silver
    Guest
    Merhaba, 150-200 bin aralığında oynayacak olsanız (hadi çok avantajlı araçlar için biraz daha fazla diyelim) C serisi 1.6 dizel otmatik dışında nasıl seçimleriniz olurdu ?

Öncelikle zaman konusu var, 1.6 dizel 130 hp mi 160 hp mi, otomatiği ne zaman gelecek bu konularda net bilgisi olan var mıdır ?

1.6 dizel C serisi derken hakkaten donanımlı olacak, hatta tanıtımlarında çıkan metalik gri, içi kırmızı deri amg paket, hafızalı koltuklardan üstü düzey müzik sistemine hatta bir miktar teknolojik oyuncakları da olan bir araç olacak. Tahminim böyle bir araç 170 bin liradan aşağı olmaz, siz ne dersiniz ?

Araç tercihi şu şekilde; sıfır yada en fazla 1 yıllık 10 bin km altı, sedan, konforlu. İlk tercih 150 bin lira civarında, ancak dediğim gibi avantajlılar için yükselebilir bütçe.

Artık tercihler bir miktar sportiflikten konfora kayıyor
    Tamam bir 320d performansı beklenmiyor ancak yine de eşekten bozma olmasın Ondan 130 hp gelirse diye çekincem var.

Araç şöyle olacak

Senior Member
    Bana kalırsa 170'i geçebilir bile öyle bi araba ve 130hp olursa zaten değmez. Pazarlama taktiği olarak araba ilk geldiginde dizel otomatik getirmezler diye düşünüyorum ayrıca.

Senior Member
    @HUN bana kalsa c serisi 170 haketmeyen bir arac şuanki kasada en full olan araç 130 bin lira civarında iken yeni kasa diye 170 bin verilecek bir arac olduğunu hiç düşünmüyorum. Bence @silver siz 1 sene asmamis 10 bin km altı bir arac bulun daha üst klasta. Mesela audi a6.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    '16 Audi A3 Sedan TDI

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alternatif olarak gene dizel mi düşünüyorsunuz ?

Ben Yeni C Serisinin dizelinin tutmayacağını düşünüyorum, 1.6 motor ekonomik olarak vergiye takılmasa da gene fiyatı insanı ikilemde bırakıp alternatiflere kaydıracak şekilde olacak bence. CLA'nın bile 1.6 dizeli 140.000'den başlıyorsa, C Serisi kim bilir kaçta başlar ve bence doğru düzgün alan bile çıkmaz. C Serisi gene 1.6 benzinlini motor + AMG paketiyle çok satacak bence. Sizin dediğiniz gibi bir benzinli C Serisi ise 150-160 eder diye düşünüyorum.

Ayrıca daha kimse kullanmadı ama, çok net bir şekilde söylüyorum sizin de dediğiniz gibi, C Serisinin 1.6 dizeli asla 320d'nin sürüş dinamiklerinin yanında bile geçemez.

150-200 arası bir araç olacak olsam sıfır, dizel ise donanım olarak tatmin edecek seviyede 320d alırdım kafam rahat ederdi. Benzinli bir sedan alacak olsam, M paket 520i alırdım sanırım. Belki şans olursa, şık bir Sline donanımlı exclusive bir A4'de olabilir tabi
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member
    Bu fiyat bandında a4 quattro da var .

'16 Audi A3 Sedan TDI

Senior Member Efe_10 Üyenin Avatarı
    150.000-200.000 gibi rakamlardan bahsediliyorsa 1.6 motor dizel araç bence biraz mantıksız, ben olsam BMW alırdım.
    Eğer görüntüye önem veriyorsanız 3.16 M paket 130.000 TL'e alınır.
    M paket çok farketmez diyorsanız 3.20ied en dolusu 125.00 TL'e alınır. 170 beygir ile bu yukarda bahsettiğiniz araçlarla temde dalga geçersiniz. 3.16 alırsanız ve 136 beygir yetersiz gelirse yazılımla 200 beygir alırsınız, yine Mercedeslerle dalga geçersiniz. Bu sene satışların da az olduğu düşünüldüğünde güzel indirim yakalayabilirsiniz.

Senior Member
    Alıntı aluc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @HUN bana kalsa c serisi 170 haketmeyen bir arac şuanki kasada en full olan araç 130 bin lira civarında iken yeni kasa diye 170 bin verilecek bir arac olduğunu hiç düşünmüyorum. Bence @silver siz 1 sene asmamis 10 bin km altı bir arac bulun daha üst klasta. Mesela audi a6.

Kesinlikle öyle bana göre E kasa da olsa 1.6lt dizel bi arabaya bu rakamlar çok çok fazla değmez. Benzinli gibi de gitmez.

Bu rakama alacağım araba bu şartlarda bekleme opsiyonu yoksa A4 2.0TDI 177hp Quattro.

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    1.6 benzinli 170hp, dizel 1.6 dan kat ve kat daha performansli gider ve zevk verir. 2-3lt fazla yaksin ama gitsin derim bence Huseyinim

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Senior Member
    Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.6 benzinli 170hp, dizel 1.6 dan kat ve kat daha performansli gider ve zevk verir. 2-3lt fazla yaksin ama gitsin derim bence Huseyinim

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Aynen abi bende onu söylüyorum ama 10-15 bin farkla kasa değişecek de olsa 2lt tdi A4 almak da mantıklı geliyor bana, 1.6 benzinlidense. Tabi benim gibi aylık 2500-3000km yapılıyorsa

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı HUN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynen abi bende onu söylüyorum ama 10-15 bin farkla kasa değişecek de olsa 2lt tdi A4 almak da mantıklı geliyor bana, 1.6 benzinlidense. Tabi benim gibi aylık 2500-3000km yapılıyorsa

Bir dizel araca verilen o farki ancak o surucu senede dizel aracla min 30bin km yapacakki aradaki farki amorti edebilsin

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!