Senior Member Baachus Üyenin Avatarı
    Votkacı : Doğuş çıkışlı , 30.000km 'nin altında ve 100.000 Euro'ya Panamera 4 bulamadım. Bulursam kesinlikle tercihim olur. İkinci el konusunda haklısın çok sıkıntı yaşamamak için 4S'lere bakmıyorum.

Hun : Teşekkürler fakat Doğuş çıkışlı olmayan araçlarla ilgilenmiyorum, Doğuş çıkışlı takıntım olmasa 150.000 Euro'lara 2012 Carrera S alırım. Arkadaşınızın aracının yakıt tüketimi konusunda fikriniz var mı ? Malum katalog değerleri pek gerçekçi olmuyor.
    981 Porsche Boxster | Lime Gold

Senior Member
    @utku83 açılıyor bende mobil site

15-20lt yakıyor diye biliyorum şikayet ediyordu hatta ama istanbul trafiğinde ne olur bilemiyorum

Senior Member

utku83
    Guest
    Fazla bakınca insan alsammı diyor Arkadaşlar panamera sıfır alınsa çok kayıp oluyormu mercedes bmw ye nazaran?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member votkaci Üyenin Avatarı
    Alıntı Baachus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Votkacı : Doğuş çıkışlı , 30.000km 'nin altında ve 100.000 Euro'ya Panamera 4 bulamadım. Bulursam kesinlikle tercihim olur. İkinci el konusunda haklısın çok sıkıntı yaşamamak için 4S'lere bakmıyorum.

Hun : Teşekkürler fakat Doğuş çıkışlı olmayan araçlarla ilgilenmiyorum, Doğuş çıkışlı takıntım olmasa 150.000 Euro'lara 2012 Carrera S alırım. Arkadaşınızın aracının yakıt tüketimi konusunda fikriniz var mı ? Malum katalog değerleri pek gerçekçi olmuyor.
    30,000 km altında panamera 4 zaten bence zor bulunur
    4 ler ilk serilerde geldikten sonra pek bi daha yakın zamanlarda satılmadığı için genelde km leri yüksek
    bence şu anda EUR 3 milyon oldu
    110-115bin lerdeki araçları 100 e alırsınız

Junior Member
    Arkadaslar Merhaba

Onumuzdeki gunlerde ciddi anlamda 2011 model Panamera 4 almayi dusunuyorum. Uzun suredir arastirma içerisindeyim. Cls 350 ile arasinda gidip geliyordum ancak bnm icin dezavantajlari olsada Porsche'a binip bu zevki tatmaya karar verdim. Siz degerli arkadaslara sormak istedigim ve fikirlerinizi almak istedigim hususlar var yardimci olursaniz cok sevinirim.

1)Araca 1 yil binip zevkimi alip satmayi dusunuyorum. Beni bu dusunceye iten sebepleri asagida siraladim.

-benzin yakisinin cok oldugunu dusunmem (kullanan test eden arkadasinda olup bilgi sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyorum bir depo ile ne kadar gidebilirim?)
    -yillik vergisi (tahminim yillik 10-12 bin civarinda )
    -kasko (hasarsizlik indirimim var 65% civari bir indirim olur sanirim genede odemem gereken rakam 6 bin civari olur diye dusunuyorum?)
    -1 yil binip araci satmak istedigimde yaklasik olarak ne kadar bir kayip yasarim?

Porsche 'a binmek istiyorsun bu paralari dert ediyorsun diyecek arkadaslar için simdiden soylemek isterim araci ailemden 0 destek alarak kendi imkanlarimla birazda kredi ile almak istiyorum bu yuzden yillik odeyecegim ekstra 25-30 bin tl veya cok fazla benzin parasi beni elbet kotu etkileyecektir. Zaten arac anlaminda aliyim 10 sene binerim mantigi bende yok bu sartlarda 1 sene binip satmayi düsünüyorum.

