Member
    Üzerine basarak söylüyorum; eğer Audi almayı düşünüyorsanız kesinlikle gidip Doğuş Oto'dan almayın temiz 2. el araç alın hem cebinize hem aklınıza zararı olmasın!

Junior Member dietpepsi Üyenin Avatarı
    aynı problemlı araba başbakanın yegenının eşının fln olsaydı nasıl hareket ederlerdı acaba???????????????????
    hem yenısını verırler yanındada yapmadıkları yalakalık dılemedıklerı ozur kalmazdı.

Member
    Alıntı dietpepsi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    aynı problemlı araba başbakanın yegenının eşının fln olsaydı nasıl hareket ederlerdı acaba???????????????????
    hem yenısını verırler yanındada yapmadıkları yalakalık dılemedıklerı ozur kalmazdı.
    Oda ayrı bi tarafı tabi...Ama inanın birinin birşeyi olmak zorunda kalınmamalı, halleri tavırlarıyla tüketiciyi aptal yerine koyuyorlar. Aracımın arızası ile ilgili rapor istedim Doğuş Oto Kartal'dan ve bunu ihtarname yoluyla kendilerine ilettim.İhtarnameye cevap verilmedi bu kadar pişkinler gerisini siz düşünün

Junior Member dietpepsi Üyenin Avatarı
    tabiiki birinin tanıdıgı olunmmamı ama burası hala Turkıye
    Daha bu standarta ulaşmak ıcın yıllara ıhtıyacımız var
    avrupa standartları hızla uygulanmadan yargı sistemimiz hızlanmadan olmaz
    benım 2006 dan berı suren davam var baska bır konuyla ılgılı avukat seneye bıter ınsallah dıyor

Senior Member kgn1 Üyenin Avatarı
    Alıntı fatihküce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Oda ayrı bi tarafı tabi...Ama inanın birinin birşeyi olmak zorunda kalınmamalı, halleri tavırlarıyla tüketiciyi aptal yerine koyuyorlar. Aracımın arızası ile ilgili rapor istedim Doğuş Oto Kartal'dan ve bunu ihtarname yoluyla kendilerine ilettim.İhtarnameye cevap verilmedi bu kadar pişkinler gerisini siz düşünün
    bu ara doğuş oto pek çok ihtarnameyle uğraşıyor anlaşılan ben de a3 aracımdaki ayıpdan dolayı aldığım bilirkişi raporunu doğuş otoya yaklaşık 3 hafta önce ihtar çektim. Ve bana da cevap vermediler.

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Selamlar,
    Yazdıklarımı her Audi sahibi yada sahip olmayı düşünenin okumasını isterdim.Elimden geldiğince çok insana ulaşmaya çalışacağım. 2011 Şubat ayında Doğuş Oto çıkışlı A5 2.0 Quattro Coupe aracıma kavuştum, araç neredeyse ful donanımlıdır, plakası 34 TU 4029'dur.Araç sırasıyla 28.06.2011 - 16.07.2011 - 25.12.2012 - 14.02.2013 tarihlerinde motorda şiddetli sarsıntı silkeleme ve gazdan kesme şikayetleri ile çekiciyle Doğuş Oto Kartal servisine çekilmiştir.Garanti süresi içerisinde meydana gelen bu arıza kaza tehlikesi atlatmama da neden olmuştur! Doğuş Oto Kartal ilk 3 arıza tespiti olarak 3. silindir ateşleme ve bobini gösterirken 4. arıza tespit raporuna da 4. silindiri sorunlu göstermiştir. Araç yoruma açık olmayacak şekilde "ayıplı ürün" olmasına , 4. kez aynı sorunla servise çekilmesine rağmen Doğuş Oto tarafından sorunlu olarak görülmemektedir.Garanti süresi dahilinde aynı arıza ile karşılaşılması durumunda tüketici hakları bizlere yani tüketiciye ürünün yenisini yada yenisinin bedelini talep etme hakkını vermiştir! Doğuş Oto pişkinlikle bu talebimi reddetmiştir.Hakkımı hukuk yoluyla aramak için gerekli çalışmayı yapıyorum, tüketici mahkemesinde davamı açacağım.Audi'den aldığım araç malesef sorunlu malesef bozuk çıkmış bunu 4 kez aynı sıkıntıyla beni yolda bırakarak göstermiştir.Ancak Doğuş Oto temsil ettiği markanın ve sattığı ürünün asla arkasında durmamış aksine umursamaz tavrıyla hakkımı bir nevi gasp etmiştir. İsteyenlere daha detaylı bilgi vermeyi isterim. benzeri durumlarda hakkınızı sonuna kadar aramanızı öneriyorum.Mahkeme süreci uzun sürecek diye hukuki haklarınızı aramaktan caymayın. Doğuş Oto tüketiciyi hiçe sayan bu tavrını tüketicinin haklarını aramaktan kaçınması sonucu alışkanlık haline getirmektedir...Süreç hakkında buradan bilgi vermeye devam edeceğim, saygılar
    Öncelikle geçmiş olsun. Ayni olayi ve muameleyi doğuştan kız arkadaşıma aldığımız seat marka araçla yaşadık. Kavga, gürültü, o pişkin tavirlar herşeyiyle beraber ilgilendik.

Özel durumlardan dolayi bizim malesef mahkemeye verip, o süreci yasayamazdık.

İlk serviste, bujiler, ikincide ateşleme Transformatörü, artik üçüncü de ispanya ecu yazilimini degistirdi olay çözüldü ama yaşadığımız kötü tecrübeler aklımızda, geçen yazın 20 günü Doğuş ta geçti.

Hayatta, dogusla bir alışveriş yapmayı aklımın ucundan dahi gecirmem. Bu olayı da sadece audi ye mal etmek yanlış, Doğuş ta satilan her marka araçta ayni riskler sizi bekliyor.

Umarim istediginiz sonuca ulasirsiniz.
    Eski kullanıcı adı: uussff

Member
    www.audiyoldakaldi.com

Doğuş Oto ve Audi tarafından mağdur olanların ve konu hakkında bilgi alıp, yorum yapmak isteyenlerin ziyaret etmesini rica ediyorum...

Member
    Sizlerden ricam bu olayı ve www.audiyoldakaldi.com adresini duyurmama yardımcı olmanız. Tüketici hakkını aramadığı sürece böyle şirketler tarafından mağdur olmaya mahkum oluyor...

Member
    Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,

Tahminen servis kayıtlarına farklı teknik açıklamalarla yansıtmışlardır.

Bir keresinde benzer bir durum oldu, teknik servis temsilcisi şekilden şekle girdi, imzalı kayıt vermedi, getirdiği kayıtları çöpe attı, vs.

Bende dalga mı geçiyorsunuz diye tartışma çıkarınca, o zamanki Doğuş Oto Audi Servisler müdürü Gündoğan beyle görüşmüştüm ve belgeleri almıştım.

İsmi konusunda emin değilim, belki hala aynı pozisyonda da olmayabilir.

Doğruyu söylemek gerekirse, tahminen başarısız olacaksınız. Davayı kazansanız bile, itiraz ederek, vs. işi yokuşa sürüyorlar.

Hatta ve hatta 2 tane bilirkişi, araç kusurlu demesine rağmen, Doğuş Oto 'yu haklı bulan "şerefli" hakimlerimiz var.

Türkiye 'de yargıya güvenen hata eder zaten Facebook sayfamızda ve sosyal medyada paylaşarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Web sitemi Facebook sayfasında paylaşırsanız sevinirim

audiyoldakaldi.com

Senior Member thekel82 Üyenin Avatarı
    Sizlerden ricam bu olayı ve www.audiyoldakaldi.com adresini duyurmama yardımcı olmanız. Tüketici hakkını aramadığı sürece böyle şirketler tarafından mağdur olmaya mahkum oluyor...
    ben kendimce facebook sayfamda paylastim.