Member
    Arkadaşlar merhaba, 2008 model Cayman (5 ileri otomatik) satın aldım yaklaşık 1 ay önce. Yakıt tüketimi çok fazla karma kullanımda 16 lt'nin altına düşüremedim henüz. Chip uygulaması bu araçlarda performans/yakıt tüketimi konusunda nasıl sonuç verir? Ayrıca şanzımana, motora vs zarar verirmi? Bilgisi olan varsa sevinirim

Senior Member Kunteper156 Üyenin Avatarı
    Abi sen ne yapsan o araba yakar. Gazlı bile 10 lt'nin üzerinde yakıyor benim bildiğim. 3.600 cc V6 değil mi?

Senior Member Omercan Üyenin Avatarı
    Aslan besleyen yemini düşünmez derler çok takmayın bence

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mercedes Benz 500SE-1987
    BMW 3.25i-1993
    Audi A3-2012

Member
    Alıntı Kunteper156 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Abi sen ne yapsan o araba yakar. Gazlı bile 10 lt'nin üzerinde yakıyor benim bildiğim. 3.600 cc V6 değil mi?
    2700 6 silindir, araç yakar tabi ama forumlarda vs 14 lt civarında bir tüketimi olduğu söyleniyor genelde

Alıntı Omercan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aslan besleyen yemini düşünmez derler çok takmayın bence

Sadece yakıt değil performans açısındanda soruyorum chip uygulamasını, alırken çok yaktığını/yakacağını biliyordum elbet

HaKo5
    Guest
    o araç atmosferik olduğu için yazılımla yakıtına pek bir şey yapılamaz. Ama o kadar yakmaması lazım bence araca bir baktırın. Bu arada ben de cayman bakıyorum aldığınız arabanın özelliklerini ve fiyatını yazabilir misiniz özel değilse ?

Member
    Alıntı HaKo5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    o araç atmosferik olduğu için yazılımla yakıtına pek bir şey yapılamaz. Ama o kadar yakmaması lazım bence araca bir baktırın. Bu arada ben de cayman bakıyorum aldığınız arabanın özelliklerini ve fiyatını yazabilir misiniz özel değilse ?
    Özel değil yazarım tabiki, 58 bin km'de 165,000 TL'ye aldım. Almadan önce 2006-2008 hemen hemen butun Caymanlara baktırdım. Bu yıllar arası alınası (doğuş çıkışlı veboyasız) 2 araç vardı ilanlarda bir benim aldığım bide Bursa'da lacivert bir araç var oda çok temiz. 175 TL'den ilanda hala. Doğuşta satış müdürü olan bir arkadaşım var sağolsun o çok yardımcı oldu. PDK'lı olanlara hic bakmadım zira benim butcemi asiyordu. Biraz pahalıya aldım belki ama araç yok gercekten, bitane baktırdım motor değişmiş, bitanesi sel hasarlı cıktı, kimisi komple boyalı veya kmsi cok yuksek vs.

Senior Member akın35 Üyenin Avatarı
    temiz olsunda 3 kuruş fazla olsun ,yakıta gelince de bakımı en son ne zaman yapılmış aracın?

Senior Member alpglckl Üyenin Avatarı
    Alıntı emyalonso1985 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar merhaba, 2008 model Cayman (5 ileri otomatik) satın aldım yaklaşık 1 ay önce. Yakıt tüketimi çok fazla karma kullanımda 16 lt'nin altına düşüremedim henüz. Chip uygulaması bu araçlarda performans/yakıt tüketimi konusunda nasıl sonuç verir? Ayrıca şanzımana, motora vs zarar verirmi? Bilgisi olan varsa sevinirim
    Yazilim bence az da olsa dusurebilir yakiti. Hep turbo araclarda dustu yakit ama atmosferik arabada bende emin degilim ne olucagindan

Mustafa Kemal Atatürk

HaKo5
    Guest
    Alıntı emyalonso1985 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Özel değil yazarım tabiki, 58 bin km'de 165,000 TL'ye aldım. Almadan önce 2006-2008 hemen hemen butun Caymanlara baktırdım. Bu yıllar arası alınası (doğuş çıkışlı veboyasız) 2 araç vardı ilanlarda bir benim aldığım bide Bursa'da lacivert bir araç var oda çok temiz. 175 TL'den ilanda hala. Doğuşta satış müdürü olan bir arkadaşım var sağolsun o çok yardımcı oldu. PDK'lı olanlara hic bakmadım zira benim butcemi asiyordu. Biraz pahalıya aldım belki ama araç yok gercekten, bitane baktırdım motor değişmiş, bitanesi sel hasarlı cıktı, kimisi komple boyalı veya kmsi cok yuksek vs.
    Fiyat biraz yüksek ama tabi cayman var cayman var , aracınızın aksesuarları yerindeyse ve temizse fiyat çokta fazla değil. Hayırlı uğurlu olsun. Bursadaki mavi araca bende niyetliyim ama biraz sıkıntılı esnaf anlaşmak zor. Aracınızın resimlerini görmek isteriz.

Bence yazılımla falan aracı boşuna kurcalatmayın ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Bakımlarına bir bakın , Tüm sıvılarını ve filtrelerini değiştirin , Gerekirse bujilerini de elden geçirin derim. Normalden 2 litre fazla yakıyor gibi. 14 litre karma yakıt normal olması lazım.

Senior Member Keremberkevural Üyenin Avatarı
    Bursadaki araç 16 nas 16 plaka benimde dikkatimi çekmişti yolda temiz gözüküyor cayman s olması çok daha iyi tabi bu arada aracınız hayırlı olsun
    Eski kullanıcı adı 16KY999