Junior Member
    Merhaba 2009 model audi a3 7 ileri f1 s-tronic şanzumanlı aracı 8 temmuzda almıştım , bu akşam bu şanzuman tıkırtı hakkındaki konular aklıma geldi ve bende test edeyim dedim önce dar bir sokaktan camları açarak aracı dinleyerek yavaş yavaş geçtim 1-2-3 vites atışları arasında araçtan tıkır tıkır sesler geliyor ve 1 den2 ye atarken arada stop edecek gibi oluyor ardından eve geçerken bir video çektim bu videoda sıkıntı mı daha rahat anlayabilirsiniz..
    İlgili video ;

Şimdi sorum şöyle ; bu ses normalmidir ? değilse tamiri kaça patlar ? Daha önce yaşayanlar , çözenler , hala devam edenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Bende 1-2 arasinda icerden disardan duyulcak sekilde ses geliyor, servis bunu demir birbirine carpiyormus gibi diye tabir etmisti , Almanyadan gelen habere gore normal oldugunu soylemislerdi..
    Dikkatimi cekti 6.4 gayet iyi yakmissiniz bende hep 7-8 arasi..
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Junior Member
    Alıntı Golgeoyunu03 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende 1-2 arasinda icerden disardan duyulcak sekilde ses geliyor, servis bunu demir birbirine carpiyormus gibi diye tabir etmisti , Almanyadan gelen habere gore normal oldugunu soylemislerdi..
    Dikkatimi cekti 6.4 gayet iyi yakmissiniz bende hep 7-8 arasi..
    Almanya'dan gelen haber bu yöndeyse biraz olsun içim rahatladı , sesi duydum duyalı çok stresliyim arabayı çok severek aldım çok severek biniyordum biraz soğudum gibi. Aracı çok düzgün kullanıyorum 100 ü pek geçmiyorum ancak arada sıkıştıran olursa basıyorum a3 bana sakin kullanmayı öğretti bundan önce Kia sorento kullanıyordum onda çok agresiftim

Sizdede 1den 2 ye atarken stop edecekmiş gibi oluyor mu ?

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Stop edicek derken? Oyle birsey hissetmiyorum..
    Ben garantisi suresince gelismis kavrama denilen kavramayi taktirtmistim, daha sonra baktim devam ediyor.. Bir daha goturdum kavrama ayari yapildi, rampada cikarken 1 den 2 ye atarken gazi kestiginizde arac ciddi bir sekilde sarsiliyor, baska bir sorunum olmuyor sanzumanla ilgili..
    Sizden onceki sahibi hic servise bu nedenle goturmus mu? Belki gelismis kavrama takilmis olabilir diye soluyorum( bu gelismis kavrama da 2012 de gelen farkli bir kavrama diye biliyorum , yanlisim olabilir, lutfen duzeltin)
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    S-tronicte ve dsg de bu ses çok normal forumda aratın çoğu kullanıcı bu sesten muzdarip benimde 45 bin km dir hergün başıma geliyor takılacak bi durum değil bence,özellikle bozuk yolda düşük hızda daha çok duyulur.

Junior Member
    Alıntı Golgeoyunu03 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Stop edicek derken? Oyle birsey hissetmiyorum..
    Ben garantisi suresince gelismis kavrama denilen kavramayi taktirtmistim, daha sonra baktim devam ediyor.. Bir daha goturdum kavrama ayari yapildi, rampada cikarken 1 den 2 ye atarken gazi kestiginizde arac ciddi bir sekilde sarsiliyor, baska bir sorunum olmuyor sanzumanla ilgili..
    Sizden onceki sahibi hic servise bu nedenle goturmus mu? Belki gelismis kavrama takilmis olabilir diye soluyorum( bu gelismis kavrama da 2012 de gelen farkli bir kavrama diye biliyorum , yanlisim olabilir, lutfen duzeltin)
    Hani olur ya manuel araba kullanırken araç devirini alamaz ve kır kır eder o şekilde stop edecekmiş gibi bu arada pek sanmıyorum aracın servise gittiğini ama sorarım teşekkür ederim cevabınız için
    Alıntı KeRo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    S-tronicte ve dsg de bu ses çok normal forumda aratın çoğu kullanıcı bu sesten muzdarip benimde 45 bin km dir hergün başıma geliyor takılacak bi durum değil bence,özellikle bozuk yolda düşük hızda daha çok duyulur.
    Merhaba evet düşük hızda duyuluyor bide ben taktığım için çok fazla kulağıma gelmeye başladı biraz olsun içimi rahatlattınız teşekkür ederim çıkacak herhangi bir masrafı kaldıramazdım çünkü

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Alıntı 1.4tfsi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba evet düşük hızda duyuluyor bide ben taktığım için çok fazla kulağıma gelmeye başladı biraz olsun içimi rahatlattınız teşekkür ederim çıkacak herhangi bir masrafı kaldıramazdım çünkü
    Rica ederim hayırlı olsun araç kazasız belasız sürüşler canınızı sıkmayın.

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    Bu tıkırtı arkadaşımın aracındada vardı düşük hızda daha fazla anlaşılıyor garantiden mekatronik parçası değişip ses kesilmişti sanki şanzıman arabaya vuruyor gibiydi.

Senior Member kgn1 Üyenin Avatarı
    Sesin çözümü yok. Fakat stop etcekmis gibi olayi garip. Fakat titreme diyorsaniz gaz yemiyormus gibi hissediyorsaniz kavramaniz daha once degistiyse buyuk ihtimalle mekatronik degisecek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Alıntı kgn1 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sesin çözümü yok. Fakat stop etcekmis gibi olayi garip. Fakat titreme diyorsaniz gaz yemiyormus gibi hissediyorsaniz kavramaniz daha once degistiyse buyuk ihtimalle mekatronik degisecek.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aynen katılıyorum
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content