Junior Member
    Forumdan epey gezindim ama bu konuda açılmış bir başlık göremedim.

Tanışma bölümünde kendimi tanıttım ama buradan bir daha tanıtayım. Yeni A3 Sedan 1.6 sahibi olucam önümüzdeki hafta inşallah. Mustafa Tülümen. Yaş:20

Yukarıda belirttiğim gibi aracı teslim alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? İlk defa araç sahibi oluyorum tecrübesizim yani bu konuda. Bazı forumlarda boya testi yapılması gerektiği yazıyor sizce de bu gerekli mi sıfır bir araç alırken? Ekstra hediye olarak neler kopartabilirim?
    Ayrıca bir sorum daha var fazla konu açıp kirlilik yaratmıyım diye onu da buraya yazıyorum. Plaka alırken nasıl istediğimiz gibi bir plaka çıkartabiliriz (püf noktaları) var mı?

Bir de şu var arabama çok temiz bakmak istiyorum. Kaput koruma vb ne gibi işlemler yapmak lazım ve nerede yapılır?
    Teşekkürler.
    Son düzenleyen m_tulumen, 03-Ocak-2015 saat 03:37. Sebep: Hatırlama

Boyaya bakmanız ya da baktırmanız iyi olur her araç sıfırken mükemmel boya ile gelmiyor.
    İlk aracımı aldıktan 3-4 ay sonra boyasının iğrençliği her yıkamacının dikkatini çekince ben de baya bi kontrol ettirdikten sonra tescilletmiştim.
    İğrençten kastım bol hareli bol çizikli olmasıydı. Sıfır araçlar kapalı alanda bekletilmiyor çoğu zaman.
    Yetkili bayii teslim etmeden önce bir çok kez yıkayabiliyor arabayı bu yüzden dikkatsiz özensiz yıkama sonucu aracınız çizikler içinde gelebiliyor.
    Kauçuk paspası ücretsiz almaya bakın, yağışlı dönemlerde kauçuk, yağışsız dönemlerde velur paspas kullanırsınız.

Sizin aracınız kül tablası aksesuarıyla geliyor, bu bardak tipi olanlardan onun olmasına dikkat edin.

Boya koruma, kaput koruma gibi işlemleri işinin ehli bir yerde yaptırmanız gerekir.
    Bunu İstanbullular daha iyi bilirler tabi.
    Bir de cam filmi şart. Llumar markası iyidir.

Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz inşallah.

Junior Member
    Teşekkür ederim Hızır Bey. Diğer konularda İstanbulda olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Servis size muhtemelen boya koruma onerecektir baya fahis fiyata, onu yaptirmayin, iscilikleri berbat oluyor genelde.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Member ugurkaban Üyenin Avatarı
    İstediğiniz plakayı çıkarmak için vekaletinizin istediğiniz plaka hangi ilçeye ait ise oraya almanız, istediğiniz plakanın boşta olması ve o plakayı almanız için emniyete belli bi miktarda bağış yapmanız gerekiyor. (İsim içeren plakaların çoğuna 10bin tl çekiyorlar emniyette ama muameleciler daha kolay ve ucuza halledebiliyor.)

Senior Member
    Arabaniza serviste muhtemelen boya koruma yapicaz hediye diceklerde yaptiklari boya koruma gercek boya koruma degil meguiarsta gercek nano boya koruma yapin biraz pahali ama mutlaka yaptirin birde kaput filmi yaptirin ciziklere karsi onlem almis olursunuz ufak surtunmelerde bile en azindan cizigin onune gecebilirsiniz zevkinize gorede gerek duyarsaniz cam filmi yaptirin
    Eski kullanıcı adı: Bodygym

Junior Member
    Plakayı aceleye getirip sıradan bir plaka çıkardılar yani geçmiş olsun ama yine de sağolun. Cam filmi konusunda kaç numaraya kadar serbest ? Kaput korumayla ilgili de şunu duydum çoğu kaput koruma UV ışınlarını geçirmediği için çıkartıldıktan sonra boya farkı oluyormuş. Doğru mudur?

Alıntı m_tulumen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Plakayı aceleye getirip sıradan bir plaka çıkardılar yani geçmiş olsun ama yine de sağolun. Cam filmi konusunda kaç numaraya kadar serbest ? Kaput korumayla ilgili de şunu duydum çoğu kaput koruma UV ışınlarını geçirmediği için çıkartıldıktan sonra boya farkı oluyormuş. Doğru mudur?
    Kaputu aklınıza gelebilecek her etkenden koruduğunu düşünürseniz, evet söküldükten sonra arabayla rengi tutmaz.
    Yani birebir aynı olmaz; ama ayan beyan da fark edilmez.
    Niye sökesiniz ki? Ancak yenisini uygulatmak için sökülür.

Ön çamurluklara da kaput koruma filmini tavsiye ederim.

Cam filmi olarak da, görüşünüzü riske atmayacak bir şey tercih edin.
    Uygulatmadan önce demo göstersinler yaptıracağınız yerde.

Şu linkten de daha önce bahsettiğim markaya kendiniz dijital demo yapabiliyorsunuz.
    http://europeafricarussia.llumar.com...ve-film-viewer