Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Foruma hosgeldiniz ama pek iyi bir konu ile katilmadiniz sanirim aramiza, yasadiklariniz gercekten uzucu ve bu konuda sizin gibi bircok insan var Dogustan magdur olan,gecmis olsun umarim davaniz lehinize sonuclanir ve ya yeni urun yada ucret iadesi hakkinizi kazanirsiniz Allah yardimciniz olsun.

Belki ayni kategoride degil ama kusurlu urun konusunda gecenlerde baska bir grupta gurbetci bir arkadasimiz Almanya Frankfurtta, kullandigi Iphone5 telefonu 3 sefer ayni arizayi verince urunu aldigi Apple store garanti kapsaminda kusurlu urunu yenisiyle degistirmis.

Almanyada kanunen bir urun 3 sefer ayni sorunla servise yada tamire gidiyorsa ve tamir sonrasi duzelmiyorsa urunun saticisi bu kusurlu urunu yenisiyle degistirmek yada ucret iadesi yapmak zorunda.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Junior Member
    Alıntı fatihküce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hoşbulduk ve çok teşekkürler...umuyorum sizin başınıza böyle bir olay gelmez ancak gelirse hakkınızı kesinlikle sonuna kadar caymadan arayın derim...

İşin aslı şans faktörünü ortadan kaldırmak için garanti kapsamında araç satın alıyoruz ama gelin görün ki bu garanti güvencesinin arkasında durmayan kurumlar olduğunda işin tadı kaçıyor...Almanya'ya mailimizi yazdık cevap bekliyoruz
    Almanyaya yazdığınız mail adresini bana da yazar mısınız?
    Yeni aldığım A3 ümde rüzgar sesi problemimle ilgili defalarca servise başvuruda bulundum çözüm sunulamadı, herkes ilgilenmiş gibi yaptı, normal diyerek sırtımı sıvazlayıp yolladılar, Almanyaya detaylı bildireceğim.
    Hangi dilde yazdınız? İnglizce yazmayı düşünüyorum, adresi verirseniz ben de şikayetimi bildireceğim.
    Saygılar

Member
    Alıntı KeRo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İnşallah çözersiniz sorunu Allah yardımcınız olsun gerçekten can sıkıcı bi durum 0 araba alıp üstüne devamlı arıza yapması insanı arabalardan soğutur.
    Teşekkürler, sorunun çözüm yolu artık yargıya kaldı.Umuyorum hakkımı alacağım.Araçtan tamamen soğumakla beraber gerçekten sürüş esnasında can güvenliğinden de emin olamamak olayı iyice tatsızlaştırıyor.Zaten aracı Doğuş Oto Kartal'da bıraktım tamirine henüz onay vermedim.

Alıntı Trooper Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Fatih bey öncelikle forumumuza hoş geldiniz, çok talihsiz bir olay yaşamışsınız. Tüketici haklarına göre garanti sürecinde kusurlu mal olması nedeniyle bir parçada arıza meydana gelir ve bu parçanın değişiminden sonra aynı parça tekrar arıza çıkarırsa, aldığınız ürünün yenisini isteme hakkınız oluyor, kesinlikle her türlü hukuki işleme başvurun yaptıkları terbiyesizlik yanlarına kalmasın. Hatalı mal üretilebilir doğal bir şey ama insanları aptal yerine koyup üstüne bir de pişkinlik yapmak hiç hoş değil.
    Hoşbulduk, teşekkür ediyorum.Aynen dediğiniz gibi tüketici hakları tüketiciye ürünün yenisini yada yeni ürün bedelini talep etme hakkını veriyor.Üstelik benim aracımda garanti süresi dahilinde aynı arıza 4 kez tekrarlandı.Dediğiniz gibi hatalı mallar üretiliyor, düşük bir yüzdeyle dahi olsa...Ve o hatalı mallardan biri malesef bana denk geldi ancak Doğuş Oto değil bunu kabul etmek sergiledikleri tavırla resmen tüketicisini aptal yerine koyuyor

Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,

Tahminen servis kayıtlarına farklı teknik açıklamalarla yansıtmışlardır.

Bir keresinde benzer bir durum oldu, teknik servis temsilcisi şekilden şekle girdi, imzalı kayıt vermedi, getirdiği kayıtları çöpe attı, vs.

Bende dalga mı geçiyorsunuz diye tartışma çıkarınca, o zamanki Doğuş Oto Audi Servisler müdürü Gündoğan beyle görüşmüştüm ve belgeleri almıştım.

