Junior Member
    Merhabalar.
    Ailecek kullanım amaçlı başlıktada yazdığım gibi 2.0 TFSI Q5 almak üzereyim. Araç 70bin km de. Daha önce yağ yakma sorunu yüzünden serviste komple motor yapılmış. Şu anda herhangi bir problemi yok. Son 10 bin kmde herhangi bir yağ eksiltme sorunu olmamış.
    Benim size sorum bu araç bize uzun yada kısa vadede çok büyük sorun çıkarırmı? Aracı %80 eşim kullanacak ve yılda max 15k km yol yapılacak. Özellikle bu aracı kullanan yada kullanmış üyelerimiz bu aracın yakıtı, kronik problemleri hakkında detaylı bilgi verebilirse çok sevinirim.
    Araç için nihai kararı sizin yardımlarınızdan sonra vermeyi düşünüyorum, o yüzden vereceğiniz cevaplar benim için çok önemli.
    Tekrar teşekkür ederim.

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Dizeli icin konusayim..
    Yakinimin
    komple direksiyon kutusu
    komple sanzuman
    Degisti ve sanzumanida dl 501 diye hatirliyorum..(makyaj yedikten sonra degisti mi bilmiyorum..) Bayir asagi 7. Viteste inerken frene bassaniz bile vites kucultmuyor..
    Ozet olarak onermiyorum

Ve KENDINIZI TANITMANIZ GEREKIYOR, GEREKLI BASLIKTA KENDINIZI TANITINIZ
    tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Junior Member
    Alıntı Golgeoyunu03 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dizeli icin konusayim..
    Yakinimin
    komple direksiyon kutusu
    komple sanzuman
    Degisti ve sanzumanida dl 501 diye hatirliyorum..(makyaj yedikten sonra degisti mi bilmiyorum..) Bayir asagi 7. Viteste inerken frene bassaniz bile vites kucultmuyor..
    Ozet olarak onermiyorum

Ve KENDINIZI TANITMANIZ GEREKIYOR, GEREKLI BASLIKTA KENDINIZI TANITINIZ
    tesekkurler

gerekli tanıtım yapılmıştır.
    Dün 50-60 km kullandım aracı. Böyle birf bilgiye sahip olsam denemesini yapardım. Araç çok keyifli. Malzeme kalitesi performans beni tatmin etti. İçide beklediğimden daha ferah ve geniş. Yakıt olarak karma kullanımda ( sakin + performans) 11.7 lt ortalama gördüm.
    Beni korkutan yağ ve şanzuman problemi. Max. 20-25k km kullanımda bu araç bana büyük problem açarmı?

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Bahsettigim q5 in sanzumani 55-60bin km civarinda degisti..

eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Junior Member
    Doğuş otoda tanıdığı olan varmıdır? Plakadan bu aracı sorgulamamıza yardım edebilecek birisi?

Junior Member
    Guncel guncel

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Dod'a gidin expertiz yaptirirken size servis gecmisini verir

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Komple motor değiştiyse yağ yakma problemi çözülmüştür. Ufak bir miktar sorun olmayacak şekilde yağ yakar zaten bu doğaldır.
    Şanzıman konusuna gelince araçta S-tronic kullanılıyor sanırım? Bildiğiniz gibi S-tronic milli piyango gibi fakat iyi niyet garantisine sokabilirsiniz eğer sorun olursa.
    Birde Q5 asfalt jipidir eğer eski sahibi çok güzel off road yaptığından vs. bahsediyorsa araçtan direk uzaklaşın. Eğer doğru koşullarda ve doğru şekilde kullanıldıysa 70k kilometre fazla değil o araç için. Iyice kontrol ettirdikten sonra eğer bir sorun görünmüyorsa alınır.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member vogue Üyenin Avatarı
    2011 Q5 TFSI S-Tronic kullanıcısıyım. Senede yaklaşık 15k km yapıyorum ben de, her sene 3-4 kez uyarı verdiğinde 1lt yağ takviyesi yapıyorum. Geçenlerde ateşleme bobinlerinden biri arıza yapmıştı, periyodik bakımda hepsini yenilettim. Bunların dışında bir sorun veya masrafla karşılaşmadım. Yakıt konusunda 1 depoyla yaklaşık 350km yapıyorum hep şehir içi.

Junior Member
    Sayın Vogue deposu 75 lt olan bir araç için 1 depo 350 km biraz az değilmi?