Alıntı stre Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar;

Bagajda kapağında bulunan TDI yazısına bir baktım yok Kim bilir ne zaman düştü ya da çalındı gözüme ilk kez çarptı orası kesin. Fiyatını merak ettim. Forumlarda gezerken de nasıl sökebilirim diye sorular gördüm benimki hazır düşmüş taktırmasam mı Gerçi taktırasım da yok zaten.
    araç ne TDI yazısı kaç kırmızı bunları bıldirirsen bilgi veririm.

takıp takmamak zevk meselesi

Alıntı Poseidon Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mahsuru yoksa son bir sorum olacak. Genelde devirli kullandiktan sonra motordan zirilti seklinde bir ses duyuyorum. 2000 devirden itibaren, ses; arac devirlendikce artiyor. Her zaman olmasa da genelde duyulan bir ses ve ozellikle motorun sag kismindan geliyor gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    o sesi bır duymam lazım. ancak diğer arkadaşa söylediğim gibi mekatronikten çıkabilir yüksek ihtimal.kesin diyemem sesi duymadan ancak yüksek ihtimal diyebilirim. arabanın garantisi devam ettiği için problem yok garantiden yapılabilir

Senior Member Poseidon Üyenin Avatarı
    Alıntı gokhans12 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    araç ne TDI yazısı kaç kırmızı bunları bıldirirsen bilgi veririm.

takıp takmamak zevk meselesi

o sesi bır duymam lazım. ancak diğer arkadaşa söylediğim gibi mekatronikten çıkabilir yüksek ihtimal.kesin diyemem sesi duymadan ancak yüksek ihtimal diyebilirim. arabanın garantisi devam ettiği için problem yok garantiden yapılabilir
    Anladim, tesekkur ederim. Cok elzem birsey gibi durmuyor zaten. Simdilik .
    Gokhan Bey sizi bir anda soruya bogdum ama daha once unutmusum. Forumda bircok A3 sahibinin yasadigi ortak bir sorun var: geri viteste frene basinca tabiri caizse "tak" sesi. Servis danismani gayet normal hepsinde oluyor, cozumu yok diyor. Ama nedense ben pek inanamiyorum. Son olarak bunun icin fikrinizi alabilir miyim?

2015 BMW 116i

Junior Member stre Üyenin Avatarı
    Doğru ya aracı yazmadık. A3 düz TDI yazısı 2013 model 8p. Valla kime sorduysam kendi düşmez çalmışlardır. Çok sık olan bir şey zaten dediler.

Doğru ya aracı yazmadık. A3 düz TDI yazısı 2013 model 8p. Valla kime sorduysam kendi düşmez çalmışlardır. Çok sık olan bir şey zaten dediler.
    orjinal istersen 45 lira filan diye biliyorum. yan sanayi ise 20 25 civarı bir şey olması lazım. öyle pahalı bir şey değil yani...

ancak bana sorarsan ben olsam takmam daha şık duruyor

Gokhan Bey sizi bir anda soruya bogdum ama daha once unutmusum. Forumda bircok A3 sahibinin yasadigi ortak bir sorun var: geri viteste frene basinca tabiri caizse "tak" sesi. Servis danismani gayet normal hepsinde oluyor, cozumu yok diyor. Ama nedense ben pek inanamiyorum. Son olarak bunun icin fikrinizi alabilir miyim?

estafurullah. işimiz bu işlerimin yoğunluğu arasında boşluk buldukca yazacagım işte böyle gelelim sıkıntıya
    ya traversi gevşektir. ya ön salıncak burcunda boşluk vardır. genelde Yetkili Servis Ustaları(!) traversde boşluk bırakıyor. o yüzden travers oldugunu dusunuyorum

orjinal istersen 45 lira filan diye biliyorum. yan sanayi ise 20 25 civarı bir şey olması lazım. öyle pahalı bir şey değil yani...

estafurullah. işimiz bu işlerimin yoğunluğu arasında boşluk buldukca yazacagım işte böyle gelelim sıkıntıya
    ya traversi gevşektir. ya ön salıncak burcunda boşluk vardır. genelde Yetkili Servis Ustaları(!) traversde boşluk bırakıyor. o yüzden travers oldugunu dusunuyorum
    Ses onden degil de arkadan geliyor ve vuruntu cogu zaman pedalda dahi hissediliyor. Ne yapmak lazim peki?

2015 BMW 116i

Ses onden degil de arkadan geliyor ve vuruntu cogu zaman pedalda dahi hissediliyor. Ne yapmak lazim peki?

arkadan diyorsanız kesin olarak diyebilirim ki fren kaliperlerinden yapar. 100 150 lira arası bir fiyatı vardır. yaptırmanızı öneririm

Junior Member stre Üyenin Avatarı

Zaten takasım yoktu ama birinin takma bence demesi gerekiyordu Sadece moralim bozuldu kim ne ister neden söker diye düşündüm göremeyince...

Zaten takasım yoktu ama birinin takma bence demesi gerekiyordu Sadece moralim bozuldu kim ne ister neden söker diye düşündüm göremeyince...
    satmasına satıyorlar adamlar. ama sökmeye para vermekle uğraşmamışsın en azından
    bir araç ortalama 12.000 parçadan oluşur. bu parçalardan değişen herbirine ise sadece tek bir firma garanti verebilir...

Hidden Content

Senior Member Ataberk Üyenin Avatarı

Araya girmek gibi olmasın "tak" sesi tamamen balatalar azaldıgı zamanlarda geliyor , balatları değiştirdiğimde bendeki sorun düzelmişti. Sadece tecrübemi paylasmak istedim.. Saygılar
    тнє ρυяѕυιт σƒ нαρρуηєѕѕ !

Alıntı Ataberk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araya girmek gibi olmasın "tak" sesi tamamen balatalar azaldıgı zamanlarda geliyor , balatları değiştirdiğimde bendeki sorun düzelmişti. Sadece tecrübemi paylasmak istedim.. Saygılar
    Bu ses muhtemelen kaliperlerin gevsemesinden ya da ona benzer bir durumdan meydana geliyor. Balatalari degistrdiginizde kaliperler yeni takildigi icin ses kesilmis olabilir. Benim on balatalar yeni degisti arkalari daha degisirmedim.

2015 BMW 116i