Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Alıntı lawyer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir yıl içinde, FARKLI ZAMANLARDA 2 den fazla AYNI arıza veya bir sene içinde FARKLI 4 arıza olduğu takdirde ya malın aynısı ile değişimini, yada malın bedelini isteme hakkınız doğar..
    Doğmasına doğar da firma bu hakkınızı size vermeyip, "hakkınızı yasal yollar ile arayın" "ama yargı süreci sancılı bir süreç olur" diyor.

Adalet te er yada geç yerini buluyor ama 2 küsür yıllık süreçte mağdur olan yine tüketici oluyor.

Firma sizden aldığı aracın parasını bu süreçte zaten kullanıyor, size verebileceği aracı başkasına satıyor yine para kazanıyor. Firma 2 yıl sonra size ödeme yapınca zaten zararı çoktan minimize etmiş oluyor.
    Eski kullanıcı adı: uussff

Member lawyer Üyenin Avatarı
    Alıntı uussff Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doğmasına doğar da firma bu hakkınızı size vermeyip, "hakkınızı yasal yollar ile arayın" "ama yargı süreci sancılı bir süreç olur" diyor.

Adalet te er yada geç yerini buluyor ama 2 küsür yıllık süreçte mağdur olan yine tüketici oluyor.

Firma sizden aldığı aracın parasını bu süreçte zaten kullanıyor, size verebileceği aracı başkasına satıyor yine para kazanıyor. Firma 2 yıl sonra size ödeme yapınca zaten zararı çoktan minimize etmiş oluyor.
    Yılda %9 faizi ile araç bedelini tahsil edebilirsiniz bir ihtimal döviz üzerinden de zararının karşılanması kararı çıkabilir mahkemeden.. Talebinize bağlı..

Member
    Doğuş Oto'ya ahımız mı tuttu acaba

Member oz@n Üyenin Avatarı
    Bence bu firmanın önüne gidip biraz "dolaşırsanız" eminim kısa zamanda yanınızda bir sürü insan olur bknz.NTV

Yılda %9 faizi ile araç bedelini tahsil edebilirsiniz bir ihtimal döviz üzerinden de zararının karşılanması kararı çıkabilir mahkemeden.. Talebinize bağlı..
    Cogu kez denendi, nasil oluyorsa bilirkisi raporuyla bile hakimler Dogus Oto'yu hakli buluyor. Turkiye de isler nasil donuyor hepimiz biliyoruz

Senior Member 34_EMR_61 Üyenin Avatarı
    İşi bilen avukat dibine kadar alır...Faizi de alır üstüne.

Üretim hatası olduğunu kanıtlarsanız.isterse 1 kere çıksın o sorun araç ayıplı ürün diye geçer ya aynısını alırsınız yada parayı geri iade.

Baştan sona nerdeyse tüm mesajları okudum.Gerçekten rezillik.Doğuşun kapısından içeri girmem.Araçta sorun çıkabilir fakat sonra gösterdikleri tutum çok önemli.Bu konuda en iyi Mercedes herhalde gene.
    Son düzenleyen 34_EMR_61, 30-Haziran-2013 saat 21:44.
    2013 Sportage 2.0 dsl plus 184 hp 400 nm AWD

Member CENK_S Üyenin Avatarı
    bir ses şikayetiyle maslağa gitmiştim,"araba işi kısmet işi öyle sesleri dinlememek lazım bende eskiden sizin gibiydim şimdi takmıyorum,teyibin sesini açın keyifle aracınızı kullanın" cevabını aldım.bu cevabın üzerine aklıma gelen ilk şey "bir daha tövbe" oldu
    ama tabi burda bahsi geçen konu çok ciddi bir durum bir daha tövbe deyip geçilecek cinsten değil
    HE 4082

Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Bir yıl içinde, FARKLI ZAMANLARDA 2 den fazla AYNI arıza veya bir sene içinde FARKLI 4 arıza olduğu takdirde ya malın aynısı ile değişimini, yada malın bedelini isteme hakkınız doğar..
    Bu bnm de aklıma geldi avukatımı yonlendirdim. Ama her seferin de başka bir arıza kaydı altında işlem yapmışlar.

Araç her seferin de arıza lambası şikayetiyle gitmiş ama 1.arıza kaydı yok
    2.arızanın pis yakıttan olduğu tespit edilmiştir. ( bize ise pis yakıttandır abi demişlerdi. Aslında tespit yok ve işlem yapıorlmış gibi garanti altından fabrikaya fatura çıkarıorlar. Doğuş sadece bize deil VW nede geçiriyor) 3. Arıza pis filitre 4. Arıza enjektör

Bunların telde söylediklerine itibar etmeyip evrakları da yazanları da kontrol etmek lazım tek tek.

Su an arıza da giderilmemiş durumda ve arıza lambası arada yanıp sönüyor. Söyleyeli 1 aydan fazla oldu 3 kere aradım hala yedek aracı ayarlayıp aracı teslim almaya gelecekler.

VW şu fabrikayı kurar da bu doğuştan kurtuluruz artık.
    e350 cdi blueefficiency coupe