Junior Member
    Arkadaşlar aracım ile ilk depoyu bu hafta sonu bitirdim. Korktugum olmadı ve 370i şehir içi %95 sakin kullanım ile olmak üzere toplamda 590 km yol yaptım ( 370ten sonra çeşme git gel var ve 140-150 sabit hızda. Bu değer benim için uygun bir değer. Yol bilgisayarındaki ortalama zaman zaman 14 leri görsede dün gece depoyu doldurmadan önce 11,7 idi.
    Aracım dolu olmasına ramen tek eksiği el gazı. Sonradan takılabilen bir parça en kısa sürede ekleticem. Bir diğer konu ise multimedya ile ilgili. CD çaların alt kısmında bulunan SD Kart girişine 16 gb bir kart aldım ama cihaz kartı tanımadı. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı? Maksimum kaç GB destekliyor?
    Bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok mutlu olurum.
    Teşekkürler.

Junior Member
    arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim...Gündüz farına led ampulü taksam güzel olurmu?Ayrıca Cihanchn km de ne kadar yakmış oldu?uzun yolda 140 150 ortalama hızmı bunun üstüne çıktınmı?

Senior Member Poseidon Üyenin Avatarı
    Alıntı Cihanchn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar aracım ile ilk depoyu bu hafta sonu bitirdim. Korktugum olmadı ve 370i şehir içi %95 sakin kullanım ile olmak üzere toplamda 590 km yol yaptım ( 370ten sonra çeşme git gel var ve 140-150 sabit hızda. Bu değer benim için uygun bir değer. Yol bilgisayarındaki ortalama zaman zaman 14 leri görsede dün gece depoyu doldurmadan önce 11,7 idi.
    Aracım dolu olmasına ramen tek eksiği el gazı. Sonradan takılabilen bir parça en kısa sürede ekleticem. Bir diğer konu ise multimedya ile ilgili. CD çaların alt kısmında bulunan SD Kart girişine 16 gb bir kart aldım ama cihaz kartı tanımadı. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı? Maksimum kaç GB destekliyor?
    Bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok mutlu olurum.
    Teşekkürler.
    Aracınız hayırlı olsun. Şu anki haliyle 4GB'dan küçük SD kartları destekliyor ancak yanlış hatırlamıyorsam servis güncellemesiyle daha büyük kapasiteli kartları da destekleme imkanı var. Eröz'e bir sorun isterseniz.

Junior Member
    4GB alıcam o zaman zaten oda yeterli olur. Teşekkürler.

140-150 nin üzerine çıkmadım hiç.

Junior Member
    bende haftaya yaklaşık 900 km yol gideceğim ne kadar yakacak bakalım?

Junior Member
    @mozakar 100-110 km sabit hızda giderseniz 1 depo ile 700km görmek mümkün. Ben 370 civarı şehir içi olmak üzere 600ü gördüm. 450-480 TL arası yakıt ile 900 km yol almak mümkün.

Junior Member
    Cihanchn -100-110 da çok canımın çok sıkılmasından korkuyorum.sonuçta çok uzun bir mesafe...dayanabildiğim kadar çok gaza basmamaya çalışacağım ama böylede çok zor oluyo gaza korkarak basmak...

Senior Member audicii Üyenin Avatarı
    istanbul edirne arası yolun yarısından fazlasını tam gaz gitmiştik 4 yetişkindik arabada 19 lt yakmıştı burdan yola çıkabilirsiniz 190-220 arasıydı genel hız
    Bmw 118 i F20

Bmw 325 xi

Audi q5 2.0t S-line

Junior Member
    Yeni başlık açmadan sanırım bu başlığa yazmak uygundur.
    2009 Q5 TFSI sahibiyim. Bunların yağ yakma özelliği bilinen bir gerçek. O yüzden sorun olarak da yazmıyorum. Ama sanırım burada ne kadar yaktığı önemli. Misal 100bin üzeri bir araçta ne kadarlık bir yağ yakma kabul edilebilir olmaktadır. Misal bende 1000 km olunca max 1lt yağ ekleyin uyarısı geliyor ama ben max dediği için hep yarım litre ekliyorum ve bu şekilde 800-1000 arası gidiyor tekrar. Yani ortalama 2bin km'de bir litre kabul edilebilir bir oran mıdır? Teşekkürler.

Senior Member
    Teoride evet ama pratikte hayır. Eksiltmenin sebebini bulmakta fayda var.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content