İsmi konusunda emin değilim, belki hala aynı pozisyonda da olmayabilir.

Doğruyu söylemek gerekirse, tahminen başarısız olacaksınız. Davayı kazansanız bile, itiraz ederek, vs. işi yokuşa sürüyorlar.

Hatta ve hatta 2 tane bilirkişi, araç kusurlu demesine rağmen, Doğuş Oto 'yu haklı bulan "şerefli" hakimlerimiz var.

Türkiye 'de yargıya güvenen hata eder zaten Facebook sayfamızda ve sosyal medyada paylaşarak size yardımcı olmaya çalışacağım.
    Merhabalar,
    Servis kayıtlarımda ilk 3 arızada açık net şekilde 3. silindir bobin sorunu yazılmış durumda. Sadece 4. arıza kaydında arızalı silindir olarak 4. silindiri gösterdiler Resmen dalga geçer gibi...Koskoca Doğuş Oto dediğimiz kuruluş o kadar küçültebiliyor kendini.Zaten buda nasıl bu kadar büyüdüklerine dair fikir veriyor...Tüketicinin hakkını zerre kadar umursamadıkları gibi afedersiniz her türlü çamurluğu yapacaklarından adım gibi eminim.Aracım zaten binlerce lira değer kaybına uğradı, inanın kaybedecek fazla bir şeyim kalmadı. Hakkımı sonuna kadar aramaya çalışacağım. Konuyu duyurabildiğim kadar çok insana duyurmak istiyorum.Facebook sayfanızda bunu paylaşırsanız gerçekten sevinirim.
    Saygılar

Alıntı cnrozdn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Geçmiş olsun bende de 2011 A4 1.8 Tfsi var ve tam tarif ettiğiniz gibi aynı sorunu bende geçtiğimiz kurban bayramında yaşadım. Öncelikle bujilerden ya da silindir ateşlemesinden dediler fakat bujiler değişmesine ragmen araç sarsılmaya ve motor arıza ışığı yanıp sönmeye devam etti. Lakin hızı düşürünce veya gazdan ayağınızı çekince araç normale dönüyordu.

Tekrar servise götürdüğümde silindir kapakları açılarak yanımda silindirlere kamera yardımı ile bakıldı ve bende şahit oldum ki silindirlerin üstü ay yüzeyi gibi krater halindeydi. Bunun nedeninin aldığım benzinden olabiliceğini söylediler (aracı aldığım günden beri 97 oktan kullanıyorum) ama ben pek imkan vermedim. Sonuç olarak 9000 lira masraf çıkardılar üstelik motor garantimde bitmişti ancak aracımı sürekli doğuş yetkili servisine götürdüğüm için "iyi niyet garantisi" kapsamına aldılar ve 1000 liraya aracımı tamir ettiler.

Açıkcası böyle bi indirimden sonra pek bu işin peşinede düşmedim.
    Muhtemelen sorun farklı...Benim aracımda rölantide dahi şiddetli sarsıntı, seyir halinde gazdan kesme mevcut.Açıkçası ben "iyi niyet garantisi"ni verme amaçlarınında farklı olduğunu düşünüyorum.İnanın zerre kadar güvenim yok Doğuş Oto'ya...

Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Foruma hosgeldiniz ama pek iyi bir konu ile katilmadiniz sanirim aramiza, yasadiklariniz gercekten uzucu ve bu konuda sizin gibi bircok insan var Dogustan magdur olan,gecmis olsun umarim davaniz lehinize sonuclanir ve ya yeni urun yada ucret iadesi hakkinizi kazanirsiniz Allah yardimciniz olsun.

Belki ayni kategoride degil ama kusurlu urun konusunda gecenlerde baska bir grupta gurbetci bir arkadasimiz Almanya Frankfurtta, kullandigi Iphone5 telefonu 3 sefer ayni arizayi verince urunu aldigi Apple store garanti kapsaminda kusurlu urunu yenisiyle degistirmis.

Almanyada kanunen bir urun 3 sefer ayni sorunla servise yada tamire gidiyorsa ve tamir sonrasi duzelmiyorsa urunun saticisi bu kusurlu urunu yenisiyle degistirmek yada ucret iadesi yapmak zorunda.
    Çok teşekkürler. Tüketici için benzer haklar Türkiye'de de mevcut. Ancak malesef orada ki tüketiciye saygı burada mevcut değil.Mecburen konu hukuka yansıyor...