100 bin euro civari bir arac almak istiyorum 40-50 bin max.60 bin kmde bulabilirim diye düsünüyorum. Satarken sikinti yasamamak için dogus çikisli bulmak istiyorum(otv fatura sikintilari yasamak istemiyorum). Alacagin aracta bunlara dikkat et bunlar kesinlikle olsun diyeceginiz konular varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim. 2.el sitelerden ilan tavsiyesinde bulunursaniz cok yardimci olmus olursunuz internette gozden kacirdigim veya bakmadigim panameralar olabilir.

Simdiden herkese cok tesekkurler.

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı hoytderina Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar Merhaba

Onumuzdeki gunlerde ciddi anlamda 2011 model Panamera 4 almayi dusunuyorum. Uzun suredir arastirma içerisindeyim. Cls 350 ile arasinda gidip geliyordum ancak bnm icin dezavantajlari olsada Porsche'a binip bu zevki tatmaya karar verdim. Siz degerli arkadaslara sormak istedigim ve fikirlerinizi almak istedigim hususlar var yardimci olursaniz cok sevinirim.

1)Araca 1 yil binip zevkimi alip satmayi dusunuyorum. Beni bu dusunceye iten sebepleri asagida siraladim.

-benzin yakisinin cok oldugunu dusunmem (kullanan test eden arkadasinda olup bilgi sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyorum bir depo ile ne kadar gidebilirim?)

-yillik vergisi (tahminim yillik 10-12 bin civarinda )

-kasko (hasarsizlik indirimim var 65% civari bir indirim olur sanirim genede odemem gereken rakam 6 bin civari olur diye dusunuyorum?)

-1 yil binip araci satmak istedigimde yaklasik olarak ne kadar bir kayip yasarim?

Porsche 'a binmek istiyorsun bu paralari dert ediyorsun diyecek arkadaslar için simdiden soylemek isterim araci ailemden 0 destek alarak kendi imkanlarimla birazda kredi ile almak istiyorum bu yuzden yillik odeyecegim ekstra 25-30 bin tl veya cok fazla benzin parasi beni elbet kotu etkileyecektir. Zaten arac anlaminda aliyim 10 sene binerim mantigi bende yok bu sartlarda 1 sene binip satmayi düsünüyorum.

100 bin euro civari bir arac almak istiyorum 40-50 bin max.60 bin kmde bulabilirim diye düsünüyorum. Satarken sikinti yasamamak için dogus çikisli bulmak istiyorum(otv fatura sikintilari yasamak istemiyorum). Alacagin aracta bunlara dikkat et bunlar kesinlikle olsun diyeceginiz konular varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim. 2.el sitelerden ilan tavsiyesinde bulunursaniz cok yardimci olmus olursunuz internette gozden kacirdigim veya bakmadigim panameralar olabilir.

Simdiden herkese cok tesekkurler.

Oncelikle bir soluklanin
    Hosgeldiniz foruma kendinizi sohbet bolumunde " yeni uyeler kendini tanitiyor " basligi altinda tanitmaniz gerekir aksi takdirde mesajlariniz silinecektir.
    Keyifli forumlar dilerim.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Junior Member
    ozur dilerim hemen ilgileniyorum

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Parasi bol olan adama dokunmaz bu soyledigim ama bence hic kalkismayin bu islere, bir yil binip satmak icin araba alinmaz sahsi gorusume gore. Ben sizin yerinizde olsam aldigimda mutlu olacagim ve 5-6 binecegim bir araba secerdim, dediginiz tarz bi keyif icin de uygun bir zamanda arabayla test surusune cikar veya kiralardim gunu birlik. Boylece kisa sureli bir keyif icin bir suru dert altina girmezdim.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Member
    @hoytderina sizin bileceğiniz iş ama ''porsche'ye binmek istiyorsun bu paraları mı dert ediyorsun ?'' diyen arkadaşlara ''aracı biraz kredi çekip kendi imkanlarıma satın almak istiyorum.'' diyorsanız bu aracı hiç almayın derim çünkü kaskosu,vergisi,benzini,bakımı...vs derken her türlü size pahalıya patlayacaktır ki 50-60 bin km'lerden söz ediyorsunuz.1 sene sonra hemen elden çıkarabileceğiniz de kesin değil aylarca ilanı duran araçlar olabiliyor.