Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Forumdaki segment kavgasi beni benden aliyor

parasina gore segment ayrimi yapiyorsunuz.

Senior Member bugra Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar anlamıyorlar CLA nın C değil D segmentinde olduğunu, yazdım 5 kere teknik olarak, Buradan bakın görün en basit haliyle dedim http://en.wikipedia.org/wiki/Categor...executive_cars, inanmayanlar girsin EuroNCAP te görsün dedim segment nasıl belirlenirmiş.
    Son kez yazmakta fayda görüyorum Araç segmentasyonu dingil mesafesine göre değil, araç iç yaşam alanı ve ağırlığına göre yapılır. Inanmayan en yüzeysel kaynaktan dahi okuduğunda bunu görecektir.
    Başka bir dergiden çevirme yapılarak, araç görülmeden yapılmış yorumlara lütfen itibar etmeyelim. Ben genelde çok merak ediyorsam AutoBild den ilgili sayfayı satın alarak, kendim inceliyorum. Tavsiye ederim.

Sonuç olarak CLA nın C veya D segmentinde olduğu çok önemli değil ancak, rahatsızlığım şu ki, segmentasyon otomotivin ABCsi dir. Yanlış üzerine yanlış inşa eden bir bireyin otomobil kültürü kazanması söz konusu olamaz. Otomobil kültürü olmayan bir bireyin de araç satın alımından tutun, okuduğu otomobil dergisine,davet edildiği araç lansmanından, aracını yıkattığı yıkamacıya, katıldığı otomobil buluşmalarına kaliteli bir ortama denk gelmesi düşünülemez.

Bilmiyorsak öğrenmek, ancak doğrusunu öğrenmek çok önemli. Araç sahibi olmak ayrı, otomobil kültürüne sahip olmak ayrıdır.

Bana göre okuduğumu, bana söylenileni sorgulamakta esastır. Bundan 10 sene öncede birileri aracı dahi görmeden test yorumları yazıp (çevirip), insanların büyük bir birikimine denk gelen paralarını yönlendirmekte rol oynuyordu, bugünde Türkiye'de aynısı geçerli. Dergi/yayin diyorsa doğrudur diyenler olduğu sürecede böyle olacak. Kimse çevirisini yapsa dahi, dergide bulunan teste orjinal bir fotoğraf ekleme zahmetine dahi girişmeyecek maalesef.

utku83
    Guest
    Aaa olurmu wikipedia neymiş burada otoriteler konuşuyor. Boşverin ben de savunuyorum bu fikri ama aracı aldığım için savunuyor oldum. İlk defa premium alıyoruz ya.
    Son düzenleyen utku83, 29-Nisan-2013 saat 21:08.

Member oz@n Üyenin Avatarı
    konu nerden nereye gelmiş
    cla olmamış bence

Senior Member thekel82 Üyenin Avatarı
    Harbi su segment dalaşı beni de benden aldı

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    bence cla a7 segmentınde

Senior Member
    Tamamdır, CLA bu süper tasarımla SUPERSONIK segmentte yer alıyor herkese kucak dolusu sevgiler...

Alıntı utku83 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aaa olurmu wikipedia neymiş burada otoriteler konuşuyor. Boşverin ben de savunuyorum bu fikri ama aracı aldığım için savunuyor oldum. İlk defa premium alıyoruz ya.
    Bizde çok premium araç aldık da sizin kadar fanatiğini ilk defa gördüm.
    Son düzenleyen HUN, 30-Nisan-2013 saat 13:54.

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Valla hayırlı olsun tekrar aracınız da beni cla dan soğuttunuz

utku83
    Guest
    Ben de forumdan sogudum valla ne yalan soyliyim. Sizlere iyi forumlar. CLA nin fanatigi olmam ben sen rahat ol arkadasim. Fanatik olcak daha degerli seylerim var benim. Bir garip tavirlar falan. Bu ne la.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    CLA nin fanatigi olmam ben sen rahat ol arkadasim. Fanatik olcak daha degerli seylerim var benim.. Bu ne la.
    Uslubunza dikkat edin. Segment belli siz ister A4 ister A5 sportback ile kıyaslayın ama yaptığınız fanatikçe bunu kabul edin cla konusu geçtiğinden beri sadece buna odakladınız. Karşılaştımada ölçüler herşey açık ve net okursanız anlarsınız.
    2F2F Mazisi..