Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    RÖNO MOTORLU MERCEDES Mİ OLUR diyenler a3'ün tuşlarıyla tuşları aynı olan Lambo hayali kurmasınlar o zaman

a3-1-a Bana bunlardan birini övüp diğerini sonuna kadar kötüleyen olursa marka fanatiği damgasını vururum

Tamamen zevkler, ihtiyaçlar, beklentiler doğrultusunda tercih edilir bu araçlar
    Levent bey şunu anlamadım, A3 ya da 1 serisini kaliteli bulup A serisini ya da tam tersi, A serisini beğenip A3'ü kalitesiz bulamaz mı bir kullanıcı acaba ? Benim şahsi fikrim 3 araç arasında da hiç ciddi farklar yok, sadece genel olarak A serisi belki biraz daha ses konusunda sıkıntılı.

Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Algıdan değilde sizin düşünceniz nedir acaba ?

Ben şunu anlamıyorum;
    Bmw 1 in geçmişine bakın ve günümüz mevcut kasasıyla ilk kasası arasındaki farklara bakınız.
    Audi A3 ün geçmişine bakın şuanki güncel kasayla arasındaki farka bakın.
    Birde MB A Serisine bakın.
    2013 Ocak Kasım satışlarına bakın Türkiyede http://www.odd.org.tr/folders/2837/c...lam%202013.pdf

Ve şunu araştırmanızı rica ederim.

Audi bu adetleri A3 ve A4 ile yapıyor.
    Bmw 3.20D ve 5.20D ile yapıyor.
    Mercedes ise tüm serilerinde gerçekten çok iyi satıyor.

Düşük motorlu üst segment aracı olmamasına rağmen ve motorlarından dolayı ötv sinin yüksek olmasına rağmen 3lü pazarda başa oynuyor.

Audinin satışları çok zayıfladı.
    Audinin satışlarının zayıf olması bence biraz da Doğuşun fazla ücret almasından ve BMW ya da Mercedes'in daha anlaşılır ve kolay hesaplanabilen ücretlendirmelerinden dolayı. Şöyle adam gibi fiyatlarıyla kolay bir araç konfigüratörü bile yok Audinin. Bir diğer faktör ise bence Audi son donemde tasarımları ile baya bozdu.Araçların çoğu hat olarak birbirine benziyor. A3 eski havasını kaybetti, A3 Sedan bana göre biraz gereksiz(şahis fikrim) Fakat BMW ve Mercedes'in tasarımlarını çok değişik ve ilgi çekici buluyorum.Mesela 2 serisi ve CLA baya yarışır satışlar da hatta 2 serisinin sollayacağını düşünüyorum CLA'yı.

Fakat bir noktada hatanız var. Audi de her modelinden oldukça fazla satıyor. Olayı A3-A4 diye sınırlamak yanlış olur. Mesela her yer Q5 ve Q7 kaynarken, ben etrafta öyle sürekli Mercedes'in tasarım faciası jiplerini göremiyorum. Üstelik A5'in de payını unutmamak lazım, her yer A5 kaynıyor ve çok da iyi satıyor A5'ler. Mercedes de yıllardır B serisini oturtamadı mesela etrafta 2-3 tane görebiliyorum.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Banned
    Suv serilerinde haklısınız çünkü 2.0 dizel motoru yok Mercedes in bu yüzden Bir ML yada bir GL Serisine herkes ulaşamıyor.

Tasarım konusunda bir savunmam olmaz fakat Amacına yönelik kullandımda Q5 i VE Q7 yi sollar Mercedes.

B serisini kıyaslayabileceğiniz Bmw yada Audi yok.
    Mercedes yeni B Serisinde farklı bir kesime hitap ediyor ve baya artmaya başladı piyasada.

