Senior Member bimmer Üyenin Avatarı
    Alıntı CKTOMMY Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mercedeste her arabayı birbirine benzetmeye başladı...
    aynen öyle.Ben anlamıyorum yıllardır arabalarla ilgilenirim dergi okurum gerekli gereksiz bir çok bilgi bilirim kapısından araba tanırım ama arkadan bi s serisiyle c serisini gerçekten ayırt edemiyorum

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar bir link koyup konu açmayın silecektim yorumların hatrına bıraktım. Biraz teknik bilgi resim detay ekleyin böyle konu mu olur?

Mercedes-Benzin ülkemizde de oldukça beğenilen dört kapılı coupe modeli CLS makyajlandı. Bu makyaj operasyonu özellikle dışarıdan çok belirgin olmasa bile, yenilenen otomobil markanın diğer yeni modellerine (C-Serisi ve S-Serisi) daha çok benzeyen buruna, yeni çok hüzmeli LED farlara ve motor ve şanzıman ikililerine sahip olmuş.
    Otomobilin hafifçe yenilenen burnu daha büyük hava girişleri ve yeni çok hüzmeli LED farları ile dikkat çekiyor. Bu çok hüzmeli farlar içerisinde 24 adet LED barındırıyor ve bu LED’ler bir kamera ve dört kontrol ünitesi tarafından gelen bilgiler doğrultusunda saniyede 100 kere ayarlanıyor. Mercedes-Benz mühendisleri ileri teknoloji ürünü bu farları sürücünün yolu en iyi şekilde görebilmesi ve karşıdan gelen araçların farlardan etkilenmemesi için geliştirmiş.
    Makyajlanan otomobil küçük tasarımsal değişikliklerinin yanı sıra iki yeni motor ve bir yeni şanzımana da sahip olmuş. CLS220 BlueTEC 170 bg güç ve 400 Nm tork üreten 2.1-litre 4 silindirli turbo dizel motoruyla iki yeni motor seçeneğinden ilkine sahip. Aynı motor CLS250 BlueTECte 204 bg güç ve 500 Nm tork üretmek üzere ayarlanmış.
    CLS350 CGIın yerine geçen CLS400 ise selefinden 26 bg daha güçlü ve 110 Nm daha fazla torka sahip. CLS400de 333 bg güç ve 480 Nm tork üreten 3-litre bi-turbo V6 motor, CLS500de 408 bg güç ve 600 Nm tork üretiyor.
    Stuttgartlı üretici yeni motor seçeneklerinin yanı sıra yeni 9G-TRONIC 9-ileri otomatik şanzımanını CLS220 BlueTEC, CLS250 BlueTEC, CLS350 BlueTEC ve CLS500’de opsiyonel olarak sunuyor. Mercedes yetkilileri ezberleri bozan bu şanzımanın otomobilin yakıt tüketiminin azalmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Makyajlı Mercedes-Benz CLS-Serisi bütün motor seçenekleriyle Euro 6 normlarını karşılıyor.

teknik bilgi alıntıdır.
    2F2F Mazisi..

HaKo5
    Guest
    Ben beğendim açıkçası , i pad c deki a daki gibi sırıtmıyor nedense belki büyük diyedir.

Ön farıda iyi toparlamışlar çünkü eskisi led çöplüğüydü resmen.

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Tamam hem Audi, hem BMW yeni modelleri birbirine benzetiyor ama Mercedes biraz abartmadı sizce olayı? Artık neredeyse neyin geldiğini dikiz aynasından önünü görüp de anlamayacağız

Yalnız bir konuda takdir ettim, artık model büyüklüğüne göre farklılık gösterse de her modelinde tablet PC standart, kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum Zevkler ve renkler tartışılmazmış ya, muhtemelen birileri çok beğenmiş ki A'dan C'ye, S'ten CLS'ye her modelde o garip ekran türevlerini koymaya devam ediyorlar. Veyahut ekranı yapan Çin'li şirketten inanılmaz ucuza aldılar ekranları mecbur her modele yerleştiriyorlar. Bari, ya konsola gömün o ekranı, ya bir yerden çıksın, istenildiğinde gizlensin falan bir atraksiyonlar olsun değil mi? Neyse artık, koskoca Mercedes'ten daha iyi mi bileceğiz, yapmış adamlar işte
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

HaKo5
    Guest
    valla ben yolda a3 a4 a5 a6 yı da ayıramıyorum karanlıkta ayırabilen cengaver varsa arkadan gelen aracın ne olduğunu anlından öperim

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Daha önce açtığım başlıklarda kısa da olsa bilgi verirdim ancak vaktim yoktu. Konuyu da paylaşmak istedim aceleye geldi. Birdaha bilgisiz bırakmam

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Modelleri birbirene benzetme audi ile başladı sonra bmw katıldı, mercedes cla ile copy pasteye başladı bir zamanlar audi bu konuda çok eleştirilmişti hatırlıyorum şimdi hepsi aynı yolda.

Ekranın yorumu yok tam bir çirkinlik abidesi iç mekan tasarımı ile zerre uyum yok bir ara c serisinde olan o ucube direksiyondan sonra 2ci tasarım rezaleti o derece!

Farlarda bir nokta dikkatimi çekti çizgi şeklinde yanan gündüz farının altında 3 adet led var onların amacı nedir? Eğer onlarda gündüz farı ise saçma değil mi tasarım açısında düz neon led varken 3 nokta led garip değil mi? Yoksa başka bir amacı mı var?

Bir özellik dıştaki gündüz farı sanırım kilitli iken apaçi mavisi şeklinde yanıyor

2F2F Mazisi..

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Modellerin birbirine benzemesi konusunda eleştiri yapmayacağım çünkü rakipleri de aynı yolda ilerliyor. İç kısımda ekran ve direksiyon harici değişiklik göremedim. Arka da hiçbir değişiklik yok. Ön kısım diğer modellerden harmanlanmış olsada makyajsız modele göre daha güzel olmuş.

Mercedesin dizel motor konusunda ülkemizdeki vergi yüzünden sıkıntısı var. Kullandığı hacim gereksiz bir veride. Bmw gibi 2.0lt güzel verilerde bir dizel seçeneği olsa iyi olacak ama malasef henüz yok. Tabi böyle bir motor olunca 350cdı motorununda gücünü yukarı çekmeli. Yakın güçler olunca üst motorun bir cezbediciliği kalmaz.

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Son düzenleyen levent--, 02-Temmuz-2014 saat 11:41.

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Aboooo mavi led ne öyle, düşmanlık olur mu hic. Allah düşmamına vermesin böyle mavi led
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold