Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Konforu, iç mekan kalitesi, önden çekiş olması, içinin dar olması ve ufak boyutları, yol tutuşu 316i, a4 ve c serisine göre daha kötü.
    Özet bu zaten anlatamadık bi

Arka tarafına ben 1.80 'lik boyumla oturamadım.

Banned
    Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    + 1923 kez Umit'e katiliyorum cok iyi duruma aciklik getirmis.

@ Tugbay: Mercedes satis danismani olarak musterilerinize dogru bilgiyi aktarmaniz gerekmektedir yoksa ilerde yanlis bilgilerinizle sorun yasayabilirsiniz.

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!
    Neden yazdığımı okumadan direkt eleştirel bir tavır sergiliyorsunuz ki ?

Ben aynı sınıftalar diye bir yazı yazmışmıyım geriye dönük okurmusunuz.

Sadece pazarda rakip dedim. Hatta ana hat rakibi dedim.

Aynı sınıf diye bir ibare kullanmadım. Ayrıca asla ve asla müşteriye yanlış bilgi vererek araç satışı yapmayız. Mercedes'in satış danışmanlarına uyguladığı eğitimler çok sıkı ve ağırdır. Ayrıca denetimler çok sıkıdır.

Tekrar vurgulayarak söylüyorum. Aynı sınıfta olmamalarına rağmen CLA Audi A4 ve Bmw 3 Serisinin rakipleridir.

Junior Member cancalus Üyenin Avatarı
    Satış temsilcisi olan arkadaş teknik konulara pek girmeden CLA nın 3 serisi veya A4 den müşteri çalabileceğini anlatmak istemiş belki de ama kesinlikle aynı klasmanda değiller o tartışılmaz. 3 serisi ve A4 ün rakibi yalnızca C olabilir. Zaman zaman alt sınıfın üstten müşteri çalma potansiyeli olabilir o ayrı. hatta markanın kendi içinde bile mesela A3 sedan A4 satışlarını baltayabilir gibime geliyo. forumda A3 sedanla 3 serisinin karşılaştırıldığı bi test bile var. Yine de CLA, A4 ya 3 serisinin dengi değildir bence

Banned
    uslubunuza dikkat edin!!
    Son düzenleyen Ümit, 09-Aralık-2013 saat 12:23. Sebep: UYARI

Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    başlığı gördükten sonra ancak kendime gelebildim arkadaşlar kusura bakmayın Şaka bir yana, CLA dediğimiz araç, bu araçlarla kıyas kabul etmez elbette ama potansiyel bir alıcı kitlesi var.Şöyle ki; mercedes çok akıllı hareket ediyor.Bakın mesela A3 Sedan diyoruz, orta yaş sınıfı A3'ü görüyor ve genç işi diye yanaşmıyor, aynı şekilde 2 serisi de 2 kapı olduğu için öyle.Ancak CLA diyince, ooo mercedes yeni araba çıkartmış diye müşteri çekiyor bana kalırsa.Hiçkimse olayı A serisinin sedanı diye yorumlamıyor.Buna birazda mercedes çekiciliği ve marka ismi diyebiliriz.
    [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]

Banned
    Alıntı cancalus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Satış temsilcisi olan arkadaş teknik konulara pek girmeden CLA nın 3 serisi veya A4 den müşteri çalabileceğini anlatmak istemiş belki de ama kesinlikle aynı klasmanda değiller o tartışılmaz. 3 serisi ve A4 ün rakibi yalnızca C olabilir. Zaman zaman alt sınıfın üstten müşteri çalma potansiyeli olabilir o ayrı. hatta markanın kendi içinde bile mesela A3 sedan A4 satışlarını baltayabilir gibime geliyo. forumda A3 sedanla 3 serisinin karşılaştırıldığı bi test bile var. Yine de CLA, A4 ya 3 serisinin dengi değildir bence
    Yazdıklarımı anladığınız için teşekkür ederim.

Senior Member alpglckl Üyenin Avatarı
    Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    CLA A3 sedandan 72 mm daha geniş, arka iz mesafeside 21mm daha fazla.
    CLA nın cv değeri 0.25 iken A3Sedan 0.29 .
    CLA'nın 4630 mm'lik uzunluğuna A3 Sedan 4456 mm'lik uzunluğuyla CLAnın gerisinde kalıyor.
    CLAnın bagajı 470 Litre A3 Sedan'ın bagajı 425 litre.
    CLAnın max hızı 230km A3 Sedan'ın 217km.
    ve bu arada CLA A3Sedan dan daha yüksek bir araç
    A3sedan ın yakıt tüketimi CLA dan biraz düşük ve iç mekanı biraz daha ferah.

Ferah olmasına karşın CLA kadar sportif çizgilere sahip değil.

Dış görüntüsü ve teknik değerleri ile CLA A3 sedanı ezer geçer.

