Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı alpglckl Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Pek anlamam ama ödenmesi gereken otv atıyorum 50 bin euroyken 5 bin euro ödemek yasal mi ?
    O yasal degil zaten suc, ithaller otv ve vergileri odedikten sonra girebiliyor diye biliyorum ?
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member
    Alıntı SweetriderBerk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    O yasal degil zaten suc, ithaller otv ve vergileri odedikten sonra girebiliyor diye biliyorum ?
    O şuanda öyle, eskiden farklıydı düzenlemeden sonra değişti. 110k eur a panamera diesel satıldı bu ülkede sıfır km ithal. Eur 2,3 ken çok değil 1,5 yıl oncesinde

Senior Member can84 Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben ne tehlikesini duydum gordum nede riskini. sehir efsanesi bir kac olay var onlarinda sebebleri zaten aciklandi. Tamamen goz korkuttulsr ve gumrukteki denetimi siklastirdilar okadar
    Yasal olmayan hicbirsey yokki ithal arabada.

Klavye araciliyla İphone dan yazildi...

Odenmemis verginin 3 katini istediklerinde yasalmi degilmi anliyosun sekerim

Bu arada bi arkadasim ne kadar uyarsakta (korayda tanir) ithal range rover aldi 4 haftadir plakasi cikmiyor su donemde ithal almak en buyuk risk!!!

Vergi kacirmak ne zamandan beri yasal ? Yada aldigin malin degerini dusuk gosterip onun ustunden vergilendirmek ?

Sehr efsanesimi degilmi gormek istiyorsan dobra dobra araclar ithal eden bir galeri var hepimiz biliyoruz ordan bi arac almaya calis bakalim satiyorlarmi acaba yoksa araclarin hepsinde teblig var diye kirayami veriyorlar acaba

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    hangi galeri bu?

Senior Member
    Alıntı can84 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

Bu arada bi arkadasim ne kadar uyarsakta (korayda tanir) ithal range rover aldi 4 haftadir plakasi cikmiyor su donemde ithal almak en buyuk risk!!!

Vergi kacirmak ne zamandan beri yasal ? Yada aldigin malin degerini dusuk gosterip onun ustunden vergilendirmek ?

Sehr efsanesimi degilmi gormek istiyorsan dobra dobra araclar ithal eden bir galeri var hepimiz biliyoruz ordan bi arac almaya calis bakalim satiyorlarmi acaba yoksa araclarin hepsinde teblig var diye kirayami veriyorlar acaba

Sonunda doğru noktaya değinildi, ÖTV plaka çıkarken yatırılıyor, ithal ederken değil!

Alıntı Porsche Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1 yıldır 4s almaya çalışıyorum . Gerek kur gereksede doğuş fiyat politikası yüzünden pes etmiş vaziyetteyim. Bu arada nerdeyse yarı fiyatına corvette c7 ler var. Corvette hakkında deneyımı olan var mı?
    Konuyu da baltalamayalım

Corvette kendine has tarzı olan, ağırlık dengesi nispeten bozuk olan bir makina... Carrera 4Sle karşılaştırmak pek doğru değil.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Member Porsche Üyenin Avatarı
    Evet denge olayı için okuduğum şeyler var. Ama fiyat açısından hemde spor araba olarak düşündüğüm bir araç, 2014 senesinde Grey araç almak akıl karı değil sakın girmeyin , sadece ÖTV talep edilmiyor. Eğer araç şirket üzerine ise inanılmaz ceza var. Arkadaşımın durumunu bizzat gördüm. ÖTV yi kendin yatırmadıktan sonra hepsi yalan...corvette c7 için okuduklarım olumlu 850 ye tl aldığın araba plaka takıldımı çok rahat 150 siliyor. Belkıde daha fazla ?? 400 e alacağım 2014 c7 corvette bunun kadar olmaz sanırım. Sonuçta haftasonu aracı birde heves işte

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı alpglckl Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Pek anlamam ama ödenmesi gereken otv atıyorum 50 bin euroyken 5 bin euro ödemek yasal mi ?
    otv yi oyle odemiyorlar. Yurt disindan arabayi getirirken fiyatini dusuruyorlar aracin 100 bin euroysa gumruge 50 bin euroluk faturayla geliyordu onun ustunden tam otv yatiriyorlar. Yani asil 3 kagitcilik yurt disindan gumruge gelen faturada donuyordu. Artik yapamiyorlar zaten ben eski araclar icin konusuyorum. Bizde zamaninda bir adet kendimiz getirdigimiz icin bunlari biliyorum.

