Sonuçları Görüntülenen Anket: Erel Otomotiv'i tercih eder misiniz?

Oy
15. Bu anket kapatılmıştır
  • Evet

3 20.00%
  • Hayır

2 13.33%
  • Kesinlikle Evet

3 20.00%
  • Kesinlikle Hayır

7 46.67%
    Junior Member seronal Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar merhaba,

24 Şubat 2014'te Erel Otomotiv'den A3 Sedan aldım ve satın alma sürecinde hoşnut olmadığım durumlar vardı.
    Nasılsa teslim aldıktan sonra aranacağımı düşünerek şikayetlerimi kendime saklamıştım.

Ama geçen yaklaşık 1 aylık süreçte ne bir arayan oldu ne de ilgilenen.

Benim anlayamadığım ilgilenmeleri için A6-A7 falan mı almak lazım illaki. Müşteri memnuniyetine hiç önem vermiyorlar mı, şaşkınım...

Hadi satın alma sürecini geçtim, teslim esnasındaki anlatımın ise bir facia olduğunu kullandıkça anladım.

Nerdeyse sadece Radyo kontrolleri, drive select, start/stop ile autohold ve kabaca mmi menü kullanım şekli anlatıldı. (MMI detayları değil, kullanım şekli düğme vs)
    Bunlar zaten kendi kendime öğrenebileceğim şeyler, ya diğer ihtiyaçlar?

Misal benzin kapağı açma düğmesi gibi birşey olmadığını benzinci arkadaştan öğrendim sağolsun. Hee bu arada koskoca bayii depoda kaç litre benzin kaldığında benzin ışığı yanar vs gibi çok kritik bir soruya bile cevap veremedi.

Bana kalkmış 50 km falan yapar diyor. Ya Allah aşkına neye göre söylüyorsunuz dedim bunu, ben S modunda kullanırım 40 km gider, uzun yolda 70km ile sabitlerim 75km gider diyince kafaları karıştı falan.

Yada lastik hava ölçüleri nerde yazar, kaput nasıl açılır vs vs.

Tüm bayiiler böylemi bilmiyorum ama Erel ile kolay kolay işim olmaz bir daha. Okuyanlara tecrübe olması adına paylaşmak istedim.

Son olarak, şikayetlerimizi dile getireceğimiz ama ciddiye alacak bir yer var mı? (Doğuş otoya mail attım oralı bile olmadılar)

Saygılarımla,

Junior Member
    Alıntı seronal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar merhaba,

24 Şubat 2014'te Erel Otomotiv'den A3 Sedan aldım ve satın alma sürecinde hoşnut olmadığım durumlar vardı.
    Nasılsa teslim aldıktan sonra aranacağımı düşünerek şikayetlerimi kendime saklamıştım.

Ama geçen yaklaşık 1 aylık süreçte ne bir arayan oldu ne de ilgilenen.

Benim anlayamadığım ilgilenmeleri için A6-A7 falan mı almak lazım illaki. Müşteri memnuniyetine hiç önem vermiyorlar mı, şaşkınım...

Hadi satın alma sürecini geçtim, teslim esnasındaki anlatımın ise bir facia olduğunu kullandıkça anladım.

Nerdeyse sadece Radyo kontrolleri, drive select, start/stop ile autohold ve kabaca mmi menü kullanım şekli anlatıldı. (MMI detayları değil, kullanım şekli düğme vs)
    Bunlar zaten kendi kendime öğrenebileceğim şeyler, ya diğer ihtiyaçlar?

Misal benzin kapağı açma düğmesi gibi birşey olmadığını benzinci arkadaştan öğrendim sağolsun. Hee bu arada koskoca bayii depoda kaç litre benzin kaldığında benzin ışığı yanar vs gibi çok kritik bir soruya bile cevap veremedi.

Bana kalkmış 50 km falan yapar diyor. Ya Allah aşkına neye göre söylüyorsunuz dedim bunu, ben S modunda kullanırım 40 km gider, uzun yolda 70km ile sabitlerim 75km gider diyince kafaları karıştı falan.

Yada lastik hava ölçüleri nerde yazar, kaput nasıl açılır vs vs.

Tüm bayiiler böylemi bilmiyorum ama Erel ile kolay kolay işim olmaz bir daha. Okuyanlara tecrübe olması adına paylaşmak istedim.

Son olarak, şikayetlerimizi dile getireceğimiz ama ciddiye alacak bir yer var mı? (Doğuş otoya mail attım oralı bile olmadılar)

Saygılarımla,
    Almanya ekibine mail atarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Benim arkadaşımın başına buna benzer bir olay geldi adamlar ciddiye bile almadı sinirden kafalarını kaputa sokacaktı. Her neyse Almanya da bir yere mail attı sonrasında ise özürler dilenmeye başlandı çok daha iyi ilgilenildi.

Not: Arkadaşın aracı BMW'idi.

Senior Member GU9595 Üyenin Avatarı
    Kimden aldiniz arabayi erelde ?

