Senior Member
    Fiyat uygun dediğiniz için Michelin, Conti direkt devre dışı . Hankook Ventus Prime 3 olabilir. Eğer balon riski yüksek olan yollarda kullanıyorsanız Bridgestone Turanza T001 olabilir. Ama fiyatlarda aman aman bir fark yok. Lastik başı 100 TL ancak oynuyor. Eğer aşırı sportif kullanmıyorsanız , tartışmasız Goodyear F1-3 alırdım.

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı emrehancer61 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar 2011 A3 aracım için yaz lastiği almayı düşünüyorum.Malum krizin etkisiyle fiyatlar oldukça uçtu.225 45 R17 ebatta alabileceğim uygun fiyatlı lastik önerilerinizi bekliyorum.Piyasada oldukça farklı lastik markaları var.işin içinden çıkamadım.yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Bridgestone T001 tavsiye ederim yalnız çok çok uzun ömürlü bir lastik değil fakat yinede kalitesi almaya değiyor. Karar kıldığın marka modeli sorarsın deneyimlerimizi yazarız ayrıca nette yorumlara da göz atarsın. Good year ın sadece eagle sport modelinden, Michelin, petlas, lassa gibi lastiklerden uzak durmanı tavsiye ederim. Ayrıca kapı içinde yazan yük endeksinin mutlaka aynısı olanı alman lazım düşük yük endeksli lastik çabuk bitecektir, yüksek yük endeksli lastik ise gürültülü ve sert gidecektir.

Junior Member
    Merhaba arkadaşlar,a6 quatro aracımın lastiklerini değiştireceğim,fiyat önemli değil ( param çok değil lastik konusunda takıntılıyım hangi lastiği önerirsiniz

Junior Member
    Alıntı magnvs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar,a6 quatro aracımın lastiklerini değiştireceğim,fiyat önemli değil ( param çok değil lastik konusunda takıntılıyım hangi lastiği önerirsiniz
    Merhaba,
    A4 allroad için geçen ay GoodYear F1 Asymmetric 5 taktırdım. (245/45/18 ebatlarında) Yol tutuş ve yakıt kışlık lastiklere göre çok daha iyi. Daha sessiz ve konforlu.

Sent from my iPad using Tapatalk

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bende goodyear aldım Q5 için
    2F2F Mazisi..

Junior Member
    A6 'mda 3 yıllık 205 taban Good Gear Efficientgrip kullanıyorum. lastikten memnun değilim, virajlarda yüzer hale geldim. Arabanın arkası çok kolay geliyor ve fren mesafem uzadı. Lastiğin kendisi zaten çok sert. Lastik eski olduğundan olabilir sıfır hallerini bilmiyorum ama diğer aracımda 6 yıllık Bringstone lastiklere virajlara korkmadan giriyorum.

Alıntı magnvs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    çoktan değiştirmissindir ama ben yinede yazayım. Good Year ve Bringstone kullanıyorum. bir dönem şirket aracında Continental kullandım. tercihin Continental ve Bringstone olabilir.
    Good Year'ım 3 yıllık
    Bringstone 6 yıllık
    ikisininde deformasyonu aynı (tabandaki parçalanmalardan bahsediyorum)
    Good Year'ların yanakları ince oluyor (belki sadece Efficientgrip modelinde öyledir.) ince yanak olunca 34 psi da araç yanak çıkarıyor ben 36 basmak zorunda kalıyorum.
    yol sesi konusunda Bringstone biraz daha gürültülü (continentali hatırlamıyorum)

Ben de lastik alacağım. Tavsiye etmiş olduğum Bridgestone T001 modelini zorunda kalmassam almayacağım. Eksik bilgili tavsiye verdiğim için de kusura bakmayın. Memnun kaldım dediğim lastikler yeniyken gerçekten mükemmel ama 3 sene / 40000 km gibi bir süre sonunda okadar titiz kullanıma ve yazları kapalı garajda geçirmeye rağmen yanak ile taban arasındaki yerden boydan boya çatlak içinde kaldı yeni farkettim bunu ayrıca bu çatlamalar başladığından beri de balans sorunu yapıyor. Lastik dişleri baya var ve parçalanma yok ama yanak ucundaki çatlamalar ve genel olarak tabanda da kılcal çatlakllar var. Tabanın rengi de açıldı baya. Ne alıyim karar veremedim fiyatlar çok pahalı ve çeşit çok az ama mevcut lastiğin aynısını almayacağım.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Aynısı Dunlopta olmuştu 35bin kmde lastik çatladı.
    2F2F Mazisi..

Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynısı Dunlopta olmuştu 35bin kmde lastik çatladı.

Sebebi çok basit lastik üreticisi lastiği üretirken zaten kaç km de çatlayacağını biliyor lastiğin çatlama süresini yarıya indirip satışlarını 2 katına çıkarma kafansındalar da aklı başında olan tüketiciler de bu oyunu yemez tıpkı benim yapacağım gibi Bridgestone markasını kafalarından silerler ve 35000 km de çatlayacak lastiği daha ucuz bir markadan satın alırlar yada 70000 km de çatlayacak azıcık daha pahalı yine 1. sınıf bir marka bakarlar.

Senior Member
    Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sebebi çok basit lastik üreticisi lastiği üretirken zaten kaç km de çatlayacağını biliyor lastiğin çatlama süresini yarıya indirip satışlarını 2 katına çıkarma kafansındalar da aklı başında olan tüketiciler de bu oyunu yemez tıpkı benim yapacağım gibi Bridgestone markasını kafalarından silerler ve 35000 km de çatlayacak lastiği daha ucuz bir markadan satın alırlar yada 70000 km de çatlayacak azıcık daha pahalı yine 1. sınıf bir marka bakarlar.

Kasıtlı olarak lastik 35 binde çatlasın da satışları artıralım dememişlerdir.
    35binde lastik çatlasa hangi akıllı gidip yine aynı markadan lastik alır.

Belli seride yaşanan problemdir.
    Bende de Dunlup var 63 bin oldu.

20-25 bini kışlık olsa 40 bin civar Dunlop yol yapmış oluyor, herhangi bir sorunu yok.
    Fabrika üzerinde geldiler 2017 Nisan çıkışlı trafiğe, yani 2buçuk-3 yıllık lastik.