O zaman en iyisi uzak durmak. Başka firmalara yönlenmeli.

Araçlarının arkasında duran firmalara

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Arkadaslar q5 teslim alindi, parcayi ve isciligi tamamen karsiladilar.. Demekki neymis, iscilige karsi cikinca odenmiyormus..
    Paranizi yok yere kaptirmayin arkadaslar
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Annemin aracında yuzde 20 sini ödedik toplam bedelin
    Eski kullanıcı adı: uussff

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Bizim a1 de camin icindeki kaucuk malzeme katlandi ve cam acilip kapanirken ses yapiyor. Dogus otoya gittigimde cam filminden kaynaklanmis cam filmi yaparken biraz bukulmustur sonra zamanla bu hale gelmistir dedi ve faturasini cam filmi yapan yere gonderebilirsiniz dediler. Cam filmindenmi kaynaklanmistir sizce? Ziebart da yaptirdim cam sokulmeden film yapildi ve film yaptirdiktan 3-4 hafta sonra bu sikinti oldu ustune gitmelimiyim sizce garantiden degismesi icin?

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bizim a1 de camin icindeki kaucuk malzeme katlandi ve cam acilip kapanirken ses yapiyor. Dogus otoya gittigimde cam filminden kaynaklanmis cam filmi yaparken biraz bukulmustur sonra zamanla bu hale gelmistir dedi ve faturasini cam filmi yapan yere gonderebilirsiniz dediler. Cam filmindenmi kaynaklanmistir sizce? Ziebart da yaptirdim cam sokulmeden film yapildi ve film yaptirdiktan 3-4 hafta sonra bu sikinti oldu ustune gitmelimiyim sizce garantiden degismesi icin?

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
    Problemin çözümü için ziebartta gitmeniz daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    Eski kullanıcı adı: uussff

Alıntı uussff Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Problemin çözümü için ziebartta gitmeniz daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    Haklısınız aslında ya hemen bozulmamalı diye düşündüm ama zorlamışlardır muhtemelen.
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243

Senior Member
    VW: Yatırım yaparım ama Doğuş’un anahtarını alırım

Volkswagen yönetimi ile Bakan Çağlayan’ın yatırım zirvesi için geri sayım başladı. Almanlar, Türkiye’de yatırıma sıcak bakıyor. Ancak Doğuş’tan markalarının distribütörlüğünü istiyor.

Türkiye’yi radarına alan Volkswagen (VW), Mayıs sonu Haziran ayı başında Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan ile ‘yatırım zirvesi’ için buluşacak. VW’nin Yatırımlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cristian Klinger, ülkemize gelerek yatırımla ilgili yaptıkları çalışmayı Çağlayan’la paylaşacak.

Bu önemli ziyaret öncesinde yatırıma ‘yeşil ışık’ yakan VW’nin Doğuş Otomotiv tarafına şart koştuğunu öğrendik. Otomotiv kulislerinde, VW CEO’su Martin Winterkorn’un hükümetin ısrarlı yatırım davetine sıcak baktığı konuşuluyor. Ancak yeni hafif ticari araç üretimi için Türkiye ile Polonya arasında karar aşamasına gelen VW’nin 1994’ten bu yana distribütörlüğünü yapan Doğuş’tan kendi markalarını istediği belirtiliyor.

VW, Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’ten Türkiye’de 1 numaraya yükselen kendi markaları VW ile Audi, Porsche, Seat, Skoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti’nin distribütörlüğünü talep ediyor. Böylece VW, Doğuş’un elindeki yüzde 65.5’lik (yüzde 34.5’i Borsa İstanbul’da işlem görüyor-Toplam piyasa değeri yaklaşık 3 milyar TL) Doğuş Otomotiv hissesini alarak, markalarının Türkiye’deki operasyonlarını üstlenmiş olacak.

Doğuş'tan alınırsa, mükemmel olabilir. Herkes nefret ediyor bu Doğuş denen kazıkçı, müşteriye önem vermeyen, sadece paraya tapan distribütörden.

Alsada kurtulsak. Direk vw bünyesinde çalışan adamlarla ve kendi denetledikleri personelle çalışırsak hem araçlarımızın ömrü uzar hem daha güzel işçilik uygulanır hemde sıkıntılarımızda çözüme daha rahat ulaşırız. Kısacası vag grup 2 kat değer kazanır benim gözümde.

Member lawyer Üyenin Avatarı
    Alıntı fatihküce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Selamlar,
    Yazdıklarımı her Audi sahibi yada sahip olmayı düşünenin okumasını isterdim.Elimden geldiğince çok insana ulaşmaya çalışacağım. 2011 Şubat ayında Doğuş Oto çıkışlı A5 2.0 Quattro Coupe aracıma kavuştum, araç neredeyse ful donanımlıdır, plakası 34 TU 4029'dur.Araç sırasıyla 28.06.2011 - 16.07.2011 - 25.12.2012 - 14.02.2013 tarihlerinde motorda şiddetli sarsıntı silkeleme ve gazdan kesme şikayetleri ile çekiciyle Doğuş Oto Kartal servisine çekilmiştir.Garanti süresi içerisinde meydana gelen bu arıza kaza tehlikesi atlatmama da neden olmuştur! Doğuş Oto Kartal ilk 3 arıza tespiti olarak 3. silindir ateşleme ve bobini gösterirken 4. arıza tespit raporuna da 4. silindiri sorunlu göstermiştir. Araç yoruma açık olmayacak şekilde "ayıplı ürün" olmasına , 4. kez aynı sorunla servise çekilmesine rağmen Doğuş Oto tarafından sorunlu olarak görülmemektedir.Garanti süresi dahilinde aynı arıza ile karşılaşılması durumunda tüketici hakları bizlere yani tüketiciye ürünün yenisini yada yenisinin bedelini talep etme hakkını vermiştir! Doğuş Oto pişkinlikle bu talebimi reddetmiştir.Hakkımı hukuk yoluyla aramak için gerekli çalışmayı yapıyorum, tüketici mahkemesinde davamı açacağım.Audi'den aldığım araç malesef sorunlu malesef bozuk çıkmış bunu 4 kez aynı sıkıntıyla beni yolda bırakarak göstermiştir.Ancak Doğuş Oto temsil ettiği markanın ve sattığı ürünün asla arkasında durmamış aksine umursamaz tavrıyla hakkımı bir nevi gasp etmiştir. İsteyenlere daha detaylı bilgi vermeyi isterim. benzeri durumlarda hakkınızı sonuna kadar aramanızı öneriyorum.Mahkeme süreci uzun sürecek diye hukuki haklarınızı aramaktan caymayın. Doğuş Oto tüketiciyi hiçe sayan bu tavrını tüketicinin haklarını aramaktan kaçınması sonucu alışkanlık haline getirmektedir...Süreç hakkında buradan bilgi vermeye devam edeceğim, saygılar
    Bir yıl içinde, FARKLI ZAMANLARDA 2 den fazla AYNI arıza veya bir sene içinde FARKLI 4 arıza olduğu takdirde ya malın aynısı ile değişimini, yada malın bedelini isteme hakkınız doğar..