Senior Member mustafA3 Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar herkese merhaba. Aileye biraz yüksek, içi ferah, fazla yol yapmayacak araba gerektiğinden arayışa girdik. Öncelikle şunu belirtmek isterim sıfır veya 2. El farketmez fiyat 110 120 yi çok aşmamalı. 2. El olacaksada 2013 model ve 20bin km aşmış şekilde olmamalı. Fazla yol yapılmayacak olduğundan dizellere hiç bakmıyoruz bile 1.6 benzin OTOMATİK vites en mantıklısı gibi. Bu görüşlerle dün borusan avcılar 2. Ele gittik. Borusandan 2. El almanın tek avantajı garantiyi sıfırlıyor olmaları. Dikkatimizi çeken sadece 2 araba oldu. Birisi mini cooper countrymanS diğeri bmw x1
    CooperS le benim isteğim üzerine anlaşacaktık ancak son anda öğrendik ki araba tavan ve arka taraf hariç nerdeyse komple boyalı. Bu sebeple vazgeçip x1 e yöneldik.1.6 143bg sdrive. X1 10bin kmde. Hiç bir kaza boya yok araba tertemiz. Fiyat bugün konuşçaz tahminim 115 e bırakıcaklar. O kadar olmasının sebebi. Araba 19 jantlı, harman kardon ses sistemi var. Spor koltuk spor direksiyon bi xenon sunroof geri görüş vb.

foruma konu açmak dün aklıma gelmediğinden içinin fotoğraflarını çekmedim. Kusura bakmayın biraz da uzun yazı oldu. 2. El piyasası dahil olmak üzere arabayı hiç bilmediğimden soruyorum sizce bu donanımda 2. El x1 e 115 bin tl verilir mi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    34 JP 9461

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Q3 1.4'ün sıfır liste fiyatı 111.296 TL iken ve Audi'den ciddi indirimler alabiliyorken ben şahsen X1'e o parayı vermezdim. Bu tamamen kişisel tercih meselesidir, zira sıfır alırken de X1 tercih etmeyip Q3 tercih ettik Tabi dolusu ne fiyatlara gelir bilmiyorum ama en azından bir bakmak iyi olur düşüncesindeyim.

Bütçeniz hiç de fena değil Countryman de dahil sıfır araç bakınabilirsiniz bence. Eğer performans gibi bir düşünceniz yok ise (sDrive X1 baktığınıza göre yok diye tahmin ediyorum) sıfır ve S olmayan Countryman All4 liste fiyatı 98.382 TL. Olmuşken S olsun derseniz de 108.323 TL liste fiyatı var. Eminim iyi bir "sıfır" alternatif bulabilirsiniz.
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member Keremberkevural Üyenin Avatarı
    Bu araç x1in sınırlı sayıda bulunan sportline donanımlısından dediğiniz özelliklere 115 milyar az bile biz anneme zamanında xline paket 18 jant içi bej ekran joistik vites hafızalı elektrikli koltuklu alıyoduk 109a bu aracı sıfır alsaydık eğer bize 120 olurdu heralde çok binilmicekse güzel bi araç
    Eski kullanıcı adı 16KY999

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Hiç düşünmeden x1 derim, bu x1 az gelen bi paket harman kardon 19 jant süper yanlız araç sportline değil baz araca bazı opsiyonlar ekleyerek değişik bir kobinasyon yapmışlar
    2F2F Mazisi..

Senior Member Keremberkevural Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hiç düşünmeden x1 derim, bu x1 az gelen bi paket harman kardon 19 jant süper yanlız araç sportline değil baz araca bazı opsiyonlar ekleyerek değişik bir kobinasyon yapmışlar

Yok abi sportline bu diğerlerinde marşpiyerler ve çıtalar krom oluyor bunda piano black
    Eski kullanıcı adı 16KY999

tolgasecki06
    Guest
    Gecen ay babamin is yerinden arakadasi x1 bakiyordu. Bende q3 onerdim.

Doğus cankayadan

Cam tavan
    Xenon
    Beyaz
    3 kollu direksiyon

142 bin tl liste fiyati tuttu 132ye veriyorlar.

Borusan balgatti sanirim.
    X1 teklifide almıs 1 ay once falan yani yaklasik 2 ay oncesiydi bu fiyata

Metalik gri
    Bej deri doseme
    Buyuk ekranli
    X-line arac

Euro 2.40'dan hesaplandi. En son olacak 120.000 tl fiyat cikti.

Acikcasi. Q3 ten 12bin ucuz ve ekranli olunca ici daha guzel x1.

Bende onlara countryman onerdim bagaji kucuk oldugu icin bakmadilar bile. Ama ben boyle bir arac alacak olsam tercihim conutrymanS olurdu.

Son düzenleyen tolgasecki06, 11-Temmuz-2014 saat 11:18.

tolgasecki06
    Guest
    Bu arada q3te indirim mi yapilmis biz teklif aldigimiz hafta 123 baz fiyatti.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    oparaya q3 varken x1 almam acikcasi

Klavye araciliyla İphone dan yazildi...

Member EB61 Üyenin Avatarı
    Ben de uzun süredir eşim için Countryman-X1-Q3 modellerini hem ilinci elde hemde sıfır takipediyorum.
    X1 ikinci elde ve sıfırda donanım olarak Q3 e göre çok daha fazlasını ceriyor ve 10-15bin TL kadar daha uygun fiyatlı.
    Bu üçü arasında ikinci elde fiyatı en uygun olan. Mini Countryman 1.6s all4, oldukca dolu olanının 5-10bin km civarında max.90bin TL ye bulabilirsiniz.
    Gönlümüz q3 ten yana fakat donanın olarak çok geride kalıyor.

2012 - A3 1.6tdi Sportback S-tronic Hidden Content
    2015 - KTM Duke 200 Hidden Content
    instagram: ersoybaltaci

Senior Member omco Üyenin Avatarı

3'ü de güzel araçlar bence ama Q3'e şu ekran küçük kalıyor gibi geliyor bana. Araba anahtarsız çalışıyor ama klima tuşları kaç senelik, çok eski kalıyor. Bi-xenon'lu, cam tavanlı bi countrymanS çok güzel olur