S Serisi - 7 Serisi ve A8 serisini kıyaslarsak her taraf S Serisi kaynıyor.
    E Serisi - 5 Serisi ve A6 yı kıyaslarsak A6 kıyasın çok altında kalıyor.
    C Serisi - 3 Serisi ve A4 ü aynı 1.6 motor seviyesinde kıyaslarsak C Serisi açık ara fark atar. Ama dizel e geçtiğimizde 3 Serisi ve A4 fark atar.

2 Serisi 2014 de CLA yı sollar çünkü 2013 te CLA pazarda başı çekiyor.
    Ama önümüzdeki yıl GLA ve Yeni C Serisinin geleceğini hesap edersen 2 Serisi alacak müşteriler Yeni C ye kayabilir.
    Audi ise Mercedes ve BMW nin rekabetinde sadece seyirci kalır bana göre

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Suv serilerinde haklısınız çünkü 2.0 dizel motoru yok Mercedes in bu yüzden Bir ML yada bir GL Serisine herkes ulaşamıyor.

Tasarım konusunda bir savunmam olmaz fakat Amacına yönelik kullandımda Q5 i VE Q7 yi sollar Mercedes.

B serisini kıyaslayabileceğiniz Bmw yada Audi yok.
    Mercedes yeni B Serisinde farklı bir kesime hitap ediyor ve baya artmaya başladı piyasada.

S Serisi - 7 Serisi ve A8 serisini kıyaslarsak her taraf S Serisi kaynıyor.
    E Serisi - 5 Serisi ve A6 yı kıyaslarsak A6 kıyasın çok altında kalıyor.
    C Serisi - 3 Serisi ve A4 ü aynı 1.6 motor seviyesinde kıyaslarsak C Serisi açık ara fark atar. Ama dizel e geçtiğimizde 3 Serisi ve A4 fark atar.

2 Serisi 2014 de CLA yı sollar çünkü 2013 te CLA pazarda başı çekiyor.
    Ama önümüzdeki yıl GLA ve Yeni C Serisinin geleceğini hesap edersen 2 Serisi alacak müşteriler Yeni C ye kayabilir.
    Audi ise Mercedes ve BMW nin rekabetinde sadece seyirci kalır bana göre
    GLA da hangi motorlar gelecek ve tahmini fiyatlar ne olacak acaba? Q3 e rakip olarak geliyor sanırım.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Türkiye'de 2.2 dizel motorla gelen GLA takla bile atsa satmaz
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Banned
    1.6 Benzinli, 2.0 Benzinli, 2.2 Dizel seçenekleri olacak.
    1.5 cdi seçeneği netlik kazanmadı.

utku83
    Guest
    1.6 gelirse çok satar güzel de bi seçenek olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mercedes neden 2.2 dizelde bu kadar ısrarcı anlayamıyorum. Sırf bu yüzden bile sevmiyorum.
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mercedes neden 2.2 dizelde bu kadar ısrarcı anlayamıyorum. Sırf bu yüzden bile sevmiyorum.
    Aynen Omercim 2.0 cc dururken 2.2 cc dizel yapiyor ulkemizde vergi dilimi de artmis oluyor. GLK suv da o motor var kullandim performansi cok iyidi hantal degil o kadar.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynen Omercim 2.0 cc dururken 2.2 cc dizel yapiyor ulkemizde vergi dilimi de artmis oluyor. GLK suv da o motor var kullandim performansi cok iyidi hantal degil o kadar.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Performansı iyi tabi abi ama 2 sene önce amcama araç bakarken c220cdi ile 520d neredeyse aynı paraydı.

Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar, yapmayın lütfen.Reno motorları fazla iddaalı ise lütfen gidip 100.000+ km'de megane alın.1 yıl binip arabayı atın ondan sonra.Ben şuana kadar 150-200 bin km'lere kadar sorunsuz giden bir reno motoru görmedim.Ama audiler, mercedesler (malesef performans arabası olup hor kullanıldığı için bmw'yi katamıyacağım) milyon km'lere kadar gidiyor.Hiçkimse olaya uzun vadede bakmıyor.Bir de bu açıdan düşünün.
    [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]