Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir satış danışmanı olarak, günümüzde yakıt tüketiminin, iç mekan genişliğinin ve kalitesinin önemini bilmemeniz ve bunun tasarımdan daha önemsiz olduğunu söylemeniz şaşırttı beni. Dış görünüş birazcık göreceli. Ben kendi adıma konuşuyorum, a3 sedana 2-3 dokunuş yaparım o araca her baktığımda zevk alırım, CLA ya hiçbişey yapamam ama zaten fabrika yapmaya çalışmış elinden geleni. CLA belli açılarda çok güzel olsada özellikle arkadan tavanın görünmesi ve o oluşan kambur görüntü beni direk itiyor. Son olarak araç isterse 15 metre olsun, iç mekanda ben bunu görmedikten sonra, sadece gereksiz dış görünüş diye bakarım.
    Araba işi tamamen beklenti işidir, ben a3 sedan seçerim başkası cla yı seçer. Ben şahsen tasarım anlamında cla yı sevmiyorum. C serisini, E serisini vs. cidden beğeniyorum hatta A serisinide beğeniyorum ama CLA yı beğenmiyorum.
    Sanki çin malı geely nin ürettiği bir aracı sanayiye götürüp, universal honda lip i, far tuning den xenon, arkaya fiber difüzör, emil usta da egzoz yapmışsın gibi bir görüntü var. Zevk meselesi dediğim gibi, göze hitab ediyor mu? ediyor ama göze hitab eden şey tasarım değil, üzerindeki ıvır zıvırlar. Zaten tasarıma baktığınızda sanki aracın sırtına fil oturmuş da o kambur görüntüyü öyle vermişler gibi, sanki fabrikacaki makinaların ayarı bozulmuş gibi. He A3 sedanda öyle ahım şahım bi araba değil ama en azından daha dengeli ve sade. Ben görünce hoşuma gidiyor, özellikle S Line olanları.
    Ayrıca siz aracın rakibinin A3 sedan değil a4 ve 3 serisi olduğunu söylüyorsunuz ama a3 sedan ile karşılaştırmalarını atıyorsunuz.
    Aynı karşılaştırmaları, Audi a4 1.8t(yeni kasası gelecek olmasına rağmen şimdiki kasanın üstünlüğüde tartışılmaz.) ve BMW 320i ed(316i değil çünkü, aynı motor olmasına rağmen rakip olarak 170 hp lik hali gösteriliyor, 5 ve E serisindede bu motorlar birbirine rakip.) ile yaparsanız bence daha doğru olur.
    Saygılar.

üstüne söz söylemeye gerek yok, +1907.

Ayrıca gırtlak dolu CLA lar ile boş A3'leri karşılaştırıyorsunuz hep(dış görünüş olarak).Bir de böyle buyrun

[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]

Banned
    Beyefendi allah aşkında ben nerede A3 Sedan rakip değil dedim ?

Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Beyefendi allah aşkında ben nerede A3 Sedan rakip değil dedim ?
    Piyasadaki rakibi A4 ve 3 serisi derken tüm A serileri ile tüm BMW serileri mi demek istediniz beyefendi? Rakibi A4 ve 3 serisi demek, A3 rakibi demek değil bence?
    [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Yanlışım yok arkadaşlar.

CLA BMW3 ve Audi A4 e rakip olarak çıktı.

Ben Mercedes bayisinde satış danışmanıyım.
    CLA nın anahat rakipleri A4 ve 3 serisidir.

A3 Sedana rakip olarak çıkması için CLA nın A3 Sedan dan sonra çıkması gerekir.

C Serisi biliyorsunuz 2014 Nisan itibariyle yeni kasa olarak gelecek ve yeni kasa C serisi çok farklı bir araç olarak gelecek.

Sınıfsal rakipleri değil pazar rakipleri.
    Diğer arkadaşlar gereken herşeyi yazmışlar dolayısıyla ben farklı bir yorum yapacağım. .

Bu tezler sizin kişisel tezleriniz mi yoksa firmanin size eğitim de verdiği tezler mi bilemiyorum ama bilinçli bir müşteri böyle söylemleri kendisine söyleyen kişiyi muhattap alıp dinlemez hatta güler.

Bu mantıkla Yeni c de makyajlı 5 e rakip geliyordur diye uzar gider bu konu
    Eski kullanıcı adı: uussff

Banned
    #21 deki yazımda şöyle yazdım.
    Mercedes CLA yı Bmw 3 ve Audi A4 e rakip olarak çıkardı.

Sınıfları aynı olmasada kullanıcıların gözünde araçlar aynı sınıfta.

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    #21 deki yazımda şöyle yazdım.
    Bir kullanıcı olarak söylüyorum, Değil!
    Eski kullanıcı adı: uussff

Banned
    CLA karşıtlığınızı burada yazacaklarımla yok edecek değilim.
    Seviyeli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    #21 deki yazımda şöyle yazdım. Tugbay:
    Mercedes CLA yı Bmw 3 ve Audi A4 e rakip olarak çıkardı.

Sınıfları aynı olmasada kullanıcıların gözünde araçlar aynı sınıfta.
    Cidden merak ettiğim için soruyorum, lütfen art niyet aramayınız;

Mercedes yeni C serisini kime rakip olarak çıkaracak peki?
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    CLA karşıtı değiliz ki. Bence 110 tl ye güzel bir alternatif, yanlış anlıyorsunuz. Hani 3 serisi veya A4 yerine CLA bana garip geliyor açıkçası he alan var bizzat yakın arkadaşım var ama çok arabadan anlayan, ilgilenen biri değil. Imkanıda vardı, verdi 130 lira beklemeden aldı CLA yı yoluna baktı. Takdir edersinizki buradaki herkesin belli bir düzeyde bilgisi var yani bize göre pazarsal rakibi olamaz. Sonuçta siz diyorsunuz müşteriye göre, biz de potansiyel müşteriyiz ve biz bunu kabul etmiyoruz. Demek ki her müşteriye göre değil, belirli müşterilere göre.
    Eğer ki yeni C çıkana kadar A4 ve 3 serisine pazarda belirli bir kitleye alternatif olabilecek bir mercedes derseniz kabul ama rakip değil kesinlikle.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member
    Yıllardır yazıyorum C, 5 kasaya rakip diye anlamadınız bak ne oldu şimdi? Hahahah

CLA benim için A serisinden gram farkı olmayan bi araba müşterinin gözünde A4 ve 3'e rakip diyorsanız o kitle bilinçsiz bunun başka bi açıklaması yok. 2.0 TDI A4 dururken CLA200 almak büyük mantıksızlık ve gösteriş merakı, bence...