Member
    Alıntı bimmer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Harman Kardon bile rezalet derken ? Evimde bir adet JBL ses sistemi var.Biliyorsunuz JBL de Harman Kardonun.1200 tl ye yakın para verdım.O fiyata samsung sony 5 + 1 ses sistemi de alınabiliyor.Orta boy pızza buyuklugunde bır alet derınlıgı ve kalınlıgından bahsetmıyorum tabıkı.Verdigi ses inanılmaz kulak doyuruyor ve odayı tıtretıyor.Gıttıgım her yere goturuyorum bundan muzık dınledıkten sonra bılgısayardan televızyondan muzık dınleyınce acıkcası sınırım bozuluyor Ufacık hıfı ses sıstemlerını bıle 1200 e satan ve gercekten ıyı performans veren harman kardon'a rezalet demek bıraz garıp olmus.Sızın 5 bin liraya yaptırdıgınız ses sisteminin farkı nedir ki harman kardon bu kadar rezalet?
    Fiyat olarak odenecek para asagi yukari ayni olabilir belki bmw her opsiyonu hele ulkemizde olmasi gerekenin cok ama cok ustunde satiyor sonucta.Dolayisi ile fiyat olarak fark olmamasi urunu daha iyi yapmiyor. Bang & olufsen 30.000 tl gibi bir fiyata mal olurken alacaginiz sesin disarda yaptirabileceginiz bir sistemden cok farkli oldugunu sanmayin.

Kullanilan yalitim ve en onemlisi kablolarin kalitesi
    acaba standart bir bmw icinde ne kadar var? Incecik kalitesiz kablolama ve gerekli sistem bilesenlerinin olmayisi zaten fabrika cikisli standart bir araci ya da biraz standart ustu bir ses sistemi malesef muzik tutkunlarini tatmin etmiyor.

Evet Jbl hk markasi bunyesinde ve guzel urunleri var ,fakat onunda kendi icinde hem giris seviyesi hem auidophile urunleri mevcut . Malesef tum araclarda default olarak kullanilan markanin hem giris hem de o arac icin dizayn edilmis ama genelde olsun da ne olursa olsun mantigi ile kullanilan urunleri var.

Ne fark var derken belki deneyiminiz vardir ama ben iyi bir hifi markasinin hi-end urunlerine o paralari verirsiniz demek istiyorum. Hk olsun bang olsun giris seviyesine ayni parayi vermezsiniz.

Ses tamamen kulak aliskanligi ile alakalidir. Fm radyo kalitesi yeterli mp3 kalitesi bir cok kisiye yeterli gelirken bir baska kisiye analog bir sistemden dinlenen plak sesi bile kullanilan igneye bagli olarak yeterli gelmeyebilir.

Sonuc olarak hk da olsa cok kaliteki bir hi fi sistem duzeyinde olmasi zordur.

Selamlarimla
    Son düzenleyen TBB, 15-Eylül-2014 saat 08:02.

Senior Member bimmer Üyenin Avatarı
    Alıntı TBB Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Fiyat olarak odenecek para asagi yukari ayni olabilir belki bmw her opsiyonu hele ulkemizde olmasi gerekenin cok ama cok ustunde satiyor sonucta.Dolayisi ile fiyat olarak fark olmamasi urunu daha iyi yapmiyor. Bang & olufsen 30.000 tl gibi bir fiyata mal olurken alacaginiz sesin disarda yaptirabileceginiz bir sistemden cok farkli oldugunu sanmayin.

Kullanilan yalitim ve en onemlisi kablolarin kalitesi
    acaba standart bir bmw icinde ne kadar var? Incecik kalitesiz kablolama ve gerekli sistem bilesenlerinin olmayisi zaten fabrika cikisli standart bir araci ya da biraz standart ustu bir ses sistemi malesef muzik tutkunlarini tatmin etmiyor.

