Senior Member Mythical Üyenin Avatarı
    Araç gerçekten mükemmel olmuş. İnş bana da bi s3 nasip olur yakın zamanda sizinki gibi kırmızı veya siyah istiyorum.en az 1 sene stock olarak bineceğim .Sonraki oynamalarda kesinlikle sizden yardım isteyeceğim.

Junior Member
    maşallah cok guzel olmuş bulamadım 3 aydır bı tane kırmızı s3 ne kadar az varmış bu arabalardan pıyasada bende yenı 2008 aldım beyaz bişeyler yapıcam yardımlarınızı beklerım

Senior Member tifozi Üyenin Avatarı
    Araç gerçekten çok güzel olmuş, kazasız belasız binin.

Spacer konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Görsel olarak araçlara çok şey katıyor ama mekanik olarak beni düşündürüyor.

Aracın lastiklerini spacer boyutuna göre, örneğin 1-2 cm dışarı almanın sakıncaları olmaz mı? Bizimkiler gibi quattro'lar dışında önden çekişli araçlar için, özellikle ön kısımda kullanılan spacerlar buradaki aksam açısından, aracın dengesi açısından vs. ne kadar sağlıklı?

En basitinden aracın izi, virajda bastığı vs. yer değişiyor.. mekaniğe binen yükün ağırlık merkezi değişiyor..

Bunun gibi konular göz ardı edilebilir mi diye düşünüyorum...

Sadece arkalara mı spacer yapılsa diyorum sonunda
    004

Alıntı tifozi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araç gerçekten çok güzel olmuş, kazasız belasız binin.

Spacer konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Görsel olarak araçlara çok şey katıyor ama mekanik olarak beni düşündürüyor.

Aracın lastiklerini spacer boyutuna göre, örneğin 1-2 cm dışarı almanın sakıncaları olmaz mı? Bizimkiler gibi quattro'lar dışında önden çekişli araçlar için, özellikle ön kısımda kullanılan spacerlar buradaki aksam açısından, aracın dengesi açısından vs. ne kadar sağlıklı?

En basitinden aracın izi, virajda bastığı vs. yer değişiyor.. mekaniğe binen yükün ağırlık merkezi değişiyor..

Bunun gibi konular göz ardı edilebilir mi diye düşünüyorum...

Sadece arkalara mı spacer yapılsa diyorum sonunda
    Öncelikle teşekkürler.

Spacer konusunda size kesinlikle katılıyorum. Ancak mantıken arabanın iz açıklığının genişlemesinin arabanın dinamiği açısından birçok artısı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca spacer sonrası arabaya 4 teker rot, yani toe-in, toe-out ayarları yapılıyor. Mekaniğe binen yük konusunda haklısınız. Kuvvet kolu arttıkça bazı noktalara binen yük kesinlikle artıcaktır ama bunun çok önemli bir yıpratıcı etkisi olduğunu düşünmüyorum. Zaten kuvveti büyük oranda janttın teker göbeğine oturduğu yerdeki lip diye tabir edilen çıkıntı taşıyor ve kaliteli spacerlarda bu lip'e oturuyor ve jantta aynı şekilde spacera oturuyor. Kısaca bijonlara fazladan bir yük binmesi, kesme tarzı bir kuvvet oluşma ihtimali ortadan kalkıyor. Açıkcası ilk başta aceleden ve birazda pintilikten ebay den ucuz bir spacer almıştım ama baktım olmayacak H&R marka aldım ve aradaki farkı görünce içim rahat etti ve çok içime sindi. Ayrıca dediğiniz gibi mekanik oalrak aracın amörtisörlerine binen kuvvet artacaktır ancak bende zaten coilover olduğu için bu konuda bir sıkıntım yok

Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta lastiğin janta sürtmesine izin vermeycek boyutta bir seçim yapabilmek.

Bu konu hakkında güzel bir yazı buldum. Buyrun linki;

İlk post oldukça güzel açıklamalar içermekte. Mesela Avrupa'da arabaların birçoğunun zincir taktığınızda zincirin çamurluğa zarar vermemesi açısında lastiklerin olabildiğinden içeride konumlandığı gibi bilgilendirmeler yapılmış.

http://forums.bimmerforums.com/forum...-Wheel-Spacers

Senior Member tifozi Üyenin Avatarı
    Alıntı alicancalis Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öncelikle teşekkürler.

...............

Bu konu hakkında güzel bir yazı buldum. Buyrun linki;

İlk post oldukça güzel açıklamalar içermekte. Mesela Avrupa'da arabaların birçoğunun zincir taktığınızda zincirin çamurluğa zarar vermemesi açısında lastiklerin olabildiğinden içeride konumlandığı gibi bilgilendirmeler yapılmış.

http://forums.bimmerforums.com/forum...-Wheel-Spacers
    İş yerinde blokladı sayfayı, daha sonra okurum. Ama yazının başlığı çok iddaalıymış baya ümit verdi

H&R'ı araştırdım biraz, başka forumlarda da baya övüyorlar.. Coilover olması ayar yapma şansı vermesi açısından çok faydalıdır diye düşünüyorum bu konuda. Ama bu kadar profesyonel yaklaşacak bütçem olmayacak bu işe
    004

Yeni parçalarım takıldı.Greedy multi gauge. Ana sensör boost göstergesi.Diğer sensörlerden egt ve yağ sıcaklığını aldım. Ayrıca akü voltunuda gösteriyor. Gerçekten güzel ve çok kaliteli bir ürün. Aydınlatması 7 farklı renkte ayarlanabiliyor. Peak basınç kaydı ve ayarlanabilir uyarı limitleri var. Benim araba için beyaz veya kırmızı çok uygun ama orta konsol kırmızı ağırlıklı olduğu için şimdilik kırmızı yaptım. Tavsiye edilir. Senelerdir defi'lere bakıp imrendim ama arabada bence onları koyucak çok uygun bir yer olmadığı için hep elim gidip sonra vazgeçiyordum. Bu ürün çok güzel oldu kanısındayım.

Senior Member Lsv66 Üyenin Avatarı
    Gördüğüm en güzel yere koyan kişisiniz valla
    Güzel durmuş
    Güle güle kullanın

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Yaratici olmus

• Trafik Hayattir !!!
    • ATAM İZİNDEYİZ !!!

Alıntı Lsv66 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gördüğüm en güzel yere koyan kişisiniz valla
    Güzel durmuş
    Güle güle kullanın