utku83
    Guest
    Bu mantiga gore bmw 4 serisi 3 ile , a5 de a4 ile ayni segmenttir. Hatta %80 aynidir. Fiyatlarin 25-30 bin eurocuk fazla olmasinin da bir onemi yoktur. Siz bunu kabul ederseniz ben de onu kabul edicem soz Evoque istenilse buyuk yapilabilirdi ama yapilmadi. Segment uydurmak gibi bir amaclari yok adamlarin Segmenti bu sekilde belirlemek de yanlistir, buradan cikarilacak sonuc bu bence. Birtakim dergilerin yaptigi subjektif karsilastirmalar bana birsey ifade etmiyor. Bu karsilastirmalar daha cok arabadan hic anlamayan insanlara hitap ediyor bence. Sevgiler Ümitcim

Bu araca CLA deniyor A sedan degil dikkatinizi cekerim. Dis tasarim tamamen farkli alakasi yok yani. Oysaki a3 sedan a bakin on taraf tamamen ayni.
    Son düzenleyen utku83, 29-Nisan-2013 saat 11:34.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Evoque büyük yapılmadı çünkü rakibi üst sınıf değil X1, Q3 sınıfı dediğim gibi, zaten freelander var neden üst sınıf yapsınlar aynı markada aynı sınıf 2 araç gördünüz mü??

Dergilerin karşılarştırmalarına tenik verilere ölçülere rağmen hala anlamıyorsanız bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz sanırım yoksa hiç bilmeyen bile anlardı. Herşeyi yazdım hala anlamyan varsa benim yapacağım birşey yok Utkucum..
    2F2F Mazisi..

utku83
    Guest
    Anlamak da hic problemim yok rahat ol Umit. Sizin anlamadiginiz su bence bu arac bir 'coupe'. Arac bu sekilde tanitildi, sitesinde de coupe olarak satiliyor. Gidip coupe bir arac a3 sedan gibi kendi halinde bir sedanla karsilastirilmaz.(olculerle vs.) Bu durumda a4 u de a5 ile kiyaslayin. Yapabilirmisiniz hayir. CLA tipki evoque tasarimiyla kendine has ozel bir arac ve ayri bir segmenttir. Benim fikrim budur. Siz de lutfen anlamak anlamamak durumuna getirmeyin durumu. Sizin anlattiginiz gayet basit olculer uzerine kurulu bir anlatim. Ben farkli birseyden bahsediyorum tipki mercedes tasarimcilari gibi. Bu arabayi tasarlayan secilmis adamlar gibi yani... Tekrar soyluyorum bu arac ozel bir aractir herseyiyle ve ozellikle tasarimiyla. A3 sedan gibi jetta gibi alileler kulansin diye yapilmis bir arac degil tipki a5 gibi spor bir aractir.

Bu anlamda a5 i alan nasil aksmiş dingilmis dusunmuyorsa CLA yi alan da dusunmeyecek.
    Son düzenleyen utku83, 29-Nisan-2013 saat 12:03.

Senior Member avukatyusuf Üyenin Avatarı
    Bu segment bir araba için 94.000TL başlangıç fiyatı biraz yüksek değil mi?

Senior Member
    Evet A sedan değil CL-A , CL-S 'in S kalitesinde olduğu gibi. Aldığınız araba için burada savaş vermenize gerek yok rahat olun,cla c segmenti premium marka bir araç bukadar net.

utku83
    Guest
    HUN yanlis anliyorsunuz. Ben bunlari boyle sinirli bir sekilde anlatmiyorum. Burda ifade etmek zor ama sadece tartisiyoruz. Siz bana katilmayabilirsiniz ben sadece fikrimi soyluyorum.

Senior Member
    Her mesajınız bununla ilgili o yüzden öyle yazdım. Diğer konuda da segment konuşuldu bitti siz tekrar yazdınız.

utku83
    Guest
    Aklimdaki herseyi soyledim artik birsey kalmadi merak etmeyin. Keyifli forumlar.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Aslında detaylı bir anlatım yazacaktım ama konu uzuyor aracın hem A3 jetta hem A4 3 serisi ile karşılaştırması var karşılaştımalar okuyup alacak veya almayı düşünen kişiler fikir edinebilir alanlar güle güle kullansın diyelim
    2F2F Mazisi..

utku83
    Guest
    Biraz fazla uzattim kusura bakmayin forum ahalisi