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Gecmis olsun, umarim gonlunuzce sonuclanir surec. Insani arabadan soguttuklari yetmiyor birde piskin piskin cevap vermelerini son zamanlarda cok sik goruyoruzMalesef satarken "kopruyu gecene kadar dayi..." muamelesine maruz kaliyoruz. Ben moskovada bile audi servisine gitmeyi biraktim.

Arkadasimin arkadasinin yaptigi birseyden bahsedeyim, kendisiyle tanismadik belki forumdandir. Yeni aldigi(belki 2010 da) A5 cabrio sunda belli bir zaman sonra cam-tente sorunu yasiyor, turkiyedekiler ayni sekilde yapamiyor ve arkadasi bezdiriyor. Almanya Audi ye attigi mailin ertesi gunu kapisina kadar gelip aldirmislar. Tabi sonucunu arkadasimda bilmedigi icin sonuc hakkinda yazamiyorum kusura bakmayin ama Almanya nin bu konuya el atacagini dusunuyorum, umit ediyorum.
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Senior Member votkaci Üyenin Avatarı
    borusan ın gözünü yiyim
    adamlar böle araçları direk iade alıyor

Member
    Alıntı pinkfloyd76 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Almanyaya yazdığınız mail adresini bana da yazar mısınız?
    Yeni aldığım A3 ümde rüzgar sesi problemimle ilgili defalarca servise başvuruda bulundum çözüm sunulamadı, herkes ilgilenmiş gibi yaptı, normal diyerek sırtımı sıvazlayıp yolladılar, Almanyaya detaylı bildireceğim.
    Hangi dilde yazdınız? İnglizce yazmayı düşünüyorum, adresi verirseniz ben de şikayetimi bildireceğim.
    Saygılar
    Bizim mail yolladığımız adres service@audi.de
    Mailimizi almanca yolladık, tahmin ediyorum ki ingilizce mailinizede cevap verirler...Umarım hallolur

Almanya elbet problemi çözecektir, ama aracı değiştirme kararı Doğuş Oto 'ya ait.

Problem çözülse bile siz "aracım değer kaybetti", "motoru değişmiş aracı napiyim" gibi düşüncelere dalacaksınız; bu noktada da Doğuş Oto "aracı tamir ettik, motoru tamamen yeniledik, daha ne istiyorsunuz?" tavrına bürünecek ve aracı değiştirmeyecek.

Bu kadar da terbiyesizler, zaten bir tane kazanan olsa diğer bütün davalara örnek olarak eklenecek. Ama bizde o kararı verecek düzgün hakim yok.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Audi alicaksaniz Dogus tan almayin ben bugune kadar 1 tane aldirtmadim aldirtmamda serefsizler.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Belki ilgilenenler veya ihtiyaci icin Audi Almanya kontakt bilgilerini ekleyelim.

Kontakt zu Audi
    AUDI AG
    Kundenbetreuung(Musteri hizmetleri)
    Deutschland

Postfach 10 04 57
    85045 Ingolstadt

Telefon
    0800 - Audi Service
    (0800 - 28 347 378 423)

Telefax
    0800 - Fax an Audi
    (0800 - 329 262 834)

Mail:kundenbetreuung@audi.de
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member thekel82 Üyenin Avatarı
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle

oncelikle arac konusunda basligi acan arkadasima cok gecmis olsun diyorum, umarim istedigi sekilde sonuclanir (acikcasi pek inanmasamda )

ingolstadt abimizin yazdigini okuyunca aklima 2005te kvk ile yasadigim sorun geldi paylasayim istedim.teknosadan aldigim sonyericsson p800 cep telefonu 3 kez bluetooth ile ilgili ariza cikarinca 4ncude degisim veya iade talep ettim tam 2 ay surundurduler.sonunda kizilay merkezlerinde guvenlik gorevlisiyle tartisip servis mudurunun yanina kadar kendimi zorla cikarttirip (zorla kelimesinden tam anlamiyla bir zorlamayi cikarabilirsiniz zira polisde cagrildi ancak mekani mudurle gorusene kadar terketmedim, ettiremedilerde) durumumu izah ettim. ayni dakika p800 uretimden kalktigi icin p900 temin ettiler ve degisimi onayladilar, hatta favor olarak +90$ ile istersem temin ettikleri p900u p990 ile degisebilecegimide ilettiler. (ki o donem p900 ile p990 arasindaki fiyat farki yaklasik 250$ - 300$'di.

bu adamlarla normal yollardan ugrasmak cok zor.alakasiz iki sektor tabi biri telekom digeri araba ama mantiklari ayni iste