Junior Member talhaaa Üyenin Avatarı
    sevgili dostlar..forumda yeniyim...2012 model cayenne 3.0 tdi aracın fren disk ve balataları değişmesi gerekiyor..doğus yaklaşık 7.000 tl civarı bir para istiyor...piyasada muadil olarak brembo ve bosch un diskleri var..daha uyguna...bunları önerirmisiniz?ve mümkünse araçta orjinal hangi marka diskler ve balatalar kullanılıyor...bilgi verirseniz çok sevinirim

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Alıntı talhaaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sevgili dostlar..forumda yeniyim...2012 model cayenne 3.0 tdi aracın fren disk ve balataları değişmesi gerekiyor..doğus yaklaşık 7.000 tl civarı bir para istiyor...piyasada muadil olarak brembo ve bosch un diskleri var..daha uyguna...bunları önerirmisiniz?ve mümkünse araçta orjinal hangi marka diskler ve balatalar kullanılıyor...bilgi verirseniz çok sevinirim
    Hocam bütün sorularınızın cevabını biliyorum fakat cevabı alır almaz uçup gideceğiniz için yanıtlamıyorum. Şu forumdan kimsenin yanıtlamayacağınada emin olabilirsiniz. Önce kendinizi tanıtsaydınız keşke.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam bütün sorularınızın cevabını biliyorum fakat cevabı alır almaz uçup gideceğiniz için yanıtlamıyorum. Şu forumdan kimsenin yanıtlamayacağınada emin olabilirsiniz. Önce kendinizi tanıtsaydınız keşke.
    yardımcı olmanın mantığı mutlaka karşılık almak değildir ki. Adını vs bilseniz, o başlıkta kendisini tanıtmış olsa ne fark edebilir? En fazla 1 mesaj daha yazmış olur. İnsan bildiğini paylaşmak için mazerete ihtiyaç duymamalı bence. Kusura bakmayın kabalık etmek istemem herkesin fikri kendine doğru ama bu kadar keskin çıkışınca kırıcı olmuş yazdıklarınız.

Karsilik mi kendinizi tanitmanizi istemem? Sizin yaptiginiz daha kirici farkinda degilsiniz ama bir ortamda once selam verir kendinizi tanitir sonra sorunuzu sorarsiniz diger turlu ayip olur cunku. Zaten bilgi karsiliginda herhangi bir sey istemiyoruz yani ayrica forum kurallarinada aykiri bir durum bir anlik aceleyle sormus olabilirsiniz ama kendinizi tanitmak icin 10 saniye ayiracaginiz 10 saniyeyle hepimizin ici rahat eder. Fren disk ve balata icinse eger aracinizin garanti suresi dolduysa ayni fiyata araciniza uyumlu Brembo set almaniz hem maliyet olarak daha uygun olur hemde frenlerinizi daha iyi hale getirir. Garantisi devam ediyorsa servisten almaniz daha saglikli olur yoksa frenlerinizi garanti disina cikarirlar. Eger orjinal olmasini istiyorsaniz size ozel porsche servisi onerebilirim dogus otodan daha uygun fiyata ayni islemi yaparlar.
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243

Senior Member
    soruyu soran ben değildim ki

Alıntı Yeseren Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    soruyu soran ben değildim ki
    Kusura bakma karışıklık oldu. Herneyse demek istediğim kimse kimseden karşılık istemiyor.

Senior Member
    estağfurullah

karışıklık yarattığım için öncelikle çok çok özür dilerim...haklısınız kendimi tanıtmam gerekirdi(ne söylenmesi gerekiyor açıkçası çok iyi bilmiyorum ...adım Mehmet Talha...İstanbul pendikte yaşıyorum..eğitimciyim...kendi aracım 2012 a6 2.0 tdi(s line)babamın aracı cayenne...doğuş oto disk ve balata için 7.500 tl istedi...bana uçuk geldi..zaten 15.000 periyodik bakımı için 2.350 tl civarı ücret ödüyoruz...araç 2012 ekim çıkışlı...garanti sürecinde...ama alternatifleri araştırmıyor değilim..internette cayenne için bremboya hiç denk gelmedim...bosch marka var..ve textar marka...brembo bulabileceğim önerebileceğiniz bir yer varmı üstadlar

bu arada uçup gideceğim yok ömer faruk kardeş ...kalıcıyım...cayenne 3.0 tdi hakkında sorular olursa bende yardımcı olmaya çalışırım

Alıntı talhaaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    karışıklık yarattığım için öncelikle çok çok özür dilerim...haklısınız kendimi tanıtmam gerekirdi(ne söylenmesi gerekiyor açıkçası çok iyi bilmiyorum ...adım Mehmet Talha...İstanbul pendikte yaşıyorum..eğitimciyim...kendi aracım 2012 a6 2.0 tdi(s line)babamın aracı cayenne...doğuş oto disk ve balata için 7.500 tl istedi...bana uçuk geldi..zaten 15.000 periyodik bakımı için 2.350 tl civarı ücret ödüyoruz...araç 2012 ekim çıkışlı...garanti sürecinde...ama alternatifleri araştırmıyor değilim..internette cayenne için bremboya hiç denk gelmedim...bosch marka var..ve textar marka...brembo bulabileceğim önerebileceğiniz bir yer varmı üstadlar

bu arada uçup gideceğim yok ömer faruk kardeş ...kalıcıyım...cayenne 3.0 tdi hakkında sorular olursa bende yardımcı olmaya çalışırım
    Teşekkür ediyorum. Sohbet kısmında 'Yeni üyeler kendini tanıtıyor' diye bir başlık var orada kendinizi genel olarak forum ahalisine tanıtabilirsiniz isterseniz. Araç garanti sürecindeyse inanın yapacak bir şey yok. Geçenlerde bizde BMW 5 serisi için 2200 euro civarında ücret ödemiştik fren disk ve balatalar için. Can sıkıcı biraz ama garantinin bozulmaması için mecburen ödemek gerekiyor.

peki üstad...orijinal disk ve balataların markasını biliyormusunuz ?