Gel de araba al bu kadar şeyden sonra

Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Alıntı fatihküce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İlk duruşma Eylül ayında...
    Öncelikle geçmiş olsun umarım duruşma sizin için olumlu geçer ki öyle olması gerektiği çok net belli.

Alıntı emrebozkurt800 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar,

Bir göz atmanızı isterim. Doğuş artık çok ileri gitti

http://forum.donanimhaber.com/m_68413227/tm.htm

Saygılar
    Forumu okudum ve araç sahibi arkadaşa çok üzüldüm

Aynı sıkıntı eşimin aracın da meydana gelmişti. Araç arıza lambasını yakıyor servis hiç bir şey yok her şey normal pis yakıttan olur deyip arıza lambasını söndürüp aracı geri veriyordu. Bu olay 3. defa olunca servis müdürüyle görüştüm (Doğuşun filo müşterisi olduğumuz ve araç sayımızdan dolayı servis müdürüne ulaşabiliyoruz yoksa kendisini bulmak büyük marifet).

Servis müdürünün talimatı sonucu araç detaylı incelenmeye alındı ve enjektör arızası olduğu tespit edildi (yaklaşık 1 hafta sürdü bu inceleme). Enjektörün tamir edilmesi için onay istediler ben de kesinlikle tamir istemiyorum değiştirilmesini istediğimi söyledim. Almanya ya ile görüşmeleri gerektiğini söyleyip 5-6 gün sonra dönüş yaptılar. Değişim için onay aldıklarını ama yalnızca arızalı olan kısma düşen bedeli garantiden diğer kalan kısmı ise bnm ödemem gerektiği söylediler.

Daha önce başka markalar da bir kaç kez bu tarz olaylar yaşadığımı hepsinde de komple değişim olduğunu, adet bazlı veya parça bazlı garanti olmayacağı söyleyerek ret ettim. 3-4 gün sonra komple sinin garantiden değişeceği ve çıkan işçilik bedelinin hesaplanıp hbr verileceğini söylediler. Garantiden yapılan aracın işçiliğimi olur diye tartışmaya başladık ama sonuç pek değişmedi işçiliğin bir kısmını yine fatura ettiler .

En nihayetinde biz aracı neredeyse 1 ay sonra teslim aldık. 2,5-3 ay sonra arıza lambası tekrar yanıp 2-3 gün sonra sönmüş eşim olayı anlatınca tekrar aradım araca bakmaları gerektiğini söyleyip aracı evden teslim aldılar. Ertesi gün kesinlikle bir arıza kaydı olmadığını eşimin yanlış görmüş olabileceğini söylediler ben de sinirden bağırıp teli kapattım ve araç 3 gün önce tekrar arızalandı şuan serviste incelemeye aldılar tahminim geçen ki gibi 1 ay sonra verirler.

NOT: MERCEDES'e helal olsun harman kardon un demo cd'sini kırdım yenisi istedim İstanbul!daki genel müd.lük dahil tam 4 kişi aradı konuyla ilgili ki olayın garantiyle arabayla hiç bir alakası yok ve ücret talebin de bile bulunmadılar. Doğuş da ise servis müdürüne ulaşabilmek için bile adam lazım.
    Son düzenleyen melih, 10-Mayıs-2013 saat 16:21.
    e350 cdi blueefficiency coupe

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Dogus artik bu isin civkini cikardi , yasadikca ve yazilanlari okudukca tiksiniyorum..
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Demek ki artık Doğuş Grubundan uzak durmak gerekiyor.

Ne yapalım biz de başka markaya yöneleceğiz. Bile bile lades demenin anlamı yok.

Bu kadar eski filo müşterilerine bile bunu yapıyorsa pes artık. Şahenk gitsin et lokantası satın alsın bu işi de bıraksın

Member ertunc93 Üyenin Avatarı
    Baştan sona tüm konuyu okudum araça sahibine büyük geçmiş olsun.Sıfır bir aracın böyle sorunlar çıkartmasından tutun bu sorunların çözülememesi ve kurumun iyi niyetli müşterilerini mağdur etmesi terbiyesizlikten de öte bir şey bunun başka adı var.İkinci linkteki vw tiguan olayı da 'cinayet sebebi' resmen.
    Son düzenleyen ertunc93, 10-Mayıs-2013 saat 19:11.

