Senior Member ozy Üyenin Avatarı
    Merhaba bende sq5 kullanicisiyim, gecen sene haziran ayinda 13k km de iken almistim, ve temmuz ayinda Belcikadan Turkiyeye tatile gelmistim, araliksiz hic durmadan 3000-3500km arasi yol yaptim ve hic yag yakma veya yag eksiltme sorunu yapmamisti... Uzun yolda hicbi sorun yapmamisti,hemde Almanyada agresif kullanmama ragmen... Ama Izmir'den Spil dagina gezmeye giderken, yokuslari cok agresif cikmistim,aracta 5 kisiydik ve tepede bi meydanda durup aractan inince, aracin altindan duman geldigini fark ettik,cidden bi muddet duman geldi aractan 1 dakika boyunca,fren balatalarindan da koku geliyordu cogu zaman zaten.. duman kendiliginden durmustu (yangin tupunu falan cikarmistim yerinden), egilip altina baktik poset veya plastik biseymi yapismis egzosa diye, omu yanmis diye,ama gorunurde de bisey yoktu..Panikle servisi aradim,bisey diyemediler telefonda konu ile ilgili, araci getirin hemen dediler, Turkiyedeyim deyince,servise goturun dediler.. Bu arada Levent abiyi aramistim (Monza), eksik olmasin vaktini ayirip fikirlerini paylasmisti, araci yerinden kimildatmam tehlikeli olabilir demisti, ve bende Adac Almanyayi aradim,1 saat icinde hem cekici hemde taksi gonderdiler.. Arac servise gittiginde bilgisayara bagladilar hemen,ama bilgisayarda hicbir hata kodu vermemisti, lifte kaldirdilar,ve tam egzosun sanzimandan cikis yerinde yaglanma vardi cok az, aracin serviste kalmasi gerektigini soylediler, yedek bi arac verip 3-5 gun serviste kalmisti... Egzosun sanzimana girdigi yerden itibaren sokmusler bakmislar,hicbisey gorunmuyormus,sanzimanda da, motorda da hicbi yag eksiltme durumu yokmus.. Arabayi toplayip geri bana verdiler 10 gun sonra Belcikaya geri donecegimi soyledim,yollarda bisey olurmu,tekrar duman gelirmi,veya araba yanarmi diye sormustum,servis muduru piskin piskin gulerek,keske yansa,hem cok guzel tazminat alirsiniz hemde yep yeni bi arac daha verirler size demisti,ben ve esim dumur olmustuk tabi boyle bi cevap karsisinda... Neyse Belcikadaki serviside arayip,araci geri aldigimizi,bi sorun bulamadiklarini,motor ve sanziman yaglarina ilave yaptiklarini soyledim, yola cikacagimi soyledigimde, cok fazla agresif kullanmadan gelin demislerdi, nasil olsa yol yardim Adac iniz var,yolda bi durum olursa araci Almanyaya veya Belcikaya cektirirsiniz demislerdi... Korka korka yola cikmistim,fazla yuk almadan, ilk kaz daglarindaki yokuslardan cok korkuyordum,hicbisey olmamisti sonra yunan italya ve ozellikle isvicre daglarinda cikarken hep bi tereddutum vardi,ama neyseki hicbi yerde sorun vermemisti,ne duman olarak nede arac bilgisayarinda.. Almanya ya gelene kadar sakin kullanmistim,en fazla 140-150kmh yapmistim,ama Almanya ya girince,yanarsada burda yansin diye ve bi sorun yapacaksa kendi ulkesinde yapsin diye,cok agresif ve hizli kullanmistim, Basel den Karlsruhe 190 km falan, 1 saatte almistim bu yolu,ara ara 250kmh ile gitmisliklerimde olmustu...

En nihayetinde Belcikaya vardigimda, taa 2-3 hafta sonra servise goturebilmistim (nasil olsa geldim rahatligindan dolayi) Arac bir hafta serviste kalmisti, ve egzosun sanzimana veya motora baglandagi bi yerde,bole yalitim parcalari varmis, kece gibi, o yalitim parcalari ile butun kelepceleri degistirdiklerini soylediler ve suana kadar hicbi sorun cikarmadi... Arac daha hic bakimada girmedi, suanda 27500 kmlerde,ve ilk bakimina 30k da girecek, temmuz ayinda yine izine arabayla gitmeyi planliyoruz,haziran ayinda araca randevu aldim bakim icin... insallah bi daha ayni sorunla karsilasmam,insan yinede korkuyor dumandan,ama aracimdan hic sogumamistim, cunku ne cekisinden ne gidisinde bi sorun olmustu,

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Yalitim malzemeleri erimistir birsey olmaz bende de geliyordu ilk zamanlar

insallah dediginiz gibidir Yigit911, ama cidden arac lifte kaldirildiginda ben gormustum koyu siyah yagli bolgeyi, birde hala fren balatalarindan koku geliyor, bu normalmidir?

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Normal korkmayin yanmaz araba oyle. Egzoza yag gelmedikce. Kacak durumuda yokmus zaten

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Gecmis olsun, iyi sorun cikmamis. Bu arada iyi gezmissiniz
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

bakalim 30bin ilk bakimina girecek arac,insallah orda da bisey cikmazda gonul rahatligiyla cikarim yola sunun surasinda 2 bucuk ay kaldi izine evet iyi geziyoruz SweetriderBerk, hem eglenceli oluyor,hemde aracla yolculuk yapmasini seviyoruz ailecek

Senior Member
    Alıntı ozy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    insallah dediginiz gibidir Yigit911, ama cidden arac lifte kaldirildiginda ben gormustum koyu siyah yagli bolgeyi, birde hala fren balatalarindan koku geliyor, bu normalmidir?
    Özgür, selam, fren balatasından gelen kokuyu, balatayı değiştirmeden kesmek zor. Benim A5te de aynısı vardı, otobanda sert fren yaptığım zaman balata kokusu geliyordu.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Selam Levent abi, 30bin bakiminda degisiyormu fren balatalari audide? bazen el frenini cekip birakinca bile geliyor fren balatalarindan koku... Birde yunanda vida girmisti arka tekerlege, Belcikaya kadar gelmistim vidayla, burda vidayi cikartip fitil koydular yerine... Fitil yeterli olurmu yuksek hizlar icin, yoksa icten yama da yaptirmalimiydim? Lastikciye kalsa direk lastigi degistirmemi tavsiye etmisti,gumlermis belki yuksek hizlarda (200km ve ustunde)... Ama lastiklerde daha cok yeni

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Özgür bey benim lastigede gecen yaz Türkiyede vida batmıştı, ben Türkiyede lastikciye götürdüm hem fitil koydu deliğe hemde içerden yama yaptı o şekilde ben geri Avusturyaya döndüm lastigi halada kullanıyorum hiç bişii olmadı, sizin cevrenizde varsa tanıdık lastikçi yama yapabiliyorsa yaptırın devam edin.

Samsung galaxy S3
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar 75binde çok temiz 2.0 tfs buldum bu aracı düşünüyorum, kullananlar yorumları nasıl tavsiye eder misiniz? Nelere dikkat etmeliyim? yakıt tüketimi kullananlar için ne durumda?
    2F2F Mazisi..