Senior Member bimmer Üyenin Avatarı
    Alıntı avukatyusuf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yazdıklarınızın altına imzamı atarım.

Lakin Borusan da ithalattan önce devlet ve maliye ile görüşüp menzili biraz uzatan bu motorlu değil jeneratörlü aracı ihtal edebilirdi.

Konu biraz muğlak, maliye motordan vergi almakta araçta bulunan jeneratörden belki de vergi almayacak ? Aksi halde çakmaklıktan, alternatörden, büyük aküden vs de vergi alması gibi bir akıl sarhoşluğuna girebiliriz.

İ3 bu hali ve ortalama 120-150 km menzili ile sadece çevreci görünen dar bir kitlenin 2. veya 3. aracı olacaktır
    Acıkcası bırazcık daha uygun olsa i3 i dusunmeden alırım.Arabayı kullanırken kendımı cok farklı hıssettım.Benzıncının yanından gecerken araclara gulumseyesım geldı.Lakin 1 saat sonra bende o benzıncıye gıttım Siz sanki iphone kullanıyormussunuz dıger arabalar nokıa gıbı gelıyor.Suan unıversıtelerde hızlı sarj noktaları var yarım saatte dolduruyor sarjı, kanyon palladıum ıstınye park ve ısparklarda da var.130 km gunluk kımse yapmıyor.130x30x12 yıllık 46.800 km yapar.yıllık 50 bın km yapan kac kısı var, ama fıyatı pahalı bu fıyatlara bır suru arac alınabılıyor.Konforu ve suratı de cok ıyı.Gorecelı bı kavram belkı ama dısı da ıcı de fotografta gorundugunden cok daha ıyı.Menzılı 200 km olsa son hızı 150 dıgılde soyle bı 180-190 olsa ve fıyatı kesınlıkle bırazcık daha ucuz olsa herkes sıraya gırer bu araba ıcın.Bakımı vergısı benzını yok

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Eğer benzinliklere şarj istasyonu kurulursa işte o zaman yok satar i3 bence. Tabi devletimiz fırsatı görüp 100 liraya çıkarırsa şarj ücretini bilemem.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Member Mazithra Üyenin Avatarı
    Fiyatı 30-35.000 euro civarı gelmiş olsaydı Türkiye'ye ben 3 değil i3 alırdım kesin.

Yılda 10-12.000km yi geçmiyorum, bunun %90'ı da şehir içi zaten. Eve bi şarj ucu takar, geceleri şarj ederdim.
    Hidden Content
    2012 F20 116i Midnight Blue Urban Line
    2014 F30 320i Mineral Gray Sport Line

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Sarj istasyonu olmazsa heryerde sahipleri iphone gibi sarj icin priz arar durur.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member bimmer Üyenin Avatarı
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sarj istasyonu olmazsa heryerde sahipleri iphone gibi sarj icin priz arar durur.
    ince uclu bmw sarj cihazı

Banned
    Aracı şarj edeceksen günde 2 kere etmek istemem. Bu yüzden Range extender i3 kesinlikle düşünmeden alınırdı. Menzili normal i3 e göre çok daha iyi. En az 350 km. Buda harika olurdu. Ister elektirikle sarz et vaktin yoksa doldur jeneratörü benzinle araç kendi kendini sarz etsin zamandan kazan.

Sent from my iPhone using Tapatalk