Senior Member thekel82 Üyenin Avatarı
    Cok alakasi yok ama bugünkü haber turk ankara ekinden bir haber.
    Umarim herkes bu kadar sansli olurda araci iade edebilir.

Sended by Tapatalk from GT-N7100
    Eklenen Resimler

Alıntı thekel82 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

İade edebilen bu kişinin dava numarası bulunabilirse, herkez örnek dava diye kendi davasına ekleyebilir. Şansınız büyük bir oranda artar.

Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Alıntı thekel82 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

-Buda ayrı sıkıntı dava açılalı 5 sene olmuş daha yeni çözülmüş bu süre zarfındaki adamın mağduriyeti ne olacak ?
    -Araç bedelini bugün ki karşılığından mı alacak yoksa ozmn ödediği mevlayı mı ? Bu para olayı da ayrı bir dert.

Burada daha önce paylaşmıştım arkadaşım 2012 de sıfır range sport aldı araç 1 ay içerisinde 3 kere motor arızasından servise gitti 4. gidişinde motor kendini komple kitlemiş. Borusan aracın önce komple motorunu değiştirmeyi teklif etti arkadaşım araç ayıplı mal kabul etmiyorum deyince mahkeme süreci başladı. Borusan'ın aracı ayıplı olarak kabul etmesine rağmen yeni gelecek aynı donanımda ki araçla arasındaki fiyat farkından dolayı mahkeme 1,5 sene sürdü.
    Bizimkiler fiyat farkı ödemeyiz, borusan ise tamam aracı değiştireceğim ama araca zam geldi aradaki farkı istiyorum diye gidip geliyorlardı.
    Mahkeme tam 1,5 sene sonra para yerine yeni araç verilmesine karar verebildi.
    e350 cdi blueefficiency coupe

çok uzun süreçler. Türkiye her yönden sıkıntı

Member
    Alıntı emrebozkurt800 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    çok uzun süreçler. Türkiye her yönden sıkıntı

Arkadaşlar Doğuş Oto'nun bu denli vurdumduymaz ve kural tanımaz olmasının nedeni yaşanan hukuki sürecin uzun sürmesi ve tüketicinin bunu göze alamamasından kaynaklanıyor.Bir şekilde tüketiciyi bezdirmeye yönelik şirket politikası benimsemişler.

Tüketici hakkını aramaya devam etmediği sürece Doğuş ve benzeri şirketler bu tavırlarını sürdürmeye devam edecekler...

Benim aracımın davasında ilk duruşma eylül ayında...Ve Doğuş Otomotiv mahkemeden davanın reddini talep ediyor Gerekçelerini okuduğumda gözlerime inanamadım...

Alıntı ertunc93 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Baştan sona tüm konuyu okudum araça sahibine büyük geçmiş olsun.Sıfır bir aracın böyle sorunlar çıkartmasından tutun bu sorunların çözülememesi ve kurumun iyi niyetli müşterilerini mağdur etmesi terbiyesizlikten de öte bir şey bunun başka adı var.İkinci linkteki vw tiguan olayı da 'cinayet sebebi' resmen.

Çok teşekkürler...Doğuş Oto dendiğinde aklıma gelen sıfatları burada paylaşmak istemiyorum

Doğuş Oto'dan aldığınız araçta sorun çıkacak diye bir kural yok ancak sorun çıktığında kesinlikle canınızı sıkacaklarını söyleyebilirim.Aracı satıp paranızı alana kadar gayet "şirin" gözüken Doğuş Oto, sattıkları araçlarda çıkan sorunların arkasında durmamak için şekilden şekle girip, kırk takla atmaktan hiç çekinmiyor