Banned
    Herkes reno motoru diye kestirip atıyor fakat Mercedes gibi otomotivde dünya devi bir markanın neden Renault ile anlaşma yaptığını sorgulamıyor ? Neden başka marka değilde Renault ?

100K yol yapmış ve patlamış dizel reno görmedim hiç. 400k da çok taksi gördüm ben.

Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    Anlıyorum ancak 400k'da taksi görmüş olmanız onun sorunsuz 400k'ya gelmiş olduğunu göstermez bence.Hatta dizel kullanan taksici de çok nadir bulunur, daha çok lpg tercih eder taksiciler.Neyse konudan sapmayalım.Benim arkadaşımda da 170.000 de kangoo var ama 1 kez motor yedi.Km'ye baksan 170.000, binince de sorun yok ama araba 1 kez motor yemiş.Ne olursa olsun, ben reno motorunun uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum.
    [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herkes reno motoru diye kestirip atıyor fakat Mercedes gibi otomotivde dünya devi bir markanın neden Renault ile anlaşma yaptığını sorgulamıyor ? Neden başka marka değilde Renault ?

100K yol yapmış ve patlamış dizel reno görmedim hiç. 400k da çok taksi gördüm ben.
    Neden MB Renault ile anlasma yapmis peki bize aydinlatin bilelim? Mercedes arastirdi kucuk hacimli dizel motor fabrikasyon uretim yaparsa cok sermaye gerektigini bildiginden ve finansal sorunlar yasayan Mercedes Benz firmasinin son senelerde Daimler-Chrysler ortakligini bitirmesi sebep olabilir mi sizce

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11530847.asp

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Son düzenleyen Ertunc, 09-Aralık-2013 saat 02:47.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Bir arabanın sorun çıkarması, motorunun ömrünü tamamlaması gibi durumların kim ne derse desin ve isterse karşıma teknik verilerle gelsin, tamamen ŞANS olduğunu düşünüyorum.(Aşırı hor kullanmadıkça) 500k gitmiş ne arabalar var sorunsuz hem de premium olmayan markalar ve motorlara sahip, sadece 1 kez motoru falan değişmiş. Bir yandan motoru daha 200km iken arızalanan yeni A serileri, 186km'de mekatronik arızası veren Audi A5 Sportbackler... Bence gerçekten de şans işi, ben A3'ü aldığımda şanzımanı değiştirmek için hazırlamıştım bile kendimi,30bin oldu daha bir sorun yok bakalım bekliyoruz

Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Neden MB Renault ile anlasma yapmis peki bize aydinlatin bilelim? Mercedes arastirdi kucuk hacimli dizel motor fabrikasyon uretim yaparsa cok sermaye gerektigini bildiginden ve finansal sorunlar yasayan Mercedes Benz firmasinin son senelerde Daimler-Chrysler ortakligini bitirmesi sebep olabilir mi sizce

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11530847.asp

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Abi bu yazıda finansal sorunlar olarak Mercedes Benz gösterilmiyor ki ben mi yanlış anladım acaba, oluşturulan ortaklığın Amerika kolu olan Chrysler'in finansal sorunları var diye yazıyor, ve bu yüzden de Mercedes'in de önünü kesmemek için ortaklığın bitirildiği yazıyor.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı SweetriderBerk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir arabanın sorun çıkarması, motorunun ömrünü tamamlaması gibi durumların kim ne derse desin ve isterse karşıma teknik verilerle gelsin, tamamen ŞANS olduğunu düşünüyorum.(Aşırı hor kullanmadıkça) 500k gitmiş ne arabalar var sorunsuz hem de premium olmayan markalar ve motorlara sahip, sadece 1 kez motoru falan değişmiş. Bir yandan motoru daha 200km iken arızalanan yeni A serileri, 186km'de mekatronik arızası veren Audi A5 Sportbackler... Bence gerçekten de şans işi, ben A3'ü aldığımda şanzımanı değiştirmek için hazırlamıştım bile kendimi,30bin oldu daha bir sorun yok bakalım bekliyoruz

Abi bu yazıda finansal sorunlar olarak Mercedes Benz gösterilmiyor ki ben mi yanlış anladım acaba, oluşturulan ortaklığın Amerika kolu olan Chrysler'in finansal sorunları var diye yazıyor, ve bu yüzden de Mercedes'in de önünü kesmemek için ortaklığın bitirildiği yazıyor.
    Grup markalardan bir markanin ayrilmasi ekonomide hicbir zaman iyi karsilanmaz.Dusunsene VAG grubundan seat markanin ayrilmasini Kardesim Finansal sorunu Mercedes de calisan akrabalarimdan biliyorum ben ortakligi bitirdigine dair yaziyi dile getirdim

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Son düzenleyen Ertunc, 09-Aralık-2013 saat 12:48.

Junior Member
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    RÖNO MOTORLU MERCEDES Mİ OLUR diyenler a3'ün tuşlarıyla tuşları aynı olan Lambo hayali kurmasınlar o zaman

a3-1-a Bana bunlardan birini övüp diğerini sonuna kadar kötüleyen olursa marka fanatiği damgasını vururum

Tamamen zevkler, ihtiyaçlar, beklentiler doğrultusunda tercih edilir bu araçlar
    Levent sende auris var mıydı bir zamanlar?

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı ahmetglr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Levent sende auris var mıydı bir zamanlar?
    Vardı doğrudur

Junior Member
    Pm atamadım o yüzden burdan yazdım. Bende de 308 vardı o zamanlar.Tanımamda objektif yorumlarınızda faydası oldu.Aynı düşünüyoruz.Baya zaman geçmiş.

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı ahmetglr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Pm atamadım o yüzden burdan yazdım. Bende de 308 vardı o zamanlar.Tanımamda objektif yorumlarınızda faydası oldu.Aynı düşünüyoruz.Baya zaman geçmiş.

Ben de hatırlayacak gibiyim Teşekkür ederim düşüncelerin için bu arada

Senior Member
    İlk defa kıbrısta mercedese binmiştim o da s600 long taksiydi o günden beri mercedes hakkında çok iyi yorumlarım vardı ama kendi aracımı almadan önce floryada gezinirken bi galeride cla vardı daha türkiyede görmemiştim o zamanlar bi inceliyim dedim galeri sahibinden kapıları açmasını istedim kapıyı açtım sürücü koltuğuna oturdum direksiyona ön panele filan baktım fena değil, kapatmak için kapıyı çekerken kapı kolundan gıcır gıcır ses gelince o an bakmayı bırakmıştım arabayı hiç unutmam, açıkcası HaKo5 in de dediği gibi ne kadar ekmek o kadar köfte