Member
    Alıntı HaKo5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hayırlısı olsun diyelim o zaman , açıkçası ben de ucundan döndüm ama gönlüm razı gelmedi makyajsız almaya , bu saatten sonra caymanın 2009 aşası tat vermez bu saydığın etkenlerden dolayı. Makyajlı güzel bir tercih olur ama bundan sonra , hem pdk az yakar daha iyi gider , hem de farları olsun , teybi vs. olsun hep son teknoloji can sıkmaz.
    Aynen kardeşim yol tutuş sürüş keyfi yine güzel ama yakıt+donanım vb gibi nedenlerden dolayı aynen dediğin gibi PDK'lı almak lazım ama gel görki 220K TL'den aşağı nerdeyse araba yok oda iyi para yani...

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı emyalonso1985 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Anneme B180 almıştık 2012 model onda da 7 ileri şanzıman vardı fakat berbat bir şanzımandı. Kavşağa geldin örneğin yavaşladın sonra araç sana yol verdi gaza bastın 1-2 saniye kadar araba gitmiyor vites afallıyordu. Zaten dayanamadık sattık arabayı 7-8 ay sonra. E Coupe'dede aynı şanzıman varsa bu problem olurmu diye düşünmüyor değilim açıkçası

b180 deki şanzıman 7gtronic-dct yani çift kavrama. E deki şanzıman çok daha iyi bir şanzıman bahsettiğiniz konularda. aklınız takılmasın

Member
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    b180 deki şanzıman 7gtronic-dct yani çift kavrama. E deki şanzıman çok daha iyi bir şanzıman bahsettiğiniz konularda. aklınız takılmasın
    anladım çok sağolun, yakıt tüketimleri konusunda bir fikriniz varmı? hem 5 hem 7 ileri şanzıman için?

tolgasecki06
    Guest
    Ben soyle bi ornek vereyim 2010 C180K vardi audi almadan once. Audi yerine makyajli 7ileri c180 bakiyorduk. Yaklasik 2 litre az yakiyordu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı emyalonso1985 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    anladım çok sağolun, yakıt tüketimleri konusunda bir fikriniz varmı? hem 5 hem 7 ileri şanzıman için?
    En az 1 litre fark eder aralarında. Performans ve keyif farkı çok daha fazla olur.

Senior Member hsyntml Üyenin Avatarı
    5 ileri olanla sehir içi 12 şehir dışı 110 la 9 lt nin altına dusurememiştim . 7 G nin yakıt tuketimine cokta fazla bi etkisi yoktu, yani devrim niteliğinde bi düşüş beklemeyin . Ama tepki anlamında cok daha üstün ve keyifli oldugu kesin .
    Güncel : 2011 f10 520d M
    Güncel : 2013 E180 AMG
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Sold : 2011 e 250 cgi Coupe AMG Hidden Content
    Sold : 2008 BMW E60 520D ind.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Tam 2011 yılında şanzuman değişti. 5 ileri şanzuman çok sağlam bir şanzuman hatta bir çok amg modelinde kullanılıyor ama 7 ileri daha teknolojisi üst ve verimli bu yüzden 7 ileriyi tercih etmeniz daha iyi olur. Verim olarak %5'den fazla bir beklentiniz olmasın aynı şekilde performans olarak da.

Ben e cabrio 5 ileri ile uzun yolda hız sabitleme 100 civarı açıkken 8 civarı yakıyordum.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Junior Member
    Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tam 2011 yılında şanzuman değişti. 5 ileri şanzuman çok sağlam bir şanzuman hatta bir çok amg modelinde kullanılıyor ama 7 ileri daha teknolojisi üst ve verimli bu yüzden 7 ileriyi tercih etmeniz daha iyi olur. Verim olarak %5'den fazla bir beklentiniz olmasın aynı şekilde performans olarak da.

Ben e cabrio 5 ileri ile uzun yolda hız sabitleme 100 civarı açıkken 8 civarı yakıyordum.
    Makyajsiz 997 Turbo bile amg sanzimani kullaniyor. Gercekten cok saglam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Babamda 2011 E coupe var 5 ileri dizel.Sanzuman cok saglam , sarsintisiz ama vites gecislerj cok hizli degil.

2012 de 50 tl ye kocaeline gittim geldim 105 km hizla.
    2012 Audi A3 1.6 Tdi 140 HP 290 NM S-Tronic Ambition

RS3 BODY KIT~Custom diffuser ~ ZENEC 3131D MMI ~ Powershop S-Tronic Software ~ Remmaped By Powershop ~RS3 mirror ~ TFSI Look Exhaust ~ Koni STR.T ~ Stgx Spacer ~ Eibach 3.5 Pro kit ~ RS3 SPOILER ~