Member
    değerli arkadaşlar 3.500 km de ki aracımı vitesi P konumuna getirdikten sonra lakk şeklinde bir ses geliyor sizce ne olabilir ayrıca sanki yolda giderkende o ses geliyor araç sarsıldığı zaman o ses geliyor

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Sürüşte bir farklılık var mı ? Direksiyonda titreme ? Bu ses vitesi P,R,D,N,S arası değiştirirken sürekli geliyor mu yoksa sadece P mi ? Eğer her değişimde geliyorsa ve sürüşte ya da motorda bir farklılık yoksa ciddi bir sorun yoktur büyük ihtimalle ama gene de şanzımanı bir servise gösterin derim.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Önce el freni çekip sonra P ye alın

Member
    levent bey genellikle öyle yapıyorum fakat bu seste normal değil daha sanırsam yarın bi servise uğrayacağız artık sadece p ye alındığında arabanın ağırlığı binince şanzıma geliyor ses

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı eeb017 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    levent bey genellikle öyle yapıyorum fakat bu seste normal değil daha sanırsam yarın bi servise uğrayacağız artık sadece p ye alındığında arabanın ağırlığı binince şanzıma geliyor ses

Ağırlık binince yapıyorsa dediğim gibi siz el frenine değil şanzımana oturtuyorsunuz. Araç d de iken el frenini sonuna kadar çekin (yani ayağınızla itin ) Sonra p ye alın. Eğer yine yaparsa gidin servise ama yapmaması lazım
    Son düzenleyen levent--, 19-Aralık-2013 saat 12:38.

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Evet Levent beyin dedigi dogru
    Eger park ettiginiz alanda egim varsa el freni cekmeden p ye aldiginizda sanzuman kilidine yuk bindiriyorsunuz

Sent from my iPhone using Tapatalk
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Member
    evet biliyorum sizin söylediğiniz şekilde kullanıyorum ama benim demek istediğim yarı otomatik araçlarda aracı boşa aldıktan bir süre sonra lak diye bir ses gelir bende de aynı ses mevcut ama bu ses p ye alınca araç şanzımana oturunca geliyor ilk zamanlarda yapmıyordu bu sesi dün başladı yapmaya aile yaklaşın 12 senedir mercedes kullanılıyor ilk defa bu araçta geldi daha önce başına gelen var mı diye merak ettim

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Egimli bir yola park ettiginizde gelir o ses, gerci 12 sene boyunca elbet egimli bir yere koymusunuzdur

Sent from my iPhone using Tapatalk
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content