Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı hsyntml Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Performans beklentınız varsa tatmin etmez , motor gucu ve torkundan zıyade vıtes gecıslerindeki kararsızlık aslında performansı baltalayan unsur bence. Dsg gibi bi vites olsaymış daha keyifli olabilirdi mesela . Ama gunluk kullanımda bunlara takılmıyosunuz. fazlasıyla sessiz bi sürüşü var 5 serisine gore . Arabaya kım binse ne kadar sessiz diyo

Kesinlikle oyle cok sessiz bir arac start stop ozelligi varmis stop ettigini bile zor farkediyorsun ort sehirici 10lt yakiyormus. Spor modunda tatmin etme biraz oluyor bu sefer de motor cok bagiriyor ama gitmiyor sanki

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Senior Member
    Alıntı aluc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Koldan vites demek istedin galiba abi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Okadar hata olur kardeşim idare edin.Cepten yazınca böle oluyor

Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben yadirgadim vites kolunu Erolcum tuhaf geldi bana tek tusla P moduna gecmesi guzelmis
    1.6 170hp yazacakken 177 olmus kusuruma bakmayin arkadaslar. Hepsi 1.6 benzinli araclar.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Yok yok sana zaten E biraz fazla ağır kaçar zaten.520i daha iyi bir tercih olacak gibi.
    (ek)sh

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    1.6 alacaksam kesinlikle bmw alırdım fakat e250 4M ve 525xd arasında çokça düşünüyorum, Bir kaç ay içerisinde pedere almayı düşünüyoruz. İç olarak bmw den çok daha kaliteli bir görüntüsü var ama diğer yandan 218hp...

Member inc Üyenin Avatarı
    Bence e180 den fazla zarar etmezsiniz, kolayda alici bulur rahat rahat satarsiniz.
    Dizele verdigim para amorti olmuyor demissiniz ama yanlis bi dusunce aslinda cunku elmayla armut karisiyor. Dizeli daha pahaliya aliyorsunuz evet ama daha da pahaliya satiyorsunuz.
    A3 1.6 Ambition

Senior Member
    Geçenlerde 525d xdrive ile e250 4M i denedik. 0-100 de BMW biraz önde oldu hep. Ama sürat arttıkça Mercedes daha iyi...
    BMW nin daha üstün olmasını bekliyordum açıkçası...

Senior Member
    Mercedes tabiki daha iyi olur motor 2200 cc

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    '16 Audi A3 Sedan TDI

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    E250 4M çok ruhsuz araba bence, hızlı ve stabil ama bir eksiklik var ve hissediyorsunuz.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member
    Evet E serisinde bir eksiklik var F10 a göre. Bana F10 un oturuş pozisyonu,sürüşü filan daha güven verici geliyor. E serisinin de mesela sessizliği mükemmel...

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Eksıklık olarak tanımlanmamalı bence, ıkısıde aynı sınıfta olmasına ragmen markaların karakterlerını tasıyorlar o yuzden farklılıklar olabılır mesela kabın sessızlıgı bmw de bı eksıklık degıl yada cok yumusak gıtmesı ve darbe hıssettırmemesı merc ın bı artısı degıl yanı barız olarak bmw nın de daha sert olması sportıflıgı ıfade eder. Aslında daha. Cok surucunun ne ıstedıgıyle orantılı. Mesela ben 30 yasımda hayatta e ye bınmem ama 50 dede bmw bakmam.
    Son düzenleyen summit, 21-Nisan-2014 saat 00:48.

Senior Member
    O zaman bu araçları test eden dergilerin verilerine çok inanmamak gerekiyor. BMW Mercedes E250 göre 0-130 da en az 2 sn öndeydi.

14 hp fark 8 ileri şanzıman farkına rağmen Mercedes nasıl hız arttıkça daha iyi olabiliyor ? Bahsettiğiniz Mercedes in öne geçmesi kaç km hızlarda oluyor ?