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Satın aldıktan sonra aradıklarını ben duymamıştım, servis bakımlarından sonra arıyorlar diye biliyorum ben. Ayrıca aracın bir sürü özelliği var, hepsini teker teker anlatmaları oldukça zor bence. Mesela BMW'de camı otomatik kapatırken kapıyı açarsanız camın kapanması duruyor. Ben bunu söylemelerini beklemezdim servisten, biraz fazla detay. Kaput nasıl açılır, lastik ölçüleri nerede yazar bunlar zaten kitapçıkta yazıyor, kitapçığın amacı da o zaten. Orada satışta çalışan arkadaşlara sorduğunuz da lastik ölçüleri nerede diye, suratınıza bakıp cevap vermedilerse o ayrı tabi, fakat öyle bir öküzlük yaptıklarını sanmıyorum. Eğer varsa böyle bir ayıp bence en yakın zamanda arkadaşlarında dediği gibi bir mail atın en üst kurumlara.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Member EB61 Üyenin Avatarı
    Aramızda yakıt ikaz ışığı yandığında aracında kaç lt yakıt kaldığını net olarak bilen kaç kişi var? Forumda A3 nüzde ki bilinmedik özellikler başlıklı bir konu var, eğer orda bahsi geçenlerin yarısını bile araç tesliminde anlatmaya kalksalar bir hafta elde not defteri bayiye gitmek zorunda kalırdık
    Satışçı arkadaşların araç özelliklerine çok hakim olmadıkları konusuna bende katılıyorum ama biz forum takipcileri de genel müşteri profiline göre fazla detaycıyız galiba
    2012 - A3 1.6tdi Sportback S-tronic Hidden Content
    2015 - KTM Duke 200 Hidden Content
    instagram: ersoybaltaci

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Beni her servis cikisimda memnuniyet anket icin ariyorlar araba aldigimda ise 1 ay sureli geri donusum yaptiklari bile oluyor sizi aramamalari biraz tuhaf olmus iletisim kanallarindan yanlisliklar olmus olabilir.
    Dogus oto'nun benzin isigi yanmis bir sekilde arac teslimini siddetle kiniyorum yakismayan hareketler borusan oto arac tesliminde en kotu ceyrek depo dolu en iyi sekilde yarim depo yakit koyup teslim ettigini gordum. Bu konuda borusani takdir ediyorum. Arac ozelliklerini sunan kisinin cok donanimli olmasi en iyi beklentimizdir audi de personel sikintisi olabiliyor.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

34UY0043
    Guest
    Arac tanitim eksikligini bilmem ama saydigin seylerin hepsinin yeri durumu butun arabalarla ayni. Yanlis anlamayin erelin servisini falan hic sevmem ancak lastik basinci kapi arasinda yada depo kapaginda yazar. Benzin isigi yaninca da benzinli araba max 30-40 dizelde 60-70 gider gibi ..

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Beni her servis cikisimda memnuniyet anket icin ariyorlar araba aldigimda ise 1 ay sureli geri donusum yaptiklari bile oluyor sizi aramamalari biraz tuhaf olmus iletisim kanallarindan yanlisliklar olmus olabilir.
    Dogus oto'nun benzin isigi yanmis bir sekilde arac teslimini siddetle kiniyorum yakismayan hareketler borusan oto arac tesliminde en kotu ceyrek depo dolu en iyi sekilde yarim depo yakit koyup teslim ettigini gordum. Bu konuda borusani takdir ediyorum. Arac ozelliklerini sunan kisinin cok donanimli olmasi en iyi beklentimizdir audi de personel sikintisi olabiliyor.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Doğuş Oto'nun yönetim kurulu üyelerini tanımıyorum hepsinin de bilgili eğitimli insanlar olduğu bir gerçek fakat ortada ciddi anlamda bir servis sorunu var, hiç mi revizyona gitmeye çalışmıyorlar bilmiyorum ama yakın zamanda baştan aşağı yenilemeleri gereken çok şey var bence.. Mengerler ya da Koluman tecrübem yok ama Kosiflerde gerçekten herşey çok profesyonel işliyor, Doğuş Oto biraz "tek" olmanın rahatlığında bence. Ne de olsa ülkemizde en çok tercih edilen markaların distribütörlüğü onlarda..
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member GU9595 Üyenin Avatarı
    Kactane araba aldik erelden boyle bi sikinti yasamadim hic ne satista ne teslim esnasinda

Senior Member Baransel Üyenin Avatarı
    Alıntı GU9595 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kactane araba aldik erelden boyle bi sikinti yasamadim hic ne satista ne teslim esnasinda
    kanka ben servisinde problem yaşıyorum hala baya sıkıntı yaratıyolar ..
    Audi A3 12 1.6 TDI S-Tronic
    BMW 09 6.30i

WV Scirocco 11 1.4 TSI (SOLD)Hidden Content
    instagram: baranseldisci