İç dış Sline i biraz zor ezer bence
    Mustafa Kemal Atatürk

Senior Member fnrlysf Üyenin Avatarı
    Dış görünüş ve teknik değerler ile kör kullanıcı dediğimiz ilgisiz sınıf gözünden bakarsak evet ezip geçer.Eğer sadece internetten bakıp araç sipariş veren birisiyse evet ezip geçer.Ancak gidip showroomda o direksiyonlara oturduktan sonra kusura bakmayın ama biraz zor ezip geçer.
    [SIZE=3][FONT=Comic Sans MS] 06 RLR 44[/FONT][/SIZE]

Banned
    http://www.autocar.co.uk/car-review/mercedes-benz/cla

Dış kaynaklarıda biraz incelerseniz CLA ile A4 ve 3 ü yabancı kaynaklarında rakip olarak değerlendirdiğini görebilirsiniz.
    Ama benimde yazmadığım gibi hiç bir yerde aynı sınıftadır diye yazmıyor.

Size bir soru sormak istiyorum.
    Ben size diyorum ki CLA nın rakipleri Audi A4 ve Bmw 3 serisidir.
    Sizde diyorsunuz ki olamaz onlar aynı sınıfta değiller.
    Yani şunu mu demek istiyorsunuz. Sadece aynı sınıfta olan araçlar mı birbirine rakip olabilir ?

Lütfen beni eğitimini aldığım konularda boş konuşan birisi olarak görmeyin.
    Kimseye de yanlış bilgi vererek araba satmıyoruz.

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Alıntı Tugbay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    CLA A3 sedandan 72 mm daha geniş, arka iz mesafeside 21mm daha fazla.
    CLA nın cv değeri 0.25 iken A3Sedan 0.29 .
    CLA'nın 4630 mm'lik uzunluğuna A3 Sedan 4456 mm'lik uzunluğuyla CLAnın gerisinde kalıyor.
    CLAnın bagajı 470 Litre A3 Sedan'ın bagajı 425 litre.
    CLAnın max hızı 230km A3 Sedan'ın 217km.
    ve bu arada CLA A3Sedan dan daha yüksek bir araç
    A3sedan ın yakıt tüketimi CLA dan biraz düşük ve iç mekanı biraz daha ferah.

Ferah olmasına karşın CLA kadar sportif çizgilere sahip değil.

Dış görüntüsü ve teknik değerleri ile CLA A3 sedanı ezer geçer.
    Bir satış danışmanı olarak, günümüzde yakıt tüketiminin, iç mekan genişliğinin ve kalitesinin önemini bilmemeniz ve bunun tasarımdan daha önemsiz olduğunu söylemeniz şaşırttı beni. Dış görünüş birazcık göreceli. Ben kendi adıma konuşuyorum, a3 sedana 2-3 dokunuş yaparım o araca her baktığımda zevk alırım, CLA ya hiçbişey yapamam ama zaten fabrika yapmaya çalışmış elinden geleni. CLA belli açılarda çok güzel olsada özellikle arkadan tavanın görünmesi ve o oluşan kambur görüntü beni direk itiyor. Son olarak araç isterse 15 metre olsun, iç mekanda ben bunu görmedikten sonra, sadece gereksiz dış görünüş diye bakarım.
    Araba işi tamamen beklenti işidir, ben a3 sedan seçerim başkası cla yı seçer. Ben şahsen tasarım anlamında cla yı sevmiyorum. C serisini, E serisini vs. cidden beğeniyorum hatta A serisinide beğeniyorum ama CLA yı beğenmiyorum.
    Sanki çin malı geely nin ürettiği bir aracı sanayiye götürüp, universal honda lip i, far tuning den xenon, arkaya fiber difüzör, emil usta da egzoz yapmışsın gibi bir görüntü var. Zevk meselesi dediğim gibi, göze hitab ediyor mu? ediyor ama göze hitab eden şey tasarım değil, üzerindeki ıvır zıvırlar. Zaten tasarıma baktığınızda sanki aracın sırtına fil oturmuş da o kambur görüntüyü öyle vermişler gibi, sanki fabrikacaki makinaların ayarı bozulmuş gibi. He A3 sedanda öyle ahım şahım bi araba değil ama en azından daha dengeli ve sade. Ben görünce hoşuma gidiyor, özellikle S Line olanları.
    Ayrıca siz aracın rakibinin A3 sedan değil a4 ve 3 serisi olduğunu söylüyorsunuz ama a3 sedan ile karşılaştırmalarını atıyorsunuz.
    Aynı karşılaştırmaları, Audi a4 1.8t(yeni kasası gelecek olmasına rağmen şimdiki kasanın üstünlüğüde tartışılmaz.) ve BMW 320i ed(316i değil çünkü, aynı motor olmasına rağmen rakip olarak 170 hp lik hali gösteriliyor, 5 ve E serisindede bu motorlar birbirine rakip.) ile yaparsanız bence daha doğru olur.
    Saygılar.
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content