Evet Jbl hk markasi bunyesinde ve guzel urunleri var ,fakat onunda kendi icinde hem giris seviyesi hem auidophile urunleri mevcut . Malesef tum araclarda default olarak kullanilan markanin hem giris hem de o arac icin dizayn edilmis ama genelde olsun da ne olursa olsun mantigi ile kullanilan urunleri var.

Ne fark var derken belki deneyiminiz vardir ama ben iyi bir hifi markasinin hi-end urunlerine o paralari verirsiniz demek istiyorum. Hk olsun bang olsun giris seviyesine ayni parayi vermezsiniz.

Ses tamamen kulak aliskanligi ile alakalidir. Fm radyo kalitesi yeterli mp3 kalitesi bir cok kisiye yeterli gelirken bir baska kisiye analog bir sistemden dinlenen plak sesi bile kullanilan igneye bagli olarak yeterli gelmeyebilir.

Sonuc olarak hk da olsa cok kaliteki bir hi fi sistem duzeyinde olmasi zordur.

Selamlarimla
    Yaptırdıgınız sıstemın fotografları yada vıdeosu varsa paylasırsanız merak ettım Gule gule kullanın

Senior Member AC 811 Üyenin Avatarı
    Sadete gelelim beyler sidik yarıştırmayın benimde böyle sorunum var ses sitemi berbat f33 kullanıyorum ve sistem yaptırıp gerçekten memnun kalan var mı ?

Member
    Konumuz zaten benim ya da sizin yaptırdığınız sistemler değil sonuçta, sadece fabrika çıkışlı ses sistemlerinin yeterli kalitede olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Yani dışarda daha iyisi var denince üstümüze alınmayalım Burada Ferrari Maserati iyidir diyen herkeste bu araçlar yok sonuçta !

Yoksa bagajı fırıl fırıl yapılmış, mavi ledlerle neonlarla yürüyen gece kulübü pavyon haline sokulmuş şov amaçlı sistemleri zaten kastetmiyorum.

Ya da bende şu kadar db var seninki ne kadar ? gibisinden tartışmaların yapıldığı araçlardan uzak duruyorum zaten.

Kendi aracımı en son 7 sene önce aldım (E92 320d , Atlantik Mavi) ve alır almaz ses tesisatı yaptırmıştım, o zaman için 2200 Euro gibi bir maliyeti vardı, focal hoparlör-subwoofer ve audison amfiden oluşan gayet güzel bir ses sistemim var.

Sonuç olarak fabrika çıkışlı ses sistemine ödeyeceğiniz paraya çok daha iyisini elde etmeniz mümkündür onu demek istiyorum kısaca.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    38'' kicker bas alpine 4 kanal amfi 4 compenant 3000tl fiyat aldım ama her taraf sökülüyor sonra ses yapıyor içime sinmiyor bu hali ile belki 2 yıl sonra yaparım
    2F2F Mazisi..

Member
    Alıntı TBB Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ses tesisati konusunda Technovol KevorkBayraktaryan bu isin duayenlerindendir. Son 3 aracimi da alir almaz (garanti disi olacagini bile bile ve icim biraz ciz ederek te olsa) kendisine teslim ettm ve sonuctan iscilikten cok memnunum.

Focalve audison istiyorsaniz kesinlikle tavsiye ederim.

Ses ve guzel muzik takintisi olan benim icin de standart bmw sistemi (hk bile) rezalet tek kelime ile.

Fakat 5000-6000 tl bir rakami gozden cikarmalisiniz.

Selamlarimla
    Bence de doğru bir tavsiye...

Aşağıda linkini verdiğim ses sistemini inceleyerek nasıl bir ses sistemi istediğinize karar vererek kabaca malyetini de görerek sonuca gidebilirsiniz. En önemlisi, 2014 model bir BMW X1 de tüm sistemleri tek tek dinleyerek karşılaştırma yapma şansınız var. Özetle ne alacağınızı görebiliyorsunuz.

https://www.facebook.com/Technovol/p...type=1&theater