Member
    Sayın abilerim ve kardeşlerim babamla oturup konuşarak bir karara vardık..
    İkimizinde sahip olduğu arabaları borçlarımızı kapatmak için satıp daha ucuz bir araba alacağız..Maalesef iş konusunda bazı şeyler düzgün gitmediği için Yunanistan modeli uygulayacağız bir süre..Böyle şeyler olur o yüzden pek takmıyorum..Babamın canı sağolsun bir kere aldı gene alır düzelince durumu..Neyse duyugsallaştım kusura bakmayın..

Bende Passat C.C Babamda İse Audi A6 var..Satıp yerine 2008 ile 2010 arası Mercedes c180 almayı planlıyoruz ve büyük ihtimalda onu alacağız..Size sormak istediğim bu arac çok popüler cok kullanıcısı var..Benzinde şehir içi ortalama ne kadar yakar ? LPG taktıran arkadaşlar memnun mu ? LPG gerçekten takıldığına değiyor mu ? Ben bu arabayı hiç kullanmadım sadece bir arkadaşımda vardı oda pek dikkat etmiyordu ne kadar yaktıgına hesap kitap yapmazdı..Bitince benzinciye gider alırdı..O yüzden ona sordum bilgi alamadım..Merak ettiğim şeyleri bir kez daha tekrarlarsak eğer

1-) Mercedes c180 08-10 arası otomatik modeller ortalama ne kadar yakıyor ?
    2-)LPG montajı bu araçlarda gerçekten gözle görülür cebi rahatlatan avantaj sağlıyor mu ?
    3-) Mercedes için önerdiğiniz en iyi LPG kiti hangisidir ?
    Ben genelde taktıranlara baktıgımda internette genellikle Mercedes'i olanlar Prince taktırıyorlar..

İyi geceler..İyi forumlar..Bana yardımcı olacağınızı düşünerek şimdiden teşekkür ediyorum abilerim ve kardeşlerime )

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Primce taktıranlar memnun. Kapalı garaja girmeniz gerekmiyorsa faydalı olur. Yakıt tüketimi 25-30 kuruş arası oluyor diye biliyorum.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Junior Member Yekta Üyenin Avatarı
    makyajsız kasa almayın kesinlikle yakıt önemliyse.. çok fazla yakar şehir içi ortalama 12lt altına biraz zor inersiniz
    makyajlı kasalarda ise iki tip motor seçeneği var 2010-2012 arası üretilen ve tr de 2011 12 arasında bulunan 1.8 turbo motor, bir de sonrasında üretilen 1.6 turbo motor.. ilk makyajsız seri de ise supercharger motor bulunuyordu.. hepsinin aşağı yukarı güç ve tork değerleri aynıdır ( makyajlıların torkları daha yüksektir) ama gerek motor karakteristiği gerek makyaj sonrası kullanılan 7 ileri şanzıman ile yakıt tüketimi ciddi oranda düşmüştür..
    arada annemin arabasını kullanıyorum (c180 ilk makyajlı seri, 1.8 turbo motor) sakin şehiriçi kullanımda ortalama 9-10 lt yakıyor..
    yani lafın kısası yakıt tüketimi sizi için önemliyse ve imkanınız dahilindeyse kesinlikle makyajlı serilerden bakın derim..
    lpg ile kullanımı hakkında bir bilgim yok ne yazıkki..

Senior Member
    C180 doğru seçim ama o yılların 1,8 C200 Kompressorları de var. Hepsi ortalama 9-10 Litre/100km yakar ama dertsizdir. LPG takmaya da gerek yok.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Junior Member
    2010 c serisi kullanıyorum, şehir içi 10-11L civarı yakıyor, şehirler arası 6.5-7 L. Lpg kesinlikle tavsiye etmem c serisine prince marka taktıran bir arkadaşım aracından soğudu ve satmaya karar verdi. Başlıca şikayet ettiği konular; araba rampada çıkmıyor, kendi kendine stop ediyor vs.

Senior Member doktor Üyenin Avatarı
    Hocam kesinlikle makyajlı seriye bakin....

1.8 litre olanlar daha uzun ömürlü deniyor...

Lpg de prins kendini kanıtlamış bir marka ancak motor uyumlu mu iyice araştırma yapmalı. ...
    A4 Avant 1.8 TFSI Evotech

Senior Member
    Son düzenleyen Monza, 29-Ekim-2013 saat 10:31.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Member
    lpg ile kullanan gördüm ve gayet memnunlar ve hepsi prins marka değildi.

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    Ben olsam sonuçta ekonomi lazım,Passat 1.6tdi dsg alır keyfime bakardım.

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Alıntı r56s Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben olsam sonuçta ekonomi lazım,Passat 1.6tdi dsg alır keyfime bakardım.
    kesinlikle katılıyorum