Junior Member
    Arkadaşlar merhaba,
    Mercedes E180 veya BMW 520d arasında kalmış durumdayız. Takıldıgımız birkaç konu var fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Mercedes E180 "0"km Cam Tavan AMG PAket 160.000TL fiyat aldık. Makyajlı 2013 BMW 520d Comfort M Paket 5.000km'de borusan çıkışlı bir araç içinde 205.000TL teklif aldım. Sıfırı kosiflerde 225-230 bin TL arasında...
    Birinci sorum aradaki fark 45.000TL sizce değer mi?
    İkinci sorum ize hangi aracın malzeme kalitesi konforu daha iyidir, daha az değer kaybeder. Kısacası uzun vade kullanımda hangisi daha değerlidir?
    Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Merhabalar
    http://www.turbofsi.net/forum/sohbet...tanitiniz.html

adresinde kendinizi tanıtırsanız, sorduğunuz soruya cevap alabilirsiniz,teşekkürler

Junior Member
    Alıntı Golgeoyunu03 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar
    http://www.turbofsi.net/forum/sohbet...tanitiniz.html

adresinde kendinizi tanıtırsanız, sorduğunuz soruya cevap alabilirsiniz,teşekkürler
    Teşekkür ederim.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Merhaba,

Evet önce kendinizi tanıtın lütfen

Sorunuza gelirsek, makyajlı E250 ve makyajsız 520d kullanan biri olacak kısaca görüşümü yazayım. Malzeme kalitesi ve prestij olarak konuşursak biz 520d de şuana kadar en ufak bir sıkıntı ya da malzemeden kaynaklanan bir sorunla karşılaşmadık. Gayet kaliteli ve konforlu bir araba. Makyajlı E250 ise gene müthiş bir malzeme kalitesine sahip fakat 520d'den biraz daha elit hissettiriyor gibi geldi bana. Yakıt tüketimi olarak konuşmama gerek yok sanırım E180, 520d'den iki kat fazla yakar bence şehiriçi trafikte. Ayrıca E180'deki şanzımanı beğenmeyenlerin olduğunu duymuştum. E250 4Matic'de sürüş çok keyifliydi, E180'de nasıl bilemiyorum. 520d de oldukça keyifli bir araçtı. Aradaki farkı siz kendi tercihlerinize göre düşünün ve karar verin. Eğer tüketimi düşünen, araçta çok kişi varken de size hızlanırken sorun yaşatmayacak, ve ikinci elde daha az değer kaybettiricek bir araç arıyorsanız 520d en mantıklısı. Şuanda birçok kullanıcı 520i ve E180'lere saldırıyor fiyattan dolayı heryer artmaya başladı, bence makyajlı 520d'ler ilerde de çok kaybettirmez. Ama gene de aradaki fark ciddi bir rakam, düşündürür insanı.. Ben 520d'yi tercih ederdim.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

HaKo5
    Guest
    biri 1.6 benzinli biri 2.0 dizel , arasında 45 bin TL fark var. Yani seçenek yapmak için buraya sormaya gerek yok bence iş sizde biter.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Yılda 30.000KM'den fazla yapıyorsanız dizel araç alın hemde daha performanslı.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Junior Member
    Cevaplar için teşekkür ederim. Benim yaptığım araştırmalarda Mercedes'in daha çok yakmasına rağmen daha ekonomik olduğunu gördüm. Mercedes BMW'den ortalama 4lt daha fazla yaksa, yılda 20.000km yapan birisi için MTV yakıt farkı falan eklenince BMW aradaki 45.000TL'lik farkı 18 yılda amorti ediyorki saçma bir durum.
    Ancak tabi herşey yakıt ekonomisi değil. BMW'de daha güçlü bir motor daha iyi bir şanjıman var. İkisinide içine oturduğumda BMW bana daha güven verdi sanki daha sağlam oturaklı duruyor. Mercedes ile bir test sürüşü yapmayı planlıyorum. 1.6 motorun bu araca yetersiz geldiğini düşünmüyorum. Sonuçta bu bir spor araba değil. İkinci elde ise hangisi daha iyi prim yapar bunu tam kestiremiyorum.
    Kısacası aradaki seçim farkı bir az daha zevk ve paraya bakıyor. Bu yüzden kullananlardan yorumlarını almak istedim. Gerçekten karar vermekte zorlanıyorum.
    Bu arada BMW için borusanda 225-230 bin arasında fiyat vermişlerdi. 205.000TL M Paket bir araç için nasıl bir fiyat sizce? Araç makyajlı kasa ve 5000km'de. Borusan çıkışlı kazası yok.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı cyilmaz10 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cevaplar için teşekkür ederim. Benim yaptığım araştırmalarda Mercedes'in daha çok yakmasına rağmen daha ekonomik olduğunu gördüm. Mercedes BMW'den ortalama 4lt daha fazla yaksa, yılda 20.000km yapan birisi için MTV yakıt farkı falan eklenince BMW aradaki 45.000TL'lik farkı 18 yılda amorti ediyorki saçma bir durum.
    Ancak tabi herşey yakıt ekonomisi değil. BMW'de daha güçlü bir motor daha iyi bir şanjıman var. İkisinide içine oturduğumda BMW bana daha güven verdi sanki daha sağlam oturaklı duruyor. Mercedes ile bir test sürüşü yapmayı planlıyorum. 1.6 motorun bu araca yetersiz geldiğini düşünmüyorum. Sonuçta bu bir spor araba değil. İkinci elde ise hangisi daha iyi prim yapar bunu tam kestiremiyorum.
    Kısacası aradaki seçim farkı bir az daha zevk ve paraya bakıyor. Bu yüzden kullananlardan yorumlarını almak istedim. Gerçekten karar vermekte zorlanıyorum.
    Bu arada BMW için borusanda 225-230 bin arasında fiyat vermişlerdi. 205.000TL M Paket bir araç için nasıl bir fiyat sizce? Araç makyajlı kasa ve 5000km'de. Borusan çıkışlı kazası yok.
    1.6 motor yetersiz gelmiyor zaten,şanzıman yetersiz geliyor diyen çok kişi vardı hatta Oto-Park.com muydu neydi youtube'da bir hesap söylüyordu bunu da. Verdikleri fiyat çok iyi bence araca M paket üstelik..
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    520d nin ekstra fiyatının satarkende fark edeceğini unutmayın.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member equartman Üyenin Avatarı
    Değişecek denilen vergilendirme politikasını da göz önünde bulundurun bence, 2.0 lt dizel bir araç elbette her anlamda keyifli ancak çok km yapmayan biri için oldukça gereksiz, hem de tip olarak aynısının 45.000TL daha ucuzu ve hesaplısı 520i ve üstelik 0km si varken? Bence şu sıralar fiyat performans olarak 25.000km/yıl lık kullanımın altında premium sınıfta e180 ve 520i nin rakibi yok. Bu ikisinden ise e 180 i seçerdim ben olsam.