utku83
    Guest
    Bu ayni evoque alt sinifmidir ust sinifmidir o tartismaya dondu. Arac x3 le ayni fiyat, biraz daha compact ve iddiaya gore alt sinif. X3 den daha fazla satildigi da kesin. Daha fazla begenildi ulkemizde. Sinif tartismasinin gereksizligi ve anlamsizligi ortaya cikmis oluyor boylece
    Son düzenleyen utku83, 27-Nisan-2013 saat 18:04.

utku83
    Guest
    Yani 2000cc olsa motoru 320d ile ayni fiyat olacak bir arac CLA. Artik hangi sinifa girer bilmem.

Senior Member
    2200cc'si 520d ile aynı fiyat Bu durumda E segmenti olur.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    otv den segment ayarliyorsunuz pes dogrusu

Senior Member
    Ben CLA topiğinde muadil olarak Jetta'yı yazmıştım. Arkadaşın birisi sert tepki göstermişti.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member bugra Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    cla ile A3 sedan aynı sınıf. CLA A serisinden A3 de A3 hatcbakten türetilen araçlar daha önce de dediğim gibi herşeyleri aynı türetildikleri araç ile aynı. Burada tek fark cla sprottif geçlere hitap ederken audi her zamanki gibi A3 sedan ile günlük kullanıma ve ailelere uygun araç üretimiş. Jetta bu fınıfta ve rakipleri kızsakta gerçek bu ama karşılaştırmda yazıldığı gibi kalite ve işçilik olarak bu iki markanın gerisinde kısada aileler A3 sedan, geçler cla alsın.
    Peki sinif belirlerken hangi evrensel kriteri goz onunde bulunduruyorsunuz? Kendi yorumunuz haricinde A ile CLA nin ayni sinif oldugunu gosterir bir tane guvenilir kaynak mevcutmudur acaba? Gercekten merak ediyorum gostereceginiz referans kaynaklari.

Senior Member
    A serisiyle tasarım hariç tüm parçaları aynı olan bir arabadan bahsediyoruz hala segment konusu, enteresan.

utku83
    Guest
    Valla yorumu yapmışım yerine oturtmuşum yukarda. Evoque örneği yeterlidir benim için. Burda söylenenler beni etkilese gider daha ucuza sözde üst sınıf C alırdım ya da 3 Maksat muhabbet Herkes özgür tabi

Member AHM Üyenin Avatarı
    Evet segmente göre CLA nın yeri tam olarak burasıdır.
    Mercedes E250
    Audi A4
    Mercedes C180 AMG

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alıntı boc35 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet segmente göre CLA nın yeri tam olarak burasıdır.
    Aynen öyle karşılaştırmada zaten herşey yazıyor.

Ben zaten kaynak yeterince gösterdim bir daha yazayım sınıfı asıl belirleyen şey dingil mesafesi ve ölçülerdir. Cla'nın sitemizde 3 serisi ve A4 ile de karşılaştırması var orada zaten aracın bir alt sınıfa dahil olduğu ama mercedesin güzel bir satış politikası izleyerek aracı üst segmentten pazarlamaya çalıştığı yazılmış. CLA üst sınıfsa şayet A3 sedanın da bmw 3 serisi ve c serisinin rakibi olması gerekli. %80i belki daha fazlası A serisi ile aynı olan bir aracı bu A serisi değil demek nasıl bir mantık anlaşılır gibi değil, arkaya bir bagaj ekleyince sınıf değimiyor arkadaşlar. Derseniz Cla ve A3 premium markadır, o doğru dahil oldukları sınıfa göre kalite işçilik üst seviyede zaten burada jettanın kaybetmesinin nedenide budur.

Utkucum x3 başlığında evoque konusun geçmişti karşılarştırmalarda zaten evoqun X1 rakini olduğu açık. evoque X3 ise freelander ne X5 rakibi mi

Bmw X1 , Range Rover Evoque , Audi Q3 Karşılaştıma

Bu resimin yeterli olduğunu düşünüyorum x1 evoque için üsteki konuyu okuyabilirsiniz. Konu dışı olmasın

2F2F Mazisi..