Merhabalar Arkadaşlar,

Konu başlığı biraz saçma oldu kusura bakmayın

Ben birkaç bilgi öğrenmek istiyorum tecrübeli abilerimden,kardeşlerimden.
    Bildiğiniz gibi 20000 TL harcama yaptıktan sonra çok şükür aracımın motoru zırh gibi oldu(noolur maşallah diyin). Fakat şuan üstünde hala orjinal turbo,enjektör,manifold duruyor.Barbaros abiyle diyalog içerisindeyim.Çok yoğun olduğu için uzun uzun konuşma fırsatı bulamıyorum.Allah kısmet ederse birkaç setup daha var.Sizden öğrenmek istediğim şuan standart olarak aracımın üstünde kaç cc enjektör var ve ne kadar büyütebiliyorum çok masraf yapmadan,manifoldu nerden temin edebilirim ve benim aracıma en uygun turbo hangisi ve fiyatları ortalama nelerdir.Ve tabi bunları yaptıktan sonra aracımın fren disklerini,fren hortumlarını flan değiştirmek istiyorum.Kaç mm disk takabiliyorum orjinali nelerdir fiyatları nelerdir? Bir bütçe hesaplaması yapmam gerekiyor onun için soruyorum.

Sabırla okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Ve naçizane bir kaç küçük fotoğrafımız.Maşallahı esirgemeyin lütfen.
    Eklenen Resimler
    [SIZE="5"][SIZE="6"][FONT="Comic Sans MS"]
    [COLOR="Blue"]2001 S3 1.8 T [COLOR="Red"]Quattro[/COLOR]

2007 Yamaha [COLOR="red"]R6[/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE][/SIZE]

Senior Member yavuz364 Üyenin Avatarı
    Maşallah..
    Fren diski olarak 16 inç jant takmak istiyorsanız max 312mm disk kullanabilirsiniz.. daha fazla büyütemezsiniz..
    Cupra diskleri flan 312mm , fiyatları da markaya modele v.b. birçok şeye göre değişir, birşey demek pek mümkün değil..

Turbo konusu tamamen size kalmış birşey, eğer motor içiniz yapılmış durumdaysa tavsiyem en az Gtx2871 flan olur. bununla da 400hp alabilirsiniz..
    GT30 ve üzeri günlük kullanımda çok fazla turbo kullanmamanız demek olur ama zevki bambaşka olur tabii ki
    Bunların fiyatları da aslında çok değişken. turboyu 1500-2000tl ye alabilirsiniz. tabi montajı hatları ıvır zıvır derken 3-4 bin tl yi bulabilir..
    Enjektörleriniz K04 ün limitlerinde yeterli olur ama GTx28 de yeterli olmaz. o yüzden değiştirmeniz gerekir.. GT28 i çok zorlamicam 350hp lerde kalırım derseniz enjektörleriniz de yeterli olur..
    Tabi GTx28 in üzerine çıktığınız zaman benzin pompası, bazı boru hatları ıvır zıvır da değişmesi gerekecek o yüzden masraf 3-4 bini bulur dedim zaten.. hatta herşey tam olsun derseniz 5 i geçer..
    enjektörleri ne kadar büyütebileceğiniz size kalmış birşey ancak yakıt harcamanızın aşırı artmaması için olabildiğince küçük cc ler seçmeniz iyi olacaktır. CC arttıkça rölantide ve düşük devirlerde yakıt veriminiz düşüyor çünkü..

Abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Ben GT30'lara yükseltmek istiyorum ve enjektörü büyütmem lazım diye düşünüyorum.Aracım bu yapım aşamasında benim ihmalkarlığı'm yüzünden 9 ay civarında yattı.Bu yüzden yapılırken kırmızı kafa benzin pompası'da taktırdım.Aracımı sadece hafta sonları kullanıyorum hafta içi inanılmaz çok yakan 1,3 multijet fiorinom var Fren disklerine gelince aracımın üstünde 18 bbs jant var. Orjinal fren disklerim kaç mm bilmiyorum ama 18 janta ne kadar büyütebiliyorum abi. Ve bu enjektör,turbo ve tabiki manifoldu nereden alabilirim.

Tekrar tekrar çok teşekkür ederim ilgin için.

Bu arada benim fark yıkama sistemim çalışmıyor.Yani benden önceki sahibi ya içini komple sökmüş yada orjinalinde far yıkama yok.Bunu nasıl öğrenebilirim?

Aracınızda far yıkama olmadığını hiç sanmıyorum muhtemelen pompası eskidiği için basıncı düşmüştür yada daha büyük ihtimal olan fıskiyeler tıkanmıştır.. Tamponu söküp içinden fıskiyelere giden hortumu direk musluğa bağlayıp bi deneyin Yada kompresor basın daha iyi temizler..

Turbo manifold v.b. acele ederseniz türkiyede bulmanız biraz zor, anca projesini iptal etmiş yada değiştirmiş birisinden bulabilirsiniz.. Manifoldu burada ürettirebilirsiniz o problem değil zaten.. 18 inch jantla 344 mm ye kadar disk takabiliyorsunuz die hatırlıyorum ama 330 mm daha kolay bulunabilir bi disk ölçüsü, o yüzden daha çok tavsiye ederim..

Abi bugün tamponun üstündeki far yıkama deliklerini açtım baktım içi bomboş muhtemelen herşeyini almam gerekiyor.Turboyu'da dediğin gibi yurt dışından getirtecem sanırım.Manifold için tavsiye edebileceğim kimse var mı? Bana en yakın adanada şuaip usta var egzozcu yapabilir mi acaba?

Manifold için istanbulda, birkaç yer var ama adanada egzozcu biroldan başkasını tanımıyorum

hımm tmm abi o zaman onu araştıracaz Çok saol.