Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı cancalus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bu tip arabaların çok satıp satmaması önemli değil bunlar teknolojik olarak sıçrama niteliğinde olduğu için önemli. Altında yatan teknolojinin ilerleyen zamanlarda daha ucuz ve gündelik modellerde uygulanabilirliğini test etmek için de müthiş bir adım bence audi'nin e-tron modelleri gibi. Hemen sokaklarda göremeyiz belki ama amerika ve japonya da hybrid ve elektrikli modeller oldukça tutuluyo ve teşvik de olduğu için mantıklı sayılabilir. Olumlu bakmak lazım bence
    +1903
    +1923

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Türkiye de teşvik olacağını hiç sanmıyorum. nasıl dizel az yakıyor diye pahalı ise bunlar dahada pahalı olur
    Eski kullanıcı adı: uussff

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Alıntı Yusuf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Türkiye de teşvik olacağını hiç sanmıyorum. nasıl dizel az yakıyor diye pahalı ise bunlar dahada pahalı olur
    Katılıyorum Yurt dışında teşviklerin olmasının nedeni; bu araçların çevreye verdiği zararın dizel ya da benzinli araçlara göre çok çok az olmasından kaynaklı. Ancak gelin görün ki burada doğa ve çevre ile ilgili duyarlılık malumunuz, dolayısıyla "teşvik" olacağına, daha çok "köstek" olunması kuvvetle muhtemel.
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member votkaci Üyenin Avatarı
    i serisi için satışlar Borusan Ataşehir yeni açılan şubeden olacak
    özel gereksinimler oluyomuş bayiler için
    200 eur ise alınır
    ama 5 tane gelcekmiş
    2 tanesi sipariş verilmiş sanırım
    eğer gelene kadar devlet uyanmazsa alınabilinir 200k eur ya

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı terapati Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Katılıyorum Yurt dışında teşviklerin olmasının nedeni; bu araçların çevreye verdiği zararın dizel ya da benzinli araçlara göre çok çok az olmasından kaynaklı. Ancak gelin görün ki burada doğa ve çevre ile ilgili duyarlılık malumunuz, dolayısıyla "teşvik" olacağına, daha çok "köstek" olunması kuvvetle muhtemel.
    Çok haklısınız, tam emin değilim ama almanyada araçlar eskidikçe havaya saldıkları karbondioksit oranı arttığı için vergileri artıyor,bizde düşüyor
    Zaten bizimkiler çevreye değil cebe bakıyorlar.

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    abi cok fevri aciklamalar yapiyorsun Neden tamami gereksiz? ilerde butun arabalar boyle olucak bmw hepsinden once gecti. Bence cok iyi i8 de oldukca guzel araba
    Bmw ilk diğil en son yaptı bu işi. Audi r8 e-tron ve mercedeste SLS e-cell diye 2 model üretti bu segmentte Ama yazının gerisine katılıyorum bu araçlar gelecekte istesekte istemesekte kullanılcak. F1 arabaları bile bugun hybrid olmuşken elektirikli araçlara gereksiz demek komik.

E-tron modellerle ilgili bi çok başlıkta mevcut forumda.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Evet Audinin bide R18 e-tron'u var le-mans icin.

Samsung Galaxy S3
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Alıntı hero4 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bmw ilk diğil en son yaptı bu işi. Audi r8 e-tron ve mercedeste SLS e-cell diye 2 model üretti bu segmentte Ama yazının gerisine katılıyorum bu araçlar gelecekte istesekte istemesekte kullanılcak. F1 arabaları bile bugun hybrid olmuşken elektirikli araçlara gereksiz demek komik.

Audi ayrıca yeni A3 için e-tron ve g-tron (gazlı) modelleri de çıkaracak piyasaya.

Anladığım kadarıyla BMW, elektrik ve hybrid olayına daha ütopik bakıyor, zira tasarımlardan bu belli bence. Audi ise hali hazırda olan araçlarda çok ufak makyajlar ile modelleri olduğu gibi çıkaracak görünen. Yani BMW daha çok konsept düşünürken, Audi ise daha çok realist yaklaşıyor gibi geliyor bana.
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı hero4 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

seri uretim olarak hicbiri satista degil ama anil oyuzden bmw ilk bu markalar icersinde

Senior Member Baachus Üyenin Avatarı

Bugün Ataşehir'de incelemeye fırsat buldum ve canlı hali kesinlikle fotoğraflarından daha etkileyici.
    Sizce alınır mı , alınsa çok zarar ettirir mi ?
    981 Porsche Boxster | Lime Gold