Bu konu şanzımandan gelen seslerle ilgili açılmış ama daha önce çok sefer konuşulduğu için buradan devam ettirmek istedim, benim bahsettiğim ses değil titreme-sarsıntı.

Aracı aldığımdan beri şanzımanla ilgili sorun yaşamadım fakat yaklaşık 1 aydır kalkış esnasında bazen şiddetli ve kısa süreli bir titreme oluyor. Dikkat ettim, bu özellikle 2. Vitesten çıkarken veya 2.Vitese girerken olan bir şey hatta bazen taktaktak şeklinde vuruntu yaptığı da oldu ama bazen de hiç yapmıyor.

Yoksa benim şanzıman da mı gitmek üzere?

Senior Member designer Üyenin Avatarı
    Alıntı Aydın_06 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu konu şanzımandan gelen seslerle ilgili açılmış ama daha önce çok sefer konuşulduğu için buradan devam ettirmek istedim, benim bahsettiğim ses değil titreme-sarsıntı.

Aracı aldığımdan beri şanzımanla ilgili sorun yaşamadım fakat yaklaşık 1 aydır kalkış esnasında bazen şiddetli ve kısa süreli bir titreme oluyor. Dikkat ettim, bu özellikle 2. Vitesten çıkarken veya 2.Vitese girerken olan bir şey hatta bazen taktaktak şeklinde vuruntu yaptığı da oldu ama bazen de hiç yapmıyor.

Yoksa benim şanzıman da mı gitmek üzere?

Malesef evet. Garanti kapsamındaysa servise gösterin hemen benim önerim.

Garanti kapsamınsayken huylanıp göstermiştim o zamanlar çok nadir yapardı götürdüğüm esnada bir şey çıkmayınca öyle kaldı. Garantisi bu nisanda bitti maalesef. Bu aralar yine azaldı gibi bilmiyorum umarım ilerlemez

Junior Member
    Aynı sorun bende de var. 1 ay oldu arabamı alalı ilk başlarda çok farketmedim son bi haftadır rahatsız etmeye başladı ses 2010 model arabam lpg taktırdım sanki rölantiyi yükseltsem geçicek gibi gözüküyo sürekli olan bişey değil ama 3 günde 1 ses yapıyo bende de özellikle 1 ve 2. Vites geçişlerinde daha çok hissediliyor. Daha 35000 de araç şanzımanda sorun varmıdır sizce ?

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Yarin bende 26.000km 2011 A3 bakacagim. Son 1 haftadir acayip takildim bu kavrama-sanziman mevzusuna. Canimi sikan sey bunlari gore gore almakta israr ediyorum ama yarin karar verecegim. Ankara dayim araca yarin Aydoganlar da baktiracagim ve birsey cikmazsa alip istanbul a gececegim. Fakat ilerde cikmayacak diye birsey yok. Aklimda iki arac vardi Sirocco veya A3. Sanirim ayni problem Scirocco da da var. Rusyada hitler motorlu A3 umden hevesimi alamadan donmek zorunda kalinca tekrar A3 almak istedim Daha almadan kafami cok kurcalamaya basladi

Sent from my iPad using Tapatalk
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Senior Member CKTOMMY Üyenin Avatarı
    Bu S-Tronic korku filmi gibi... Bu yüzden bir daha audi almayacağım. Geçmiş olsun bir şey çıkmaz inşallah.

1 haftadır sıkıntı yoktu, bugün 2 dk lığına yoğun trafiğe girdim hemen tangır tungur geçmeye başladı vites baya da sarsıyor tam geçiş esnasında. Biraz düz yolda gidince yok, hafif zorlansın hemen sinir bozmaya başlıyor.

Senior Member la qualita Üyenin Avatarı
    Geçmiş olsun..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    2012_Audi A3 Sportback / Tekirdağ_Çorlu

Junior Member
    Arkadaşlar nette araştırdığım kadarıyla bu sorunla karşılaşmayan a3 kullanıcısı yok gibi biçok kişi ise yeni seri kavrama ve mekatronic parçasının değişmesiyle sorunu çözmüş sanırım.forumda bu işlemi yaptıran varmı acaba sorunu çözüldüğüne inanan. Yaptıran varsa bu işlem kaça patlar acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum

Teşekkürler. İlerler mi bilmiyorum şu sıralar yine problem yok. Tuhaf