Gumruge arabanin faturasini deklare ederken 5 kisinin ustunden fatura kesilmis oluyordu.

eskiden gumruge gelen faturayi kimse kontrol etmiyordu cunku rusvet donuyordu adam direk geciriyordu o faturayla. Simdi ise denetimler siklasti adam yurt disindan gelen faturaya bakiyor birde atiyorum dergiyi aciyor yada interneti aciyor yurt disindaki fiyatla karsilastiriyor.

bos konusma can. Hic ithal araba getirdinmi kendin? biz getirdik aldik birseyleri biliyoruzki soyluyoruz iskembeden atip tutma sag soldan duyduklarinla.
    Ayrica artik benimle duzgun konussan iyi olur. Askerlik arkadasin degilim senin

ayrica ben simdiki 0 araclar icin konusmuyorum zamaninda getirilmis ithal araclar hakkinda konusuyorum. yani plakalari ruhsatli bir suru farkli farkli km lerde arabalar var.

piyasada toplanan ceza yiyen araclar var ama onlarin olayi direk gumrukten cekerken otv yi az yatirmak sahte evrakcilik oynamaktan yada ikinci el i 0 diye sokmaktan.

2 farkli yontem vardi benim yukarda anlattigim yontemle arac getirenlere hicbirsey olmuyor.Yani tabi size kalmis bir olay gecen bi akrabam daha aldi 160 bin euroya 991 carrera s 5 bin km de hicbirsey de olmadi catir catir biniyor.

bende cayanne i satip almayi dusunuyorum.Sen alma
    Son düzenleyen Yigit911, 08-Mayıs-2014 saat 10:04.

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    Ben hissiyat sürüş zevki bilemem ama c7 corvette çok iyi duruyor çok farklı tarz araba bence,sahil yoluna çıktımı 5 tane porsche görüyorsun c7 daha bana hiç denk gelmedi bile. Az olan benim gözümde her zaman daha albenisi var.Ben olsam c7 alırdım heralde.

Senior Member can84 Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    otv yi oyle odemiyorlar. Yurt disindan arabayi getirirken fiyatini dusuruyorlar aracin 100 bin euroysa gumruge 50 bin euroluk faturayla geliyordu onun ustunden tam otv yatiriyorlar. Yani asil 3 kagitcilik yurt disindan gumruge gelen faturada donuyordu. Artik yapamiyorlar zaten ben eski araclar icin konusuyorum. Bizde zamaninda bir adet kendimiz getirdigimiz icin bunlari biliyorum.

bos konusma can. Hic ithal araba getirdinmi kendin? biz getirdik aldik birseyleri biliyoruzki soyluyoruz iskembeden atip tutma sag soldan duyduklarinla.

Olay araba getirmek degil Yigit otvsini tam ode vergini ver bisey olmaz ama ortadaki hic bir galeri otvsi tam odemiyor cahil cahil insanlari gaza getirme

Son düzenleyen can84, 08-Mayıs-2014 saat 09:59.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Olay araba getirmek degil Yigit otvsini tam ode vergini ver bisey olmaz ama ortadaki hic bir galeri otvsi tam odemiyor cahil cahil insanlari gaza getirme

sen yazdigimi anlayana kadar okumaya devam et. Anladiginda yazarsin buraya. senin icin buyuk harflerle yaziyorum belki girer o beynine.

2 FARKLI YONTEMLE ARAC GETIREN GALERILER VARDI. BIRINCISI BIZIM GETIRDIGIMIZ YONTEMLE. YURT DISINDAN GELEN FATURADA SAHTECILIK. ONUN USTUNDEN TAM OTV YATIRMA.

2 INCISI DIREK EVRAKTA SAHTECILIK YAPIP OTV YATIRILMAYAN ARABALAR.

neyse bak sen keyfine
    Son düzenleyen Yigit911, 08-Mayıs-2014 saat 10:11.