Junior Member
    Maslak Doğuş tan yeni araç alacaklar dikkat...Araç satın alırken elbet dikkat ediyosunuzdur her konuda ancak siz siz olun maslak doğuştaki satış görevlisi S. E. hanımefendi den araç alıyorsanız extra dikkat edin.. Ondan daha da önemlisi sakın ve sakın Doğuş Maslak ta aracınızı aşağı otoparkta teslim almayın..Hele de sizi oyalıyor ve teslim saatini 5 ten sonraya bırakıyolarsa, aracı gündüz erken bir saatte ve açık havada almak istediğinizi söyleyin.. Teslim almadan önce günışığında aracınızı iyice inceleyin. 1 sene önce maslak doğuş tan araç aldım ve şimdi severek aldığım bu aracın kredisinin bitmesini bekliyorum satmak için.. Her yeri kurcalanmış, hatta kapı arası ( piano black renk ) kısmı çizik içinde olan aracı kakalamışlar bana.. ( aracı kendim yıkadım, ve pasta cilası gidince çizik kısımları çıktı ortaya ( ilk yıkamasında ) sorusu olan olursa özelden mail atın, cevaplarım..
    Son düzenleyen doguszede, 22-Eylül-2013 saat 22:17.

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Bunu daha once bir baslik altinda yazmamis miydiniz? Yaklasik 3-5 ay kadar once.. Gecmis olsun, yanlis anlamayin ama burda birdaha yazinca icime kurt dustu mesajinizla ilgili.

Edit: Anladim. Tekrar gecmis olsun. Bu durumda bir ingilizce bilene danisin olayin uzerinden epey zaman gecmis ama umarim birseyler yapilabilir.
    Son düzenleyen mrasafated, 22-Eylül-2013 saat 22:26.
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Junior Member
    kesinlikle kurt düşmesin.. bu mesajı tekrar yazmamın sebebi, olayı hala içime sindirememiş olmam.. ve aracımdan o denli soğumam.. olay birebir gerçektir.. bu adamlarla uğraşmayı bırakmayacağım. almanyaya kadar yazmıştım.. ordan aradılar ama ingilizce konuştukları için pek anlaşamadık.. yani almanyadadan bi sonuç çıkmadı..artık bi beklentim yok..ama mümkün olduğu kadar herkesi bilgilendireceğim.. benim düştüğüm duruma düşmesinler..
    Son düzenleyen doguszede, 22-Eylül-2013 saat 22:28.

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Doğuştan araba alıcaklara öneriler bi kere yanlış bi başlık olmuş. Bence tek bi öneri olabilir ALMAYIN. Gidin şenyıldızdan erelden alın yine doğuş kazanıcak ama en azından daha az.

Junior Member
    Aynen Hero .. 15.000 bakımımı erel de yaptırdım.. orayla ilgili de epey olumsuz yorum var .ama sırf doğuş daha az kazansın diye Erel ya da şenyıldız da yaptıracağım tüm bakımlarımı .. adamlar tekel olmuş .. umarım Audi satış haklarını doğuş grubundan alır ya kendi üstlenir ya da başka bir gruba verir.. Geçen istinye parkta sergilenen araçları geziyordum.. Ordaki kıza sordum, bu sergilenen araçları aynı fiyata mı satıyor musunuz diye ..Kız evet aynı fiyata satıyoruz dedi..E nasıl oluyor herkesin kurcaladığı aracı aynı fiyata satıyosunuz dedim.. KIz biz zaten bu araçları kullanıcıya teslim etmeden önce temzliyoruz,cilalıyoruz parlatıyoruz..merak etmeyin garaj aracı gibi oluyor dedi gülerek.. Peki dedim...

Türkiye ve Türk vatandaslarina hakaret edici sozlerinizden dolayi yaziniz duzeltilmistir.Bu bir uyaridir dikkat ediniz.
    Son düzenleyen Ertunc, 22-Eylül-2013 saat 23:41. Sebep: Hakaret edici sözcükler içermesi.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Doğuşun işi de zor, Seat,VW,Audi,Porsche,Lamborghini gibi markaların hepsinde sorumlu oldukları için. Ben de çok titiz ve hassasım bu konularda fakat artık bu kadar küçük şeylere takılmamakta haklı adamlar. Orada sergiledikleri arabayı ne yapacaklar çöpe mi atacaklar ? Tabi ki bir kullanıcıya vericekler ve indirim yapmaları da bence mantıksız sonuçta motoru olsun,dış boyası olsun,herşeyi sıfır bir araba.Sadece koltuğuna başka insanlar oturup,radyosuna ve direksiyonuna dokundu diye indirim beklemek yanlış bence.Zorla vermiyorlar o arabayı sonuçta size kakalamak yanlış kelime o yüzden. Onun dışında daha güler yüzlü ve anlayışlı bir servisi olabilir tabi ki ben de hak veriyorum o konuda herkese.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Alıntı SweetriderBerk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doğuşun işi de zor, Seat,VW,Audi,Porsche,Lamborghini gibi markaların hepsinde sorumlu oldukları için. Ben de çok titiz ve hassasım bu konularda fakat artık bu kadar küçük şeylere takılmamakta haklı adamlar. Orada sergiledikleri arabayı ne yapacaklar çöpe mi atacaklar ? Tabi ki bir kullanıcıya vericekler ve indirim yapmaları da bence mantıksız sonuçta motoru olsun,dış boyası olsun,herşeyi sıfır bir araba.Sadece koltuğuna başka insanlar oturup,radyosuna ve direksiyonuna dokundu diye indirim beklemek yanlış bence.Zorla vermiyorlar o arabayı sonuçta size kakalamak yanlış kelime o yüzden. Onun dışında daha güler yüzlü ve anlayışlı bir servisi olabilir tabi ki ben de hak veriyorum o konuda herkese.
    Hayır doğuş hayrına yapıyor sanki işi.Okadar markayı alıyorsa bünyesine hepsinin en ince ayrıntısına kadar ilgilenicek.Yurtdışında şovrum araçlarına ekstra bi indirim uygulanmakta ancak malesef burda yok böyle bir sistem.Ben şahsen istemem "sıfır" diye aldığım arabanın yüzlerce kişi tarafından kurcalanmasını.

Junior Member
    Berk doğru diyorsun ..Ancak olay şu .. bioshock un da dediği gibi showroom aracı dünyanın heryerinde daha uygun fiyata satılır.. Teknosada teşhir ürünü televizyonların ucuza satılması gibi.. Ancak Doğuş orada da uyanıklık yapıp aracı allıyor pulluyor .. ve aynı fiyata satıyor.. Allayıp pullamadan önce de telefon açıyor , 400 liralık boya koruma paketi ister misiniz diyor.. Epey övüyor paketi.. Zaten yapacağı cilalama,yıkayıp, parlatma işinden bi de 400 lira kazanıyor !! Kazık üzerine kazık.. bununla da kalmıyor ..aracı bir de (maslaktaki bayi için söylüyorum ) nispeten karanlık alt otoparkta teslim ediyor..inanın kapkaranlık bi yer.. Doğuş oto dan ilk defa araç aldığım için ve de sonuna kadar güvendiğim için kontrol etmek aklıma bile gelmedi.. 3 gün sonra aracın kusurlarını fark ettim.. Ki 3 gün içinde kapalı yerde kalan araca dış kaynaklı bişey olmaz.. Siyah mikası çizik içinde.. kapıyı açanlar tarafından büyük ihtimalle yüzük ya da başka bir metalle oluşturulmuş çizikler.. aracın içinden kağıt parçaları çıktı.. ( ki araca benden başka binen yok..arka koltukta oturan yok !! ) delirmemek elde değil.. herneyse benim için olan oldu.. Doğuş benim için gerçekten İLK ve SON oldu.. bir daha tövbe oradan araba almam .ama bari adamlar daha fazla kişiyi enayı yerine koymasın diye gecenin bi yarısı zaman harcayıp buraya yazıyorum.. Kimse yanlış anlamasın..Amacım bin bir güçlükle parasını biriktirip arabası için heveslenen son kullanıcıyı uyarmak.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı bioshock Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hayır doğuş hayrına yapıyor sanki işi.Okadar markayı alıyorsa bünyesine hepsinin en ince ayrıntısına kadar ilgilenicek.Yurtdışında şovrum araçlarına ekstra bi indirim uygulanmakta ancak malesef burda yok böyle bir sistem.Ben şahsen istemem "sıfır" diye aldığım arabanın yüzlerce kişi tarafından kurcalanmasını.
    Yurtdışında ekstra indirim uygulandığını ben bilmiyordum eğer uygulanıyorsa tabi ki Doğuş'un da uygulaması lazım ama işte uygulamamasının sebebi de sonuçta bir laf vardır, " Her arabanın bir alıcısı vardır" diye. Herhalde bu kafayla hareket ediyorlar ki bu da bir pazarlama stratejisi.

Alıntı doguszede Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Berk doğru diyorsun ..Ancak olay şu .. bioshock un da dediği gibi showroom aracı dünyanın heryerinde daha uygun fiyata satılır.. Teknosada teşhir ürünü televizyonların ucuza satılması gibi.. Ancak Doğuş orada da uyanıklık yapıp aracı allıyor pulluyor .. ve aynı fiyata satıyor.. Allayıp pullamadan önce de telefon açıyor , 400 liralık boya koruma paketi ister misiniz diyor.. Epey övüyor paketi.. Zaten yapacağı cilalama,yıkayıp, parlatma işinden bi de 400 lira kazanıyor !! Kazık üzerine kazık.. bununla da kalmıyor ..aracı bir de (maslaktaki bayi için söylüyorum ) nispeten karanlık alt otoparkta teslim ediyor..inanın kapkaranlık bi yer.. Doğuş oto dan ilk defa araç aldığım için ve de sonuna kadar güvendiğim için kontrol etmek aklıma bile gelmedi.. 3 gün sonra aracın kusurlarını fark ettim.. Ki 3 gün içinde kapalı yerde kalan araca dış kaynaklı bişey olmaz.. Siyah mikası çizik içinde.. kapıyı açanlar tarafından büyük ihtimalle yüzük ya da başka bir metalle oluşturulmuş çizikler.. aracın içinden kağıt parçaları çıktı.. ( ki araca benden başka binen yok..arka koltukta oturan yok !! ) delirmemek elde değil.. herneyse benim için olan oldu.. Doğuş benim için gerçekten İLK ve SON oldu.. bir daha tövbe oradan araba almam .ama bari adamlar daha fazla kişiyi enayı yerine koymasın diye gecenin bi yarısı zaman harcayıp buraya yazıyorum.. Kimse yanlış anlamasın..Amacım bin bir güçlükle parasını biriktirip arabası için heveslenen son kullanıcıyı uyarmak.
    Size yaptıkları ayıp olmuş,keşke orada gösterseydiniz o zaman haklılık payınız olurdu Doğuş üzerinde ama işte 5km bile gitseniz artık laftan anlamazlar. Burada yaptığınızı da zaten takdir etmek lazım,insanları bilgilendirmek güzel birşey zaten ben de memnun değilim Doğuştan fakat işte bazı konularda onların da işi zor,neredeyse ülkenin çoğu VW,Audi,Seat,Porsche kullanıyor,servisleri her arabaya en titiz özeni gösteremiyordur,keşke gösterseler.Fiyat olarak da yapacak hiçbirşey yok,forumdaki herkesin dilinde "Doğuş çok pahalı" lafı var ama kimsenin bireysel olarak birşey yaptığı yok,hepimiz gidip alıyoruz o fiyatlara ve kimse tepkisini protesto olarak da olsa göstermiyor.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Junior Member
    hele bu son gezi olaylarından sonra doğuş adını bile duymak istemiyorum
    penguen kılıklı yobazlar diyesim geliyor

tekrar geçmiş olsun