utku83
    Guest
    O gostergeler ve cevresini gormuyosunuz heralde. 'Yakismamis' kelimesi tam yerini buluyor orda.

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Alıntı utku83 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    O gostergeler ve cevresini gormuyosunuz heralde. 'Yakismamis' kelimesi tam yerini buluyor orda.
    pardon ben bilmedim.
    Son düzenleyen bioshock, 08-Ocak-2014 saat 13:45.

Junior Member stre Üyenin Avatarı
    Ben bu araca bindim ve test ettim. Sadece içinden gelen tıkırtı değil araç çok gürültülü bir araç. Buna yol sesini ve motor sesini de koyunca verilen paranın hakkını vermiyor. Mercedes marka olarak çıtayı çok yukarı koyduğundan bu araçta olanlar insanı evet yakışmamış dedirtiyor. Demek ki Mercedes bile olsan maliyetten kaçacağım diye Renault motoru koyup malzemeden kısarsan eleştiri alırsın. Mercedese biniyorum diyen insan yolda giderken Megan kalitesini hissetmek istemez kanımca.

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Bakın dizel motor konusunda sonuna kadar haklısınız.Ben de almam.Amg paket için çok konforsuz derseniz yine sonuna kadar haklısınız.Ancak işte A sütünun airbag olan yerleri oynuyor,kapıyla konsolun birleştiği noktadaki plastik kalitesiz,gösterge ve çevresi elleyince kalitesiz gibi derseniz bunlara hak vermem.Kaç kişi göstergelerine veya kapıyla konsolun birleştiği yerlere elleyip araba alıp kalite belirliyor ki bu konularda eleştiriliyor A serisi.Airbag yerlerinin oynaması zaten normal.Şahsen maliyet kısmak amacıyla kullanılmayan görülmeyen yerlerdeki malzeme kalitesinin düşük olmasını,markanın ortak parça kullanabilmek amacıyla tüm modellerinin ön arka görünüşünü,iç konsollarını,direksiyonlarını çok benzer yapmasına tercih ederim(70 bin tl olan a3 ile 450bin tllik a8 in direksiyonun aynı olması gibi birsürü örnek verilebilir).

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    ben ilk binince araçta gösterge kapı kolları ön göğüs kaplamasına bakarım aracı gösteren bunlardır zaten ki bu parçalar vasat, zaten forumda inceleme var okursanız orada herşey yazıyor. Yıldız bu sefer kurtaramamış
    2F2F Mazisi..

Junior Member
    Alıntı bioshock Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Burdaki çoğu kişinin sanırım üst A sütünunda airbag vardır.Olanlar gidip bi kendi üst A sütünlarını oynatmaya çalışsın ve oynadığını görsün.Hiç bir üst A sütünunda airbag olan araçta o sütün sabit olamaz.Öyle hemen "aaa çok dandik mercedese yakışmamış" demek pek olmamış.
    2013 A3'umde denedim, zaten üzerinde airbag yazıyor. elimle zorladım 1 milim bile oynamadı. ayrıca airbag var diye niye oyle olması gereksin ki? on konsolda da airbag var, orası da zangir zangir oynasin o zaman.

Junior Member
    reno yeni bir motor g elistirmis dizel 1600 cc 160 hp 380nm tork .dusuk hacimde renonun dizeli tartisilmaz tek eksisi cok sesli calisiyor.bu motorun a serisi cla ve c serisine koyulacagi soyleniyor.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    geri donusum olabilen araclarin hepsinde bu boyledir yumusaktir oynar. Bence kotu birsey degil bu. Ve Motor olarak ta bizim gibi ulkelerde insanlar Mercedese binebilsin diye boyle maliyeti kisik araclar uretiyorlar. Motor olarakta Reno nun ustune tanimam dusuk hacimde

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı oxygene Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2013 A3'umde denedim, zaten üzerinde airbag yazıyor. elimle zorladım 1 milim bile oynamadı. ayrıca airbag var diye niye oyle olması gereksin ki? on konsolda da airbag var, orası da zangir zangir oynasin o zaman.
    Eğer 1mm bile oynamadıysa bugün a3 alıyorum Yapmayın azcık objektif olun

Junior Member
    Iç mekan ve kalite konusunda yapılan eleştirilerde haklılık payı olabilir.Aracı bende inceledim.Ancak motor konusundaki eleştiriler biraz ağır.Günümüzde otomobil firmalarının neredeyse hepsi bu tür ortaklıklara gidiyorlar.Bunun nedenide maliyettir.Bu konuda da haklısınız.Ancak bu hacimdeki diesel motorlarda renault en iyilerden bir tanesidir.Sırf renault da değil.Bir başka fransız psa da volvo,ford,bmw gibi markalarla aynı şekilde ortaklığa gitmiştir.Audi a3 te 1.6 tdi motorun kullanılmasından bir farkı yok yani.Tabiki ülkemizdeki yüksek otomobil fiyatları ve bu bu iki aracın markanın en ulaşılabilir modeli olması beklenti boyutunu arttırıyor.Ülkemizde neredeyse hiçbir araba verilen parayı hak etmiyor maalesef...