Member cnkbrt Üyenin Avatarı
    herkese iyi forumlar iyi aksamlar arkadaslar bugun cok kotu ve talihsiz bir olay yasadim kayinbabamin arabasi ile turlarken araba birden gaz yemedi hizdan dustu kenara cekerkende stop etti. tekar denedim calistirmayi ama bir turlu calismadi!!
    ekranda tam adini bilmiyorum ama motor simgesi olan isaret varya katalizor yada emisyon isigi olmasi lazim o isik yandi. ama 1 ay onceden eksoz emisyon kontrolu geldigine dair uyari veriyordu bende onemsemedim. bir tamirci arkadasi aradim bana zincir kopmus olabir dedi cunku araba calisirken zamaninda bir seyler surter gibi sesler geliyordu. yakit cok fazla harciyordu. sonunda elimde patladi bu arabanin gercek derdi ne olabilir? zincir mi katalizor mu? arastirmalarimda cok benzin yemesi ve alisik olmayan seslerin gelmesi katalizor deniyor. kayinbabam turkiyede yakacak valla beni
    araba calismiyor sanki marj almiyor gibi.

ben fransadayim kotu ulkenin pazartesi gunude cogu yer kapali yarina kadar bir fikir verirseniz ona gore belli garajlara goturecegim

tesekkurler

Arkadaslar bugun garajdan aradilar ve 2008 model seri 120 arabinin motoru komple degismesi gerekliymis toplamda 9400 euro fatura cikardilar.
    Sok içindeyim

Motor detayli incelememe yardimci olur musunuz?
    Google da bu sekilde aratildiginda cikiyor.
    ES-MOTEUR 11002146550 BMW

Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    Orada 2008 model 1 serisinin piyasası ne kadar ki 9400 euro talep ediliyor? Bence aracı çöpe atmanız daha ucuza gelir
    2010 320D FIRST MY CAR Hidden Content
    2011 520D M-SPORT Sold Hidden Content
    2013 GTİ Hidden Content SOLD
    2011 320D Hidden Content
    2013 SCIROCCO GTS Hidden Content

tolgasecki06
    Guest
    Keske arac ikaz ettigi zaman servise goturseydiniz. @34up7095 katiliyorum 9400 euro cok. Bir onerim daha olucak bu sorunuzu fransiz bir bmw forumuna sorsaniz daha hizli cozum bulursunuz. Burdan pek bi yardim gelmez size.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    1 serisi 2008 -2009 modeller ortalama ekstrasi,km,motor tipine gore, 9- 13 bin euro arasi degisiyo,almanya piyasasi biraz daha ucuz,bu durumda yaptirmak pek karli bir is olmaz,yani astari yuzunu gecer durumu olur,arti satarkende motor degismis bir araci elden cikarmak biraz daha zor olur,en iyisi bu sekilde,bulgar,romen,polonyali araba ticareti yapanlara satmak
    Gecmis olsun son karari tabiiki kendiniz vereceksiniz.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member
    Usta yeni araba alıp motorunu mu takacak 13 bin euro piyasası varsa 9.5 bin euro motor e geriye ne kaldı. Parçalara ayırıp satın valla daha kârlı olur.
    '16 Audi A3 Sedan TDI

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    yeni araba degilde en kotu cikma motor bulunur takilir, ancak bu hayli meşakkatli iş olur, ugrasmak arastirmak gerek,yani masraf kadar bir o kadarda ugrasi emek isteyecek bir durum,ayrica yetkili servis disinda yapilma durumu olursa cok iyi usta bulmakta ayri dert kolay gelsin.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Bugun araci pert cikartma karari aldik. Cok yazik oldu. tam opsiyondu. Zaten motor cok gurultulu calisiyordu. Bir kaba bir vida atarsinda onu sallayinca vidanin cikardigi ses aynen motordan geliyordu. Defalarca bmw kendi garajina gitti bir sey yok deyip gonderdiler. Araba benim degil ama bende patlamasi üzdü beni. Cevabiniz için teşekkürler

Senior Member
    Gecmis olsun muhtemelen arac 2008 n47 2.0 dizeldi zincir kopartti. Bmw' yi begensemde servis konusunda heralde dunya capinda audiden fark yer. Bmw'nin kendi hatasi ve 5 kurusunu bile karsilamiyor . Bu arac patlayana kadar aracin bariz sakirti sesi cikarmasindan servisin bile hic haberi yok sanki kasti yapilmis gibi bisey yok deyip gondermisler. Musteri zincir sesi yada baska bir garip sesi bilmek zorunda degil. Audide boyle bir durum olsa eminim en azindan bir kismini oderlerdi. Dunyada cok ornegi var sizin basiniza gelen durumun. Bmw sanirim musteriyi nasil yolariz egitimi verdiriyor calisanlarina. Gozle zor gorulen tampon cizigi icin isterseniz tamponu komple boyayalim teklifi aldim gecenlerde..