Administrator Ümit Üyenin Avatarı

Audi, 3. jenerasyon TT ve 310 beygirlik TTS modellerini tanıttı. Tasarım olarak bence sınıfının 10 yıl önünde duruyor.

Yeni TT ailesi altıgen ızgarası, yeni LED farları ve daha keskin hatlarıyla çok daha agresif bir hal almış.

Çoğu araba selefine göre daha büyük olurken, TT 20mm daha kısa. 3. jenerasyon TT, Volkswagen Grubunun MQB platformu üzerinden şekillendirilmiş. Böylelikle önceki 2.0 TFSI modeline göre 50 kg daha hafif ve bagaj hacmi 13 litre daha fazla.

Bu kısımları geçip serinin motor seçeneklerine gelirsek; Audi, başlangıçta 2si benzinli, 1i dizel olmak üzere 3 farklı 4 silindirli turbo beslemeli motor seçeneğine yer vermiş. 2 benzinli motor da 2 litre ancak aralarında ciddiye alınacak bir güç farkı var. Birincisi 230 HP güç ve 370 Nm tork üretirken, diğeri (TTSde yer alan ünite) 310 HP ve 380 Nm tork üretiyor. Dizel ünite ise 184 HP güç ve 380 Nm tork sunuyor.

230 HPlik ünite 6 ileri manuel şanzıman ile bir araya geldiğinde TT 100 km/s hıza 6 saniyede, S tronic şanzımanla ise 5.3 saniyede çıkıyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Ailenin kaslısı 310 HPlik quattro TTS ise opsiyonel olarak alınan S tronic şanzımanıyla hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlıyor. Dizel ünite ise maksimum 235 km/s hıza ve 7.2 saniye 0-100 değerine sahip.

2015 Audi TT önde McPherson, arkada ise 4 noktalı süspansiyon düzeniyle geliyor. TTS modeli normal modele göre 10 mm daha alçak. Audi 17 ve 20â arasında değişen pek çok jant seçeneği sunuyor.

Aracın içine geçecek olursak ilk göze çarpan şey Nvidia Tegra 30 grafik işlemcisine sahip 12.3 TFT ekrana sahip gösterge paneli; bütün görüntülü sistemleri gösterge panelinde toplayan bu sistem ile sürücü odaklı bir düzen oluşturulmuş ve orta konsolda 2. bir ekrana yer verilmemiş. Bir diğer dikkat çekici unsur ise klima kontrollerinin havalandırma kanallarının ortasına konumlandırılmış olması. Audi, 12 hoparlör ve 14 kanallı amfiye sahip olan Bang & Olufsen ses sistemine yer vermiş.

2F2F Mazisi..

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Sadece makyaj yemiş demek yanlış olur bence, oldukça yenilikler var arabada. Audi gene süper bir tasarımla TT severleri sevindirdi bence Fiyat nasıl olur acaba..
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    230 hp ye 5.3 saniye de ulasmasi imkansiz gibi araba 1 ton degilse eger

Klavye araciliyla İphone dan yazildi...

birde tts le tt arasinda niye sadece 10 nm fark var? onda bir yanlislik var sanki?

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    tek güzelliği içi olmuş bence.Ben arkada abartılacak bişey görmedim eski kasa daha oturaklıydı sanki... Önü bi değişik geliyor belki zamanla göz alışır.

Senior Member F16&AUDI A3 2010 Üyenin Avatarı
    İçi çok güzel olmuş gösterge paneli müthiş oraya bakarken kaza yaparım kesin
    2000 VW GOLF 1.6 COMFORTLINE
    2005 AUDI A3 1.6 AMBITION
    2010 AUDI A3 1.4 TFSI AMBITION STRONIC
    2010 AUDI A4 1.8 TFSI 160BG. SLINE

2013 VW GOLF 7 1.6 TDI HIGHLINE
    F-16 VIPER DRIVER
    T-38 A/M TALON DRIVER

Hidden Content

Alıntı F16&AUDI A3 2010 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İçi çok güzel olmuş gösterge paneli müthiş oraya bakarken kaza yaparım kesin
    Ben de direksiyona bakmaktan yola bakamazdım sanırım

Alıntı r56s Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    tek güzelliği içi olmuş bence.Ben arkada abartılacak bişey görmedim eski kasa daha oturaklıydı sanki... Önü bi değişik geliyor belki zamanla göz alışır.
    Şu lafa kesinlikle katılıyorum, artık yeni araçlar çok teknolojik ve keskin hatlarla üretilmeye başlandı. Yani zevk meselesi tabi ama mesela, 8P kasa olan A3, bir önceki kasa Leon, hatta eski 3 Serisi coupeler bile bana daha yapılı geliyordu. Ama kesinlikle bu modernlik bazı araçlara yakışıyor o da ayrı mesele, Golf veya 5 Serisi gibi. Yeni kasalar çok daha güzel kesinlikle
    2013 BMW 116i White

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    golf 6 ila 7 nin bence tip olarak zerre farki yoktu

Doğru diyorsun aracın tipi çok değişmedi, ama onun dışında herşeyi komple değişti bence. Teknolojik donanımdan tut, üstüne yerleştirildiği MQB platform, iç kabindeki malzeme kalitesi gibi bir sürü şey yenilendi ve ciddi fark var bence, iki aracı da kullanarak söylüyorum bunu, demek istediğim oydu yani
    2013 BMW 116i White

Member inc Üyenin Avatarı
    Çok güzel olmuş, için falanda spor karakterli
    A3 1.6 Ambition

HaKo5
    Guest
    bunu bi de yolda canlı görmek lazım. felaket durur bence