligini kaybedip yada erken eriyip yeni takim almam gerekse bile cebimden ayni para cikacakti. Hemde lastikleri yeniyken ust performansinda kullanmis olacaktim.

Bunun disinda ayni paraya 2 takim lastik kullanma ihtimali yolda lastigin basina gelecek yarilma yirtilma olagandisi risklerdeki maddi kaybimi %50 oraninda azaltiyordu.

Ben siddetle petlas pt741 tavsiye ederim size.

Belli seride yasanan problem isede firmaya gonderdigimiz fotograflar sonucunda musterinin magdur edilmeyip lastiklerin değişmesi gerekirdi.
    Benim bridler 6 aylikti 3000kmde yasadim catlak sorununu, ayni sekilde beraber lastik aldigim kuzenimde.

Teşekkür ederim pirelli p7 aldım.

Teşekkür ederim pirelli p7 aldım.
    iyi gunlerde kullanin.
    Ileride tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim, pirelli tecrubem hic olmadi.

iyi gunlerde kullanin.
    Ileride tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim, pirelli tecrubem hic olmadi.

Bmw de bu lastik ile tecrübem çok iyi. Sıfırdan beri sahibi olduğumuz 6 yıllık f30 un fabrika lastikleri bunlar. 70 bin km ye dayanmış durumda araba ve lastik dişlerindeki ufak parçalanmalar haricinde gerek diş derinliği gerek genel şekli gayet iyi lastiğin. Hiç çatlak ta yok yanakla taban arasında. Yalnız söz konusu lastikler runflat, audi için aldıklarım ise standart. Birde bukadar sene ve kilometre boyunca 5 senedir kışları depoda geçiriyor lastikler, yazın ise araç güneş almayan tente altı garajda park ediyor bunların da etkisi olmuştur. Yol tutuş geçen yaza kadar iyiydi, son 6 aydır frenleme ve yol tutuş fark edilir derecede geriledi lastikler yüzünden ama kötü de değil tahminimce önümüzdeki yaza kadar gider fakat onları da ilkbaharda yenileyeceğim.

Bmw de bu lastik ile tecrübem çok iyi. Sıfırdan beri sahibi olduğumuz 6 yıllık f30 un fabrika lastikleri bunlar. 70 bin km ye dayanmış durumda araba ve lastik dişlerindeki ufak parçalanmalar haricinde gerek diş derinliği gerek genel şekli gayet iyi lastiğin. Hiç çatlak ta yok yanakla taban arasında. Yalnız söz konusu lastikler runflat, audi için aldıklarım ise standart. Birde bukadar sene ve kilometre boyunca 5 senedir kışları depoda geçiriyor lastikler, yazın ise araç güneş almayan tente altı garajda park ediyor bunların da etkisi olmuştur. Yol tutuş geçen yaza kadar iyiydi, son 6 aydır frenleme ve yol tutuş fark edilir derecede geriledi lastikler yüzünden ama kötü de değil tahminimce önümüzdeki yaza kadar gider fakat onları da ilkbaharda yenileyeceğim.
    Surus esnasinda sanki sesten sikayet okumustum, boyle bir durum var mi?

Birde hic conti ve goodyear tecrubeniz oldumu acaba?
    Tecrube etmek isteyip brid ve michlendeki kotu tecrubemden sonra cesaret edemedigim lastikler bunlar.

Benimde paylastigim hersey standart lastikler icin, belirteyim.

Surus esnasinda sanki sesten sikayet okumustum, boyle bir durum var mi?

Birde hic conti ve goodyear tecrubeniz oldumu acaba?
    Tecrube etmek isteyip brid ve michlendeki kotu tecrubemden sonra cesaret edemedigim lastikler bunlar.

Benimde paylastigim hersey standart lastikler icin, belirteyim.

Sürüş esnasında ses falan yok pirelli cinturato p7 lerde. Ayrıca eskiden e46 kasa bmwme de 225 45 17 olarak alıp memnun kalmış olduğum bir lastiktir.

Conti ve Good Year çok kısa ömürlü lastikler netteki yorumlara bakacak olursak. Efficient Grip in genel olarak balans problemi varmış. Deneyimim olmadı ama deneyimleri okuduktan sonra vazgeçtim.

Pirelli P7, modelini hatırlamadığım Yokohama vede en uzun olarak Toyo Cf1 ve Cf2 modelleri ile harika deneyimlerim oldu, hepsi de uzun ömürlü ve sürüş esnasındaki konfor ve sessizliklerini 40 50 bin kmlere kadar diğer markalara göre daha iyi koruyabilen sonrasında da 1-2 sene daha kullanılabilen lastikler. Fakat bu markalar pek kalmadı ülkemizde, yada ben denk gelemedim.

Sürüş esnasında ses falan yok pirelli cinturato p7 lerde. Ayrıca eskiden e46 kasa bmwme de 225 45 17 olarak alıp memnun kalmış olduğum bir lastiktir.

Conti ve Good Year çok kısa ömürlü lastikler netteki yorumlara bakacak olursak. Efficient Grip in genel olarak balans problemi varmış. Deneyimim olmadı ama deneyimleri okuduktan sonra vazgeçtim.

Pirelli P7, modelini hatırlamadığım Yokohama vede en uzun olarak Toyo Cf1 ve Cf2 modelleri ile harika deneyimlerim oldu, hepsi de uzun ömürlü ve sürüş esnasındaki konfor ve sessizliklerini 40 50 bin kmlere kadar diğer markalara göre daha iyi koruyabilen sonrasında da 1-2 sene daha kullanılabilen lastikler. Fakat bu markalar pek kalmadı ülkemizde, yada ben denk gelemedim.
    Bende e46 imi ustunde kumho lastiklerle almistim rezaletti. Sonra michlen ps2 aldim 2 hafta icinde 2 yada 3 lastikte balon problemi ile karsilasinca toyo aldim. Fiyati michlenin yarisi olmasina ragmen bende sizin gibi harika bir tecrube yasadim ve cok uzun sure kullanma imkanim oldu. Malesef toyo turkiyede pek bulunmuyor.
    Zaten brid maceramiz husranla sonuclandi.

Simdilik petlasta 4 takim sorunsuz gidiyorum, problem olursa demekki ileride pirelliyi